Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Barátnőm nevében kérdezek....

Barátnőm nevében kérdezek. Segítség?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van két nagy kiterjedésű nem igazán anyajegye, pigmentfolt azt hiszem úgy hívják. A combján és a vállán

Engem nem zavar, én így szeretem, de őt nagyon zavarja, utálja. Mondtam neki hogy, ő ilyen, legalább egyedi... vagy ha annyira zavarja akkor tetováltasson rá. Én támogatom, ha úgy gondolja.


[link]

Ilyesmi, csak neki a világos bőrén van a sötétebb folt.


Szerintetek? Tetkó? Vagy van rá valami gyógymód hogy el lehessen tüntetni vagy akármi? Egyedül csak az bánt, hogy ő emiatt nem boldog 100%-ig!



2014. szept. 15. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne tetováltasson.

Most komolyan? A folt zavarja, de a tetkó nem? A tetkó még feltűnőbb, mint egy ilyen folt.

Senki sem tökéletes. Ő legalább nem beteg és nem okoz semmi panaszt ez a pigmentfolt. Ráadásul a combján és a vállán gondolom, azért nem olyan gyakran látják mások, csak nyáron.

2014. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Emiatt egy kicsit önbizalom vesztett és gátlásos, nem szeret nyáron menni a strandra.
2014. szept. 15. 17:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, de a tetoválás azért csak egy alkotás, az meg gyári hiba :)
2014. szept. 15. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem egészen értem, pigmentbetegsége van?

Van egy alaptónusa a bőrnek, az a normális pigment működés miatt. Ha lebarnulsz, akkor a pigmentek védekeznek és azért lesz sötétebb a bőröd színe. Ha úgymond pigmenthiányod van, akkor világosabb a bőr, mint a képen. Viszont olyan, hogy valahol sötétebb legyen a bőr, mint a normális... nem tudom, ez milyen betegség/kór/szindróma, de még sosem hallottam róla. Vannak úgynevezett májfoltok amik az anyajegyek barnaságát is elérhetik és nagy kiterjedésük is lehet, azokra viszont tilos tetoválni. Ugyan el lehet tüntetni azt is, de az már más tészta.

Igazán jó lenne pontosabban tudni ilyenkor, hogy mi is van ott. Sok kérdésnél találkoztam már hasonlókkal. Megértem, hogy jó lenne némi info neked/neki/nektek, de ahhoz nekünk is kell némi, hogy segíthessünk.

Mivel nem írtad le pontosan, hogy mi van és mi nincs, így:

Egy: Lehet, hogy alapból pigmenthiányos (vagy alulműködése van), (albínó) lenne, de pár helyen valamiért működik rendesen a bőre. Ilyenkor szabad rá tetoválni, és a bőrátültetésen kívül nehéz rendbe hozni, mert genetikai elváltozás az oka. (Bizonyos esetekben lehet hormonális oka is...stb.)

Kettő: Valamiért pigment túltermelése van, ilyenkor is bőrátültetés (radikális esetben) vagy gyógyszeres kezelés normális esetben a megoldás.

- Mivel ez a kettő "betegség" mellékhatásokkal jár, ha nem genetikai, így gondolom genetikai lehet, ha nem, akkor -

Három: májfolt, melanóma vagy akármi más oka lehet. Erre semmiképpen sem szabad tetoválni!

Májfolt lehet genetikai is (azaz természetes) de lehet betegség tünete is. (Nőknél az ivari betegségek okozhatnak ilyet, illetve a fogamzásgátlók, mindkét nemném a máj problémai, illetve az öregedés)


Ha jóindulatú a probléma, akkor TB nem támogatja az eltüntetését, tehát plasztikai sebészt kell felkeresni, ami nem olcsó. Ha meg kifejezett problémát okoz, akkor TB támogatott úton el lehet távolítani. (Lézeres kezelés, fagyasztásos kezelés, nagyon drasztikus úton bőrátültetés)

De akármit is akar vele kezdeni, elsőnek bőrgyógyászatra érdemes időpontot kérni, ott kivizsgálják és tájékoztatják mindenről.

Ha csak egyszerű melanin túltermelés okozta a folt, akkor ugyan rá lehet tetováltatni, de a minta sötétedhet, kophat... szóval ki tudja mi lesz vele.


Remélem hasznos voltam, ha akadna kérdésed, írj privátban ;)

2014. szept. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Születése óta megvannak neki, és ahogy ő vele együtt nőttek a foltok is.


Sajnos képet nem nagyon találok képet ami ilyen lenne, csak hasonlítás képen tudtam azt a képet is küldeni, hogy nála ez fordítva van. Nem olyan fehér bőrű , de jóval világosabb a bőre mint az enyém, a folt kb. olyan színű mént az én alap bőr színem.

2014. szept. 16. 13:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam.


Café-au-lait, tejeskávé foltok!

2014. szept. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!