Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ha egy tetováláshoz több...

Ha egy tetováláshoz több színt használnak az is +pénz? Vannak itt olyan emberek akik megbánták, hogy csináltattak? Illetve, hogy tudhatom meg hogy a bőröm úgymond "bírni" fogja? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy valakinek nem bírja és, hogy bőrgyógyászhoz kell vele járni, idővel eltávolítani. Ebből mennyi igaz?

2014. okt. 7. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A színes tetkó drágább, de nemtudom, hogy így külön, a színek száma szerint számolják-e a pénzt.

Mielőtt én csináltattam, utánaolvastam. Ha allergiás vagy rá, nem tudod előzetes vizsgálattal kideríteni. Lehet, hogy egyből kidobja a bőröd a tintát, lehet, hogy 15 év múlva "leszel rá allergiás".

Én pl tudom, hogy fémallergiám van. Ezért nem is lehet színes tetoválásom (általában a színekben van fém).

Nekem egy sima fekete mintám van a bal csuklómon. Én szeretem :) sokat nézegetem, meg ha unatkozol, kiszínezem :D tervezem a következőt a tarkómra.

2014. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Már régóta gondolkozom rajta, hogy legyen de mindig valaki mond valamit, hogy ezért nem jó, lehet neked nem lesz jó, az ilyen drága amolyan, könnyen elrontják.stb.. És kortól függetlenül megcsinálják? Mert erről is hallottam néhány változatot.
2014. okt. 7. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Tetováltatni 16 éven felül legális, szülői hozzájárulás és felügyelet mellett. (sok helyen nem várják el a felügyeletet)

Régebben óradíjas árazás volt és a színekért felárat kértek. Manapság már egy-egy mintára fixen megmondják, hogy mennyibe fog kerülni. Ezért kell előzetesen időpontot egyeztetni, ahova viszed a kidolgozott mintád, vagy a tetováló szakember megtervezi neked. (általában a tervezésért számítanak fel némi pénzt, de az egyfajta előleg, ami végül a tetoválás árába beleszámít. Nem mindenhol, így KÉRDEZZ rá, ha mennél.)


Igen, vannak, akik megbánják, ezért sem ajánlatos egy divat, vagy semmitmondó tucattetoválást csináltatni.

Ha megbánod, lézerrel lehet halványítatni és másik mintát rávarratni (elfedni). (persze vannak más módok is)


A bőröd akkor fogja bírni, ha nem vagy festék és fémallergiás (tehát nem vagy allergiás a tetováló festékre). Ezt akkor tudod meg, ha tudod, hogy mire vagy allergiás, illetve a tetoválótól megkérdezed, hogy milyen festék, milyen anyag és csinálsz vele tesztet.


A tetoválás a tetováltatás művelete után kicsit halványodik, kopik. Évek alatt is fog még kopni, halványodni, függ attól, mennyi UV sugárzás éri, mennyire változik a bőröd. (Pl: hízás, fogyás sokszor egymás után nem tesz jót neki - ide tartozik a szülés is, de persze a hibákat ki lehet javíttatni)


Ha egy sufnitetkós csinálja meg és allergiás vagy a festékre, akkor csúnya bajok is lehetnek belőle.


Nem lebeszéllek, nekem is van jópár, de rendes, tiszta helyen csináltasd. (óva intelek a tucatos pláza szalonoktól, ahol egy, hogy bunkók, kettő, hogy nem dolgoznak szépen sem.)


Remélem segítettem. Ha lenne mégis kérdésed, kérdezz nyugodtan privátban. (illetve SzilKa nevű felhasználótól, a válaszai alapján eléggé profi tetoválónak tűnik, bár személyesen nem ismerem)

2014. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :)
2014. okt. 9. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!