Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Lehet így tetoválásom?

Lehet így tetoválásom?

Figyelt kérdés

[link]

Nagyon szeretnék egy tetoválást de mint kiderült allergiás vagyok fémekre valamelyikre jobban,valamelyikre kevésbé.De én úgy tudom hogy a fekete festékben nincs fém.Szóval akkor csak a színes festékeket kell kerülnöm?



2016. márc. 23. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt jobb, hogy ha egy tetoválóval beszéled meg. Több száz féle festék létezik már. Jó eséllyel találsz olyan szakembert aki olyat használ ami neked megfelelő. Bőrpróbát pedig bármikor lehet csinálni (ehhez nem kell a bőrödbe ütni a festéket, elég csak rákenni és várni, hogy lesz-e valami).
2016. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézem, kobalt és nikkel allergiád van (általános fémallergia). (Ezek 1-nél több keresztesek).

A kromátokra és dikromátokra eléggé sok ember mutat allergiát, nem véletlenül. A kromátok festékekben vannak (jellegzetes színük miatt), mint a krómsárga, krómnarancs és krómvörös. Mindegyik erősen mérgező, esetenként rákkeltő hatású szervetlen anyag. Nem véletlen, hogy manapság egyre kevesebb helyen használják fel. De tetováló tintában szinte soha. Jellemzőbben szerves molekuláknál is előfordulhat. Száraz kristályos állapotukban a bőrre téve semmilyen reakciót nem vált ki, aki enyhén allergiás rá, annál esetleg enyhe bőrpír keletkezhet hosszú idő után.

A higany a másik, ami nem túl egészséges dolog. Oldható formában (higany-klorid) víz és zsíroldékony, erős méreg. (pár kanál ilyen és valakit kicsinálsz vele)

Evidens ezt sem használják. Amalgámoknál más a helyzet, ott higanyban oldanak fel más fémet. Kioldódása így kicsi, nem annyira számottevő, viszont a sok kicsi sokra megy elv alapján ott is baj. Nem véletlen, hogy nem használnak a fogorvosok már amalgám tömést. (Legalábbis a legtöbb helyen a fejlett országokban.)

Magában a higannyal nincs baj, nehezen reagál, ha lenyeled, erős hashajtó hatása van.

Viszont ez is, mint a króm, bőrre kenve mutat vöröses pírt. Erősebb higanyérzékenység esetén kiütéseket, keléseket is okozhat.

Sok festékben használnak higanyt. De a tetováló festékekre ez nem jellemző.


Nikkel és kobalt. Na, ez a kettő amivel mindig csak a baj van. Eredetileg a vasöntödékben használták, mint ötvöző anyagot. Jót tesz a fémekkel. Kicsit erősíti őket. Mind a kettőt használják festékgyártásnál is, mivel nagyon szép színeket lehet kihozni belőlük. Ott van például a kobaltkék. Nagyon szép szín. Viszont a kobalt előállítása nem túl olcsó. De attól még használják.

Sajnos ez a kettő az, amit tetováló festékekben is meg lehet találni nagyon sokszor. Mivel nem mérgező hatású egyik sem stabil, kötött formában.

Viszont a tetováló, aki normálisan dolgozik, az tudja, hogy milyen festékeket használ. Azokon általában feltüntetik, hogy milyen anyagot tartalmaz. Vagy ha nem, akkor a gyártóval még mindig lehet kapcsolatot teremteni.


A legegyszerűbb, ha elmész a tetoválóhoz, és bőrtesztet csináltok.

Minden, használandó festékből egy cseppet elken egy pici csíkban a bőrödre, majd ezt lefóliázza. Hagyd rajta legalább 6 órán át, de jobb ha 12, vagy 24. Ha viszketni kezdene erősen, akkor azonnal szedd le, mosd le (de emlékezz, hogy melyik csík hogy volt) és nézd meg, hogy okozott-e valamelyik bőrpírt (vörös bőr, vagy kiütéseket), ha igen, akkor abban a festékben van olyan fém, amire allergiás vagy, tehát azt nem túl jó, ha beléd tetoválják.


Viszont vannak már olyan festékek is, amik nem allergizálnak. Jó, ezek drágábbak, mint a szokványos tetováló festékek. De egy nagyobb szalonba lehet, hogy van. (Ilyenkor érdemes érdeklődnöd a szalonoknál telefonos vagy e-mailes úton.)


Remélem hasznos voltam, ha lenne kérdésed, írj bátran.

2016. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanezek az allergiáim nekem is, és tavaly megcsináltattam az első tetoválásomat, és semmi gond nem volt :) elvileg a piros és a kék szín okozhat gondot, úgyhogy inkább feketét csináltass
2016. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!