Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen alternatívák léteznek...

Milyen alternatívák léteznek az igazi tetkóra?

Figyelt kérdés
Olyan kéne amit csak pár hetente vagy akár havonta kell újracsinálni. Találtam egy megfelelőt, de az amerikai "Sharpie" tollat használja. Ha valaki tud egy magyarországon is elérhető tollmárkát ami olyan (ha lehet pontosan ugyanolyan kell),mint a Sharpie, akkor az is megfelel válasznak. A színek elérhetősége fontos. Kellene piros és fekete is.

2016. nov. 15. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Németországban láttam vmi ilyesmit. Asszem Henna volt, bár nem tudom.
2016. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár hetente, vagy havonta? Semmi, vagy esetleg a Matricák (tetováló matricák), de az is csak akkor jó, ha nem fürdesz. A bőr alapból kopik, hámlik folyamatosan, így tökmindegy, hogy te a tetejére mit viszel fel, az pár nap alatt le fog kopni. Vannak az úgymond "erősebb" festékek, amik beleszívódnak a bőrbe, kicsit jobban, de azok nagy része káros, vagy veszélyes. Ennyi erővel ezüst-nitrát oldattal is lehetne csinálni...

Alternatíva még a tetoválás harisnya (műtetoválás), ami feszes és így olyan, mintha tetoválás lenne ott, a többi része bőrszínű. De az csak a távoli látványhoz jó max.

A henna csak fekete színt ad ki, de elég havonta csináltatni, de aki kicsit is érzékeny az összetevőkre...

A legélethűbb a professzionális kozmetikumokkal, sminkekkel készült tetoválás (amit a filmekhez is csinálnak a "sztárokra"), de az mivel smink, így vízzel eléggé hamar lejön. Jó, vannak vízállóbban is, de ára nagyon magas lenne. Egyediek, speciálisak, gondolom úgy kell rendelni is hozzá az anyagokat.

2016. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SzilKa ***** válasza:
Itthon is lehet kapni Sharpie filcet, ami jó bőrre, nem is értem, miért nem google-ztál rá... [link]
2016. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen cuki, kifejezetten tetováló filcek is, a legtöbb papír/kreatív boltban kaphatók, több márkával is találkoztam már.

A gond ezekkel az, hogy amennyiben a bőröd nem "tökéletes", igen hamar csúnya lesz a minta, a természetes faggyúréteg, hogy mennyire szabad bőrfelület, stb mind hatással van rá.


Esetedben a legjobb szerintem a henna lenne egyébként.

2016. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2016. nov. 16. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!