Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválásom amit 3 napja...

A tetoválásom amit 3 napja varrtak rám, iszonyatos módon kiszáradt! Kenegetem, de úgy beissza egyből a krémet, mintha nem is kenném. :O Mit tegyek vele, h jó legyen?

Figyelt kérdés
A kiszáradástól meg olyan, mintha darabokban adná ki a festéket a bőrömből..!
2017. jan. 24. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
mivel kened?
2017. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Van ez a bóraxos babakrém amit a gyógytárba kevernek ki, olyat vegyél.

Van aki még be is szokta húzni folpakkal az első napokba amíg ennyire odavan.

2017. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi nem adja ki a festéket csak a bőröd felső rétege hámlik. Kenegesd sűrűn, mást nem kell vele csinálni
2017. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Téged is jól tájékoztattak...

Bepanthen kenőccsel vagy vazelinnel kell kenned.

Adhat ki magából festéket az első nap, ez normális. Elkezdett varrasodni, hámlani ami nagyon is jó és fontos dolog. Vakargatni és letépkedni, vízben áztatni szigorúan tilos!!! Napi kétszer kend be, előtte nem folyó vízzel letörölni.

A fóliázásról megoszlanak a vélemények, a felvarrás után 1 óra múlva lekell ugye venni a fóliát, és van ahol azt tanácsolják hogy egy hétig/pár napig tekercseld van ahol azt mondják hogy nem kell.

Nekem pont azt mondták hogy nemkell, olvastam is hogy veszélyesebb lehet ha nem légmentesen feded le, mert a bacik bejutnak alá és hát befülled a bőr... csak suliba gyakorlatra foliáztam be amig elnem kezdett varrasodni.

2017. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom eldönteni a kérdésed alapján, hogy a hámlás megkezdődéséről írsz, vagy egyéb kiszáradásról.

Ha hámlani kezdett (úgy valahogy, mint mikor nyáron nagyon leégsz), akkor az normális. Ne kend túl sűrűn, mert az nem is tesz jót neki, de ha érzed, hogy száraz, húzódik, akkor jöhet a krém - de ne túl vastagon. Nekem kb. 4 órát javasolt a tetoválóm, emellett pedig a húzódásra való odafigyelést, viszont mivel hasonlóan kiszáradós a bőröm egyébként is, ezért végül nekem olyan 2-2,5 óránként volt a jó. És persze krémezés előtt mosd le ugyanúgy, mint amíg fóliáztad - de csak nagyon óvatosan, nehogy ledörgöld a hámló réteget, mert csúnya lesz!

Ha teljesen lehámlott, meggyógyult, akkor válthatsz a bepanthenről normál testápolóra. Ha a kiszáradás továbbra is fennáll (pl. hidegallergia vagy egyéb miatt), akkor érdemes zsírosabbat választani, nekem a tégelyes nivea vált be.

2017. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!