Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Csináltassak tetoválást ilyen...

Csináltassak tetoválást ilyen érv mellett vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenki elvan azzal, hogy a tetoválása valamilyen fontos emberhez köti, egy szerettéhez, a barátnőjéhez, stb... és mindenhonnan azt hallom, hogy csak akkor csináltassak, ha nagyon jo okom van rá. Tudni kell rólam ,hogy 9.-es koromig iszonyatosan introvertált típus voltam, azonban megismerkedtem olyan emberekkel akik szívükön viselték a gondomat és a segítségükkel és persze az akaraterőmmel sikerült egy olyan szintre felhoznom az önbizalmam, hogy nem félek ha idegenekkel kell beszélnem, sőt néha örülök is, ha megismerek uj embereket, valamint már nem érzek félelmet, ha ártatlanul csak beszélnem kell egy lánnyal legyen az közeli ismerős is. Régen ennek szöges ellentéte voltam, ma már úgyérzem elindultam egy olyan úton, ami boldogadd élethez fog vinni, elkezdtem edzeni, törődni az életemmel, viszont vannak olyan napok és van olyan kedvem amikor nagyon magamalatt vagyok, visszaesek egy kicsit az introvertált típusba, nemtudok megszólalni egy beszélgetésben stb... Arra gondoltam, ha csináltatnék egy tetoválást és ránézek, akkkor emlékeztetne rá, hogy már nem az a kisfiú voltam aki ezelőtt és nem kell félnem az emberektől csak élvezni az életet. Most lehet, hogy furán néztek, de ami másnak természetes az életében, a beszélgetés, az ismerkedés az nekem nagyon nehezemre esett és még mindig nem az igazi, tehát a tetoválást, mintegy "önbizalomerősítő?" (nemtudom értitek-e mit akarok mondani) lenne.

Mindenki valami boldog emléket mondd, hogy azzal kapcsolatosan csináltassanak az emberek vagy sehogy. Nekem igazából ez lenne az érv, ami miatt csináltatnék. Szerintetek jó ötlet lenne vagy nem?

Nem gondoltam valami nagyra, inkább az alkalomra valamit, amit mindig láthatok, de ha ugyvan ellehet takarni.


U.I.: Bocsi a hosszú háttérstoryért. 19F



2017. jún. 7. 21:41
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Szerintem ez egyáltalán nem fura, ha úgy érzed, meg szeretnéd csinálni és később is büszkén viselnéd, akkor én azt mondom, hajrá! :)

Bár én nem szeretnék tetoválást (hm vagy ki tudja.. :D), gyakran elgondolkodom a dolgon és én is valami olyasmit szeretnék, amire ha rápillantok erőt ad - hasonló a problémám egyébként mint neked, és szerintem ja, ez a tetkós módszer még pluszban segíthet a helyzeteden :)


Erre a boldog emlékesre meg annyit tudok mondani, hogy végülis ez sem egy negatív dolog lenne, hisz jó esetben pozitív érzést fog belled kiváltani. Jó tanács viszont, hogy jól gondold meg, hogy mit és kivel csináltatod meg!

Egyébként konkrétan mire gondoltál? :)

2017. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azért csináltat tetkót, amiért akar. Személy szerint én úgy gondolom, hogy végső soron az számít, neked mit jelent az, amit csináltatni akarsz, nem az, hogy mások mit gondolnak róla. Az, hogy miért csináltatod, teljesen a magánügyed, habár szerintem a te indoklásod teljesen megalapozott, és ha úgy érzed, hogy ez segít neked, ne hagyd, hogy mások lebeszéljenek, csak mert ők nem úgy értelmezik, mint te. Az, hogy boldog emlékekhez fűződnek a tetkók... én az enyémet a legjobb barátom halálának emlékére csináltattam, és nem nagyon dörgölöm mások orra alá. Ha kérdezik, csak azt mondom, megvan a magam oka, nem akarok róla beszélni, és békén hagynak. Mindenképp olvass utána, mielőtt megcsináltatod, legyen konkrét elképzelésed, mit szeretnél, hova és mekkorát. Nekem a csuklómon van, amit egy vastagabb karkötő simán eltakar, de bármikor rá tudok nézni. Kitartás.
2017. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönm a gyors válaszokat!

Konkrétan még nem fogalmazódott meg bennem, hogy mi legyen, annyit tudok, hogy nemigazán szeretnék színeset tetováltatni és valami akkorát ami az alkaromon elfér. Talán egy rózsa, valami minta vagy valami ilyesmi.

2017. jún. 7. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Rajtam 1 éve van egy tetoválás egy olyan motivációs mondattal, hogy szeresd önmagad.

Nos..nem hatott. Bár lehet csak azért, mert a hátamon van és nem látom.:P Nem amúgy. Komolyan.

Ha ezentúl tetoválást készíttetek, teszek rá, hogy milyen jelentéssel bír. Oké, ha azt jelképezi, hogy rúgj meg, vagy hülye p*csa vagyok, akkor nem.

De a lényeg az az, hogyha tetoválást csináltatok, nem az az elsődleges, hogy milyen jelentéssel bír. Egyszerűen tetszik, és kész. Az én testem. És ha valaki "lenéz", mert nem jelentés alapján csináltam, hát az őt minősíti. Ez is csak egy hóbort, hogy:

-De jól néz ki a tetoválásod. És úúúú, mi a jelentése?(lelkesedés)

-Semmi, csak tetszik.

-Oh..oké,értem. Na szia.(lerázás)


Ez szerintem akkora marhaság, és szerintem nem ér semmit. Persze ne értsetek félre, szép dolog, ha szeretett emberekről emlékezünk meg, de az, hogy csak jelentéssel varrass, szerintem hülyeség. Nem mellesleg, nem egyszer nem segít a problémák megoldásában. Nem egy tetoválás miatt fog megváltozni a lényed.

2017. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őszintén írok

Én elég tetoválás ellenesnek tartom magam főleg azért mert most minden boldog boldogtalan tetováltat hülye indokokkal amiket csak belemagyaráznak értsd: volt egy kutyám bodri és szerettem akkor csináltatok egy farkast mert bodri szívében az volt, vagy jajj rossz gyerekkorom volt mert: elvesztettem a szüleimet, kövér voltam, nem voltak barátaim, lusta voltam stb de megoldottam és ha ránézek ez mutatja hogy maradjak erős vagy ez emlékeztet valamira.


Kérdem én, ha neked tetoválás kell ahhoz hogy emlékezz akkor milyen emlék is ez? Valószínűleg felejthető VAGY csak belemagyarázod hogy csináltathass.

De ha minden áron kell valami akkor vehetnél akár egy tárgyat is ami erre emlékeztet/tőle van ezáltal sokkal nagyobb lelkifröccsel bír mint egy motívum.


Ha csináltatni akarsz akkor legalább a lelki fröccsöt hagyd ki, és mondd azt hogy mert tetszik mert nincs is szomorúbb mint amikor belemagyaráznak valamit valamibe.

Én meg személy szerint már csak azért se csináltatnák tetkót mert minden alpári tucat embernek van nem úgy mint 10 éve hogy csak az csináltatott aki akart és tényleg ő érezte, hanem most a sok befolyásolható embert mind csináltat.

2017. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, szerintem jó ötlet tetoválásnak.
2017. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti, nemtudom merre felé laksz, de én lehet sokat mondok ha 10 embert ismerek akinek van tetoválása, errefelé nem az a nagy divat, hogy mindenkinek van.

A mondandód másik feléről pedig, azért vagy tetoválás ellenes, mert sok embernek van? Megértelek persze, de én nem azért akarok csinálni, hogy felhívjam magamra a figyelmet vagy valami ilyesmi, én azért gondolkozok rajta, hogy erőt adjon.

Neked gondolom elég ha belenézel a tükörbe vagy megkérdezed akármelyik ismerősödet és tudod hogy jóképű, jófej srác vagy vicces sikeres stb... De nekem ilyen nincs igazán, vehetnék egy tárgyat amit mondtál, de mi az ami mindig velem van? Egy nyaklánc, karkötő, ha véletlen nem veszem fel, otthonhagyom és nincs velem a hétvégén vagy egyszerűen itt a nyár és le kell vennem úszáshoz... esetleg megismerkedek új emberekkel és elhívnak valamerre de nincs rajtam az előző okokból. Olyanra gondoltam ami velem marad, nemhagyom el...


Ne érts félre értékelem és köszönöm a véleményedet mindenek előtt, nem akarlak megbántani.

2017. jún. 8. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Közép és nyugat Magyarország területén teli van mindenki tetoválva, vagy legalább 1 van:)

Igen azért mert minden boldog, boldogtalan csináltat mindenféle hülyeséget belemagyarázva mondván tartsak ki, vagy szeretett kutya/macska/barát/pasi/családtag bármi egy akármilyen motívumba:)


Hidd el egyik sem igaz:)

Igazi barátaim nincsenek, csak olyanok akikkel elbeszélgetek ha találkozunk és ilyeneket sose szoktam kapni:)

Vehetnél egy nyakláncot, karkötőt gyűrűt amit mondtál.

Ha nem veszed fel nyilván nincs akkora ,,eszmei értéke" hogy mindig emlékezz rá ilyen felől is megközelíthető a dolog, de kb sehol nem tilos karkötőben vagy nyakláncban úszni és levenni is csak bizonyos munkakörökben szükséges.


Én is csináltathatnák tetkót mondván rengeteg ideig szekáltak, introvertált voltam, közeli családtagom én találtam meg holtan gyerekként és én telefonáltam, kövér voltam majd vékony, volt olyan hogy buliból hazajövet nem tudtam magamról, volt családi viszály nálunk és a többi...

Szerintem ezek felén is kevés ember ment át, mégis tetkósak hogy mennyire rossz nekik, vagy szerették azt az állatot amit elvesztettek (igen, de kevés emberről hiszem hogy saját maga cipelte a halott állatot, ásta meg neki a sírt és temette el amivel 12+ évet töltött).


Ezek után szerintem joggal tartom hülyeségnek ezeket az emlék alapú tetkókat, meg a légy erősös dolgokat.

Félreértés ne essék, nem célom a szánalomkeltés csak a véleményem alátámasztása hogy mi az amiért így gondolom hogy nem szükséges hozzá se tárgy, se tetkó ahhoz hogy tudd mi éltél át.

2017. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Én őszintén megmondom, hogy baromságnak tartom a "csak akkor tetováltass, ha jelent valamit" dolgot. Mi van, ha az én tetoválásom nekem annyit jelent, hogy tetszik, és szerettem volna magamon látni?

Emlék alapú tetoválást is meg lehet utálni ugyanúgy, ha mondjuk már másak az érzelmeink az adott emlékkel kapcsolatban, vagy csak a minta nem sikerült jól, meguntuk, akármi.

Butaságnak tartom, hogy a legkommerszebb mintába is bele kell magyarázni valami jelentést ahhoz, hogy a környezetünk meg magunk szerint jogos legyen a tetoválásunk.

Nekem van vagy 7-8 tetoválásom, a kétharmadát azért csináltattam, mert tetszett, és jól néz ki, és azt akartam, hogy rajtam legyen a minta. Van, hogy megkérdezik, hogy úúú, ez mit jelent? Mit jelentene? Semmit. Ez itt egy xy minta, és tök király, úgyhogy kellett egy a karomra :D


Amúgy meg persze, csináltass, ha szeretnél, nem leszólom a jelentéstartalmú tetkókat, csak nem értem, hogy miért kell ahhoz gyerekkori trauma vagy nem tudom, hogy egyesek szerint "jogos" legyen a tetoválás :D Éppen ezért neked sem kell aggódni azon, hogy "vajon ez így elfogadhat indok-e".

Egyébként meg magadnak kell elszámolni vele, ha valaki megkérdezi, mit jelent a tetoválás, én a sajátom esetében biztos nem megyek bele részletesen, szóval úgyse kötöm mások orrára a jelentését, mert SZEMÉLYES ügy, innentől kezdve tök mindegy, van-e mögöttes tartalma vagy csak divattetkó.


A lényeg inkább azon van, hogy maga a tetoválás szép és igényes legyen, akkor jóval kisebb az esélye, hogy az ember megbánja, mintha valami gagyit vagy félresikerültet csináltat.

2017. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!