Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 2 és fél hete elkészített...

2 és fél hete elkészített tetoválás néhány helyt már nagyon kikopott, néhány csík már nem is igazán látszik, az én hibámból vagy esetleg a tetováló hibája? Több infó lent.

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hete voltam "tetováló"-nál, miután elkészült a tetoválás nem nagyon látszódott mintha a tinta néhány helyt hiányos lenne, de egy idő eltelte után a tetováláson a elkezdett eltünni..szó szerint..már épp hogy alig látszódnak a vékonyabb csíkok, ahol árnyékolva volt, satírozva (ha így jól mondom) ott is eléggé kihalványult és épp hogy van nyoma annak, hogy ott árnyékolás akart lenni..A tetováló otthon dolgozik szóval nem szalon..ezt tudom elhibáztam, de lehetséges, hogy rossz minőségű a tinta amivel dolgozott? a munkám miatt a portól kellett óvjam, és muszáj volt kb 5 napig fóliázni, 10 órát dolgozom de ahogy haza értem sosem volt rajta semmi hogy tudjon gyógyulni. Én hibáztam el valamit? nem jól kezeltem és azért látszik már 2 hét után olyan gyengén? vagy lehet a tetováló hibája is? (volt ahol 1-2x ment át)

2018. jún. 19. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kép?

Lehet, hogy rosszul kezelted, lehet, hogy túl híg volt a festék, lehet, hogy nem ütötte eléggé mélyre, lehet, hogy túl vastag a bőröd, lehet, hogy a festék szemcsemérete túl apró volt és felszívódott... annyi minden lehet.

Normális kezelés:

bepanthen, antibaci szappan, papírtörlő, friss fólia (tiszta, új)

Tetoválás után ott helyben lekeni a tetováló, vagy befújja, attól függ, mit használ, majd befóliázza. Ezt otthon leszeded, benedvesíted, majd antibaci szappannal (kevéssel) nagyon óvatosan lemosod, majd papírtörlővel szárazra itatod, ezután vékonyan bekened bepanthennel és lefóliázod. Ezt 3-4 óránként ismétled, majd estére úgy hagyod a fóliát. Második nap a fólia már elhagyható, de folyamatosan kenni kell, nem vastagon, hanem mindig csak annyit, hogy ne legyen száraz. Minden kenés előtt lemosod antibaci szappannal. 3-4 nap már a mosás elhagyható, elég reggel és este, viszont folyton kenni kell, ne száradjon ki. Ne áztasd ki, ne érje nap, ne szolizz, ne szaunázz, uszoda, strand tabu, ne érje nagy szennyeződés, ha mégis éri, most le és kezeld újra. Éjjelre fóliázható, ha olyan helyen van, illetve munka közben is, ha nem megoldható ruhával való könnyű takarása, de ilyenkor 3-4 óránként fólia csere+mosás. Vannak speciális fóliák, amiket napokig le sem kell szedni, és van az alufólia, amit sosem szabad ilyen célra használni. Bepi helyett a tattoomed is jó rá. (Bepanthennél kenőcs legyen, ne krém és lehetőleg ne plusz.)

A hámlás 2 hét alatt végbe megy, addig kell kenni. Utána már csak testápolóval (pl sima baba testápoló tökéletes).

2018. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél!
2018. jún. 20. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden ember más. Nekem pl a nyakamon volt,hogy 5-6szor átment mert olyan a bőrőm,hogy nehezebben veszi be a festéket. Ha kikopik akkor menj vissza hozzá feltétlenül.
2018. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a tetoválás már néhány helyt már majdnem eltünt, nem hogy kikopott..furcsáltam is..akinél voltam az nem túl "profi" és nem szalonban dolgozik, de július 19.-ére fel vagyok iratkozva egy rendes tetoválóhoz akinek szalonja van, nézegettem a munkáit és jól dolgozik, ha többször átmegy rajta kisebb az esélye hogy nagyobb mértékben kopjon?
2018. jún. 21. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!