Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Jövő héten megyek tetováltatni...

Jövő héten megyek tetováltatni, valami tipp?

Figyelt kérdés

A bordámon lesz, ahol állítólag nagyon fáj. Egyik ismerősöm vett be előtte fájdalomcsillapítót, ennek van értelme, vagy szabad egyáltalán?

Illetve azt hallottam, hogy jó, ha viszek magammal valami csokit meg cukros üdítőt, ez pontosan mire jó?

És utána fog fájni, amikor gyógyul? Mennyire?

Nektek milyen krém vált be a legjobban a tetoválás ápolására?

Esetleg még valami ötlet, amitől könnyebb elviselni amíg csinálják?

Akinek van bordatetoválása, tényleg annyira durva?



2019. febr. 24. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

A cukor csökkenti a sokkot. És tegyél be felnőtt pelenkát!

Krémet meg ajánlani fog a mester, ha tényleg jó, és nem valami kókler.


NAGYON fog fájni!


(Próbáld ki otthon, finoman szúrj oda egy tűt! >:)

2019. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
94%
Előtte egyél-igyál rendesen és jó ha viszel édességet. Helyén tartja a vércukrodat ha leesne. Fájdalomcsillapítót bevenni felesleges és nem is szabad mert sok tartalmaz olyan hatóanyagot ami véralvadásgátló. Nem tudom mekkora és milyen kidolgozottságú tetkód lesz de ha több óráig ott fogsz ülni, akkor rendes kaját is vigyél. A fájdalomról nem tudok nyilatkozni, nekem az alkarjaimon vannak tetkók, nem éreztem semmi különöset csak zsibbadást. Amikor gyógyul, az első 2 nap még húzódik de utána hámláskor már csak viszket. Krémet tekintve használd amit a tetkós ajánl, kérdezz rá előre hogy biztosan tudj venni . Bepanthent szoktak amúgy, a simát (a +-os halványíthatja a színeket). Amúgy meg a tetkósok általában jó arcok, nekem az egyik 7 órán át készült és filmet néztem közben, szóval próbálnak azért lefoglalni.
2019. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az, hogy neked mennyire fog fájni, nem lehet tudni. Mindenkinek egyéni, egyedi teste van, úgy, ahogy a fájdalmakat is máshogy élik meg. De a tetováltatás alapból fájdalmas.

Fájdalomcsillapítót bevenni nincs sok értelme. Sőt, inkább csak rosszabb lesz.

Igen, jó, ha viszel magaddal egy csokit, meg valami kellemesen hűvös innivalót. Abban az esetben jó, ha lezuhanna a vércukrod. A hűvös üdítő meg kellemes.

Érdemes a tetoválás előtti hetekben testápolóval ápolni a bőrt, hogy kellemesen hidratált legyen. A szolit és napozást meg érdemes két hétig elhagyni előtte és 4-5 hétig utána.

Előző nap rendesen aludd ki magad, lehetőleg a stresszes dolgokat rakd félre aznap előtte. Egyél rendesen, de azért ne edd túl magad. Üres hassal kellemetlenebb, de nagyon teli hassal is.

A tetoválás az első 5-15 percben fáj jobban, majd enyhül, ahogy a test csillapítja a saját fájdalmát. 3-4 órányi folyamatos tetoválás után a fájdalom ismét erősödik. Körülbelül ennyi idő kell, hogy a bőr is annyira elfáradjon, hogy utána már nem igen érdemes tetoválni rá, mivel a festék többségét már nem veszi be, illetve nagyon fog fájni.

Ha 2-3 órás alkalomra mész, és tudod, hogy nagyon fájni fog, úgy vannak speciális krémek, amik csillapítják a fájdalmat. Erről a tetoválóval kell egyeztetni, hogy hogyan és mennyit használjatok.

Igen, utána égni fog és tapintásra érzékeny lesz, mintha csak leégtél volna a napon. Ez napok alatt elmúlik.

Személy szerint a bepanthen kenőcs (sima, nem plusz, nem baba) vált be a legjobban, de a tetováló el mondja, hogy ő mit ajánl, hogy mivel és hogyan ápold rendesen. Ő arra adja a nevét és garanciáját, hogy azzal és úgy ápolod, azokat a szabályokat tartod be, amiket ő mond.

Ötlet? Volt, amikor zenét hallgattam, volt amikor csevegtem közben a tetoválóval (nem minden tetováló szeret közben beszélgetni!), de volt, hogy olvastam (igen, könyvet). Kinek mi válik be, ez is változó és egyéni.

Bordán nincs tetoválásom, de nem hinném, hogy a lábfejnél kellemetlenebb lehet (hátamon van, majdnem telihát, de az oldalamon nincs).

2019. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!