Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 5 hetes tetoválás még mindig...

5 hetes tetoválás még mindig viszket, ez tényleg normális?

Figyelt kérdés
Egy hét után már szépen legyógyult, kentem, viszketett, kentem, lejött az összes varr, kentem és úgy néztem meggyógyult. Aztán a 3. héten kb újrakezdte a viszketést és semmivel sem lett jobb azóta sem. Az eleje óta kenegetem, most nemrég beszéltem a tetoválómmal, azt mondta már ne kenjem bephantennel, inkább valami vizes bázisú testápolóval és hogy nincs vele semmi baj, a bőr még nem kapta vissza a rendes ph értékét. Azért én nem vagyok olyan nyugodt. Nem piros, nem kiütéses, nem ég, csak viszket és helyenként még dudoros. Valaki tapasztalt már hasonlót?

#viszketés #tetoválás #viszkető tetoválás
2019. márc. 6. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Van benne voros, birdo, narancs, rozsaszin? A voris pigmentet lassabban fogadja el a borod, viszkethet sokaig. Kb egy honapig normis, hogy neha viszket, csak te ezt meghosszabbitottad kicsit azzal, hogy tul sokaig kented Bepanthennel. 8-10 nap utan legkesobb testapolora kell valtani. Szoval rendben lesz, csak egy kis ido meg kell neki.
2019. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fekete és kevés fehér. Már megbolondulok tőle. Meg leginkább aggódom. Köszi a választ, akkor még próbálok türelmesen várni :D
2019. márc. 7. 07:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A tetoválód jól mondta. Hámlás után már nem kell hámosító kenőccsel kenni, utána testápolózni kell (hidratálás).

Amennyiben van fémallergiád és a tetováló festékben volt olyan fém, úgy az allergia fokától függően viszkethet, keléses lehet, vagy csak időközönként jön elő.

De amúgy természetes. A hámlással csak a felső bőrréteg regenerálódik valamennyire, attól még az alatta lévő gyógyulhat, ami viszketéssel jár. Nivea, vagy baba testápoló (sima) tökéletes rá.

A dudor meg olyan, hogy van tetoválásom, amin főleg nyáron jön elő a nap hatására "dara", de testápló és elmúlik, de vannak olyanok, amiken semmi se jön ki.

2019. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utólag, mert az előző tetoválóm azt mondta kenjem csak, azzal nem tudok ártani neki. Talán ő sem képzelte hogy hetekig képes vagyok bephantennel kenegetni amikor csak eszembe jut :D


Tudtommal semmilyen fém allergiám nincs. Egyébként fekete, ha jól és pontosan olvastam abban nincs fém. (?!)


Most teljesen olajmentes testápolót használok, már nem merek semmi túl zsírosat rákenni..


Hát ez még elég dudoros, olyan mintha a festék bizonyos helyeken túl sok lenne és ilyen szottyadt is a felülete. Remélem elmúlik. Bár ez a legkevesebb, közelről feltűnő, csak a viszketés múlna már..

2019. márc. 7. 07:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, akinek alapból esetleg szárazabb a bőre/főleg télen még akinek amúgy nem annak is szárazabb lesz/ annak minden esetben így reagál. A teljes gyógyulás több hónap is lehet, addig a naptól is sokkal jobban kell védeni, mert nincs még az a kialakult védőréteg, ami a bőrünk többi részén. Viszket, mert száraz, ne bepanthenezz már, mert azzal még jobban hámosítasz, ami már szükségtelen. Egy nehéz, zsíros testápoló ajánlott ilyenkor. Shea vaj, nivea, baba... egy tetkós
2019. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kis puklik meg lehetnek a bepnathentől is, mert túl sok ideje kened már vele. kismértékű allergia is lehet tőle egyeseknél. Tedd le és sima testápolókkal kend csak, el fog múlni.
2019. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megnézettem a tetoválómmal, azt mondta nem kicsit toltam túl a bephantent, a kis mértékű allergiás reakciót ez által ő is említette, de ez még nem elég, mert kb annyira kentem, hogy feláztattam. Vegyek valami hámosítót, de ne babapopsira valót, szóval most a phlogosam hámosító kenőcsöt használom, napi 2x, vékonyan, nem is zsíros és már szinte nem viszket, a puklik meg már szépen mennek vissza. Azt mondta kenjem csak ezzel, de ne áztassam fel, csak vékonyan. Remélem mostmár rendbejön..
2019. márc. 16. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!