Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Normális, ha érzem a tetoválás...

Normális, ha érzem a tetoválás vonalait?

Figyelt kérdés

A tetoválásomon végigsimítva érzem a vonalakat, pedig már nem sebes, elméletileg gyógyult. Olyasmi, mintha heges lenne. Később el fog ez tűnni? Vagy már el kellett volna?

Egy hónapos az első tetoválásom, így nincs tapasztalatom ezzel és sehol nem találtam erre választ.

Kis mintáról van szó.



2019. júl. 13. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tetoválás gyakorlatilag egy karcolás.


Testrésztől és mintától, illetve a tetováló technikájától függően gyógyulhat heggel (a tinta fölött textúra).


Pl afrikai genetikánál gyakoribb hogy valaki hegesedésre hajlamos, coverup esetén is gyakori mert újra traumatizálod a már összeforrt bőrt.

Ha valami krónikus betegséged van, grízes bőr, szteroidok, irritáció (vakarás, ruha súrol, ferőzés, napégés stb) az is csinálhat ilyet.



Attól is lehet hogy túl lett dolgozva vagy túl mélyre ment a tű.


Egy lici hegssedés normális, különösen ha vastag, erős vonalak vannak benne.

Ha nagyon kiáll az viszont annak a jele hogy a, genetikai vagy egészségügyi okból hajlamod van rá, vagy pedig darálthúst csinált belőled a maestro.

2019. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyulási folyamat normális volt, nem gyulladt be, a festék nem folyt meg a bőröd alatt, akkor valószínűleg ezek a kis dudoros részek is el fognak tűnni idővel. A bőrödet lehet azokon a részeken jobban megviselte a a beavatkozás. Kontúrnál előfordul. Ha viszont hajlamos vagy a keloidos gyógyulásra akkor lehetséges hogy sokáig olyan marad.
2019. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Közben elmúlt, úgy fest csak én voltam türelmetlen

2019. aug. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!