Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Van olyan, hogy ismerkedésnél...

Van olyan, hogy ismerkedésnél a női fél is próbál kommunikálni, érdeklődő?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen, hol lehet ilyet kifogni? Gondoltam, társkeresőn biztos, mert oda ezért mennek az emberek, de a tapasztalat az ellenkezőjét mutatja.
2013. aug. 27. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy van, ha érdekled érdeklődő lesz
2013. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt ember azt gondolná, hogy ha nem érdeklődik, nem áll szóba velem. Különösen egy társkeresőn, ahol ez a szokás.
2013. aug. 27. 11:37
 3/15 DreamWeaver ***** válasza:
A női fél érdeklődését a férfi félnek ki kell váltania. Máskülönben nem fog menni. :)
2013. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha ez így lenne, akkor a férfiak 90%-a egyedülálló lenne, hiszen az átlagember unalmas.
2013. aug. 27. 12:42
 5/15 DreamWeaver ***** válasza:
Ne átlagoljunk, barátom! :) Te Magad jártál a férfiak 90%-ával? Ismered őket mind intim helyzetben? Nem hinném! Akkor maradjunk annyiban, hogy Te unalmas vagy. A többiek felett meg majd döntenek a lányok/nők. :)
2013. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hű, de magára vette valaki...


Biztos nem hallottad még a mondást, hogy ha mindenki különleges, akkor éppenséggel senki sem az.

2013. aug. 28. 16:42
 7/15 DreamWeaver ***** válasza:
Nem vettem magamra, csak a durva általánosítás ellen szóltam. :) Ha csak rólam lenne szó, a 90%-od a nagy számok törvénye alapján úgy is 90% maradna. De ez Részedről már csak szerecsenmosdatás. :)
2013. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy durva, de pontosabban nem tudom belőni, mert nem ismerek minden embert. Valahol a 90 és a 99 között van, de utóbbi talán már sok. A világ akkor is átlagemberekkel van tele. Tekintheted szerecsenmosdatásnak, ha akarod. Nem a véleményemet kell megváltoztatni, nekem se a tiédet, magára a kérdésre kell válaszolni, erre találták ki ezt az oldalt.
2013. aug. 28. 18:01
 9/15 DreamWeaver ***** válasza:
Nem is akarom megváltoztatni senkinek a véleményét. A #3-as kommentemmel válaszoltam is a kérdésre. Azt írod, hogy a világ átlagemberekkel van tele. Ezzel egyet értek. Azt írod, hogy feltételezés alapján a férfiak 90%-ának unalmasnak kellene lennie tudván, hogy átlagemberek. Ezek szerint az átlagember unalmas. Ezzel nem értek egyet. Egy társkereső olyan, mint egy álláshirdetés. Csak abba gondolj bele, hogy egy magát hirdető nő, ha megnyerő az adatlapja és képet is tesz fel magáról, kaphat akár napi 10-20 "ajánlatot" üzenet formában. Annak az üzenetnek különlegesnek és figyelemfelkeltőnek kell lennie ahhoz, hogy a lány éppen Téged válasszon. Ha már egy sablonos szöveggel indítasz, sajnos nem sok viszontérdeklődésre számíthatsz. Arról nem beszélve, hogy rengeteg felhasználó (lányok közt is) bizonytalanságánál vagy pusztán hirtelen jött ötletből fakadóan felregisztrál, körbenéz az oldalon milyen a felhozatal, majd lelép és hónapokig vissza sem szagol. Mivel jóval több a kereslet a nők felé, mint a férfiak felé, ezért nekünk férfiaknak kell "kitennünk" magunkért és olyan különleges nyitást produkálni, amivel felkeltjük a kiszemelt személy érdeklődését. Ebben már a középszerű sem elég. És ennek nincsen köze ahhoz, hogy ki átlagember és ki nem. :)
2013. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jól körbeírtad a dolgot. Sajnos újat nem mondtál vele, és ezt ne vedd sértésnek. Mondom, hol függ össze a két dolog egymással.


Nem csak társkeresőn történt meg velem, hanem több helyen a neten, ezen az oldalon is több alkalommal. Elkezdek levelezni valakivel. Az illető válaszol is. Ebből én alapból valami érdeklődésre következtetnék, ellenkező esetben vagy nem lenne válasz, vagy valamiféle elutasítás lenne.


Ezzel szemben az illető reagál a nyitó levélre. Ha valami érdekes dolog (pl. humor) van benne, akkor arra, ha flört, akkor arra, ha kérdés, akkor arra stb. Ezen kívül viszont nem tesz hozzá semmit.


Kérdezgethetek sorban több körön keresztül is. Jönnek a válaszok, elég tömören és röviden fogalmazva, de azon kívül semmi. Se saját téma, se kérdés, semmi. Szigorúan válasz a kérdés(ek)re, mintha interjú lenne.


Egy idő után aztán nem jön válasz a sokadik levélre, ami nem is meglepő. Ilyenkor már én is úgy szoktam lenni vele, hogy kár a gőzért.


Én azt a következtetést vonom le, hogy az illető csak letudja a levelet, egyébként nem érdekli. Kérdezhetne, ha bármi érdekelné, de nem teszi. Felhozhatna témát, ami érdekli, hátha engem is, de nem teszi. Hogy egyáltalán miért levelezik, az megválaszolhatatlan kérdés.


Szerintem a kommunikációnak kölcsönösnek kellene lenni. A másik fél is kérdezzen, szóljon hozzá, hozza fel a saját témáit stb. Nem hiszem, hogy ez annyira komoly elvárás lenne, és azt sem, hogy ehhez már alapból el kellene varázsolnom (ergo számára hű, de érdekesnek lenni). Épp az lenne a beszélgetés célja, hogy kiderüljön, érdekesek vagyunk-e egymás számára, és érdemes-e személyesebb kommunikációs formára, később találkozásra váltani.


Szerinted hol ezzel a baj?

2013. aug. 28. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!