Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hogy ismerkedjek egyetemen?

Hogy ismerkedjek egyetemen?

Figyelt kérdés
Elég visszahúzódó vagyok így elsőre lehet, hogy nem találnak érdekesnek az emberek. Kedves vagyok, van egy- két barátom, de nem igazán tudok párt találni, mert nem vagyok magabiztos, miniszoknyát és magassarkút sem hordok, nem nevetek hangosan és ezért a fiúk általában keresztülnéznek rajtam.
2013. szept. 8. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül egyik sem lényeges a pár találáshoz...


Egyszerűen lépj fel magabiztosan. Nehezebbnek hangzik, mint amilyen :) Beégni nem tudsz, elvégre, mit veszíthetsz? Semmit, az ég adta világon :)


Lépj oda a társasághoz, illeszkedj be - van osztályod, vannak társaid - ismerkedj meg velük, és máris lesz pontod, ahonnan elindulhatsz.


Most jelenleg úgy állsz, hogy nincs egy barátod sem. Ha nem sikerül a beilleszkedés, akkor ugyanígy fogsz állni. Tehát, mit veszíthetsz? :) A legrosszabb esetben nem történik változás. A legjobb esetben lesz egy rakat új ismerősöd, és pár barátod.


Te is egy érdekes személyiség vagy, vannak biztosan témák, amik érdekelnek téged, dolgok, amik lázba hoznak. És biztosan vannak emberek körülötted, akiket pontosan ugyanaz érdekli, mint téged (de legalábbis van átfedés) - a feladatod csak annyi, hogy egymásra találjatok :)

2013. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont attól félet, hogy kinevetnek :(
2013. szept. 8. 17:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Barátaim vannak, azzal nincs gond, mert lányokkal szemben nem vagyok visszahúzódó és ha valaki jobban megismer, azzal biztos jóban leszünk, állítólag nagyon jó fej vagyok, meg humoros, csak ha fiú van a láthatáron, ezek kámforrá válnak :)
2013. szept. 8. 17:32
 4/7 anti paladin ***** válasza:
Ha kinevetnek, így járnak. Lemaradnak rólad. :)
2013. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És, ha kinevetnek, akkor mi van?


Ne foglalkozz vele. Őket meg mások nevetik ki. Vagy majd egyszer pont te.


Ismeretlen emberekről van szó. Olyanokról, akikkel valószínűleg sohasem fog találkozni többet. Lesz rajtuk kívül több száz, ha nem ezer ember. Kinevetnek, na bumm. Akkor már tudni fogod, mit rontottál el. Sőt, csavarj egyet rajta - nevess velük, és kérdezz be, hogy szerintük, ha be akarnál illeszkedni, mit csinálj máshogy. Talán elmondják. Máris sokkal-sokkal-sokkal előrébb vagy, és legközelebb tudod, mi az, amit ki kell domborítani az egyéniségeden :)

2013. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak nagyon nehéz elkezdeni :( Meg ha egy srác kérdez tőlem valamit, akkor egyszavas válaszokat adok, rögtön menekülőre fogom és utána jut eszembe, hogy mit kellett volna mondanom.
2013. szept. 8. 17:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont azért mondom - gyakorolj. Ne menekülj, ismételgesd magadban, és csak bátran :) Csak az első lépés a nehéz, onnantól már a többi kvázi jön magától :)


A másik felület meg, ahol tudsz gyakorolni - keress magadnak beszélgetőpartnert interneten, akár chatszobákban. Ott kipróbálhatod magadat, milyen másokkal beszélgetni, és arctalanul sokkalta nyugodtabb. Jól átgondolhatod, mire mit reagálsz, és, ami fontos (bár hülyén hangzik, és szomorú) megismerheted a tapló megnyilvánulásokat, és kipróbálhatod, hogyan birkózz meg az érzéssel, és hogyan ne kezdj el idegeskedni rajta.


A szocializáció is csak egy tanult képesség, és mint olyan, fejleszteni, gyakorolni kell :)

2013. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!