Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ha tetszünk egymásnak, de...

Ha tetszünk egymásnak, de egyikünk sem mer kezdeményezni, akkor mi a teendő? (Nehezítés: más nemzetiségűek vagyunk. )

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Új munkahelyem van (külföld), és egy munkatársammal (nevezzük X-nek) kinéztük egymást egy hónapja. Egy közös barátunk (nevezzük Z-nek) odajött hozzám kedden, és elmondta, hogy tetszem X-nek, de X félénk (itt sok férfi az, sőt, a normálisabbak ált. azok), plusz nem tudja, hogy az én kultúrámban hogy zajlik ez az egész, és emiatt is félénk, szóval adjam meg a számom és ő továbbítja neki. (Másnap állítólag X már reggel felhívta, hogy mi volt a válaszom.)

Tegnap volt X-el egy kínos beszélgetésünk, ami aztán egész jóra fordult, majd kacsintott, és amikor ment el, akkor úgy köszönt el, hogy 'Szia, majd írok smst, mert elkértem Z-től a számod!' én meg mondtam, hogy oké.

Ma is együtt dolgoztunk, mosolygott/nézett egyfolytában, meg váltottunk pár szót (olyan nagyon nincs lehetőség beszélni, mert pörgős munkáról van szó, és a főnök sem preferálja a dolgot). Megkérdeztem Z-től, hogy a tegnapi kínos beszélgetés után is tetszem-e még neki, mire azt felelte, hogy X is pont ugyanezt kérdezte tőle, meg emiatt aggódott. Szóval a vonzalom egyértelműen kölcsönös továbbra is.

Viszont ami fura, hogy még mindig nem írt smst, ami nagyon fura, mert akkor miért kérte el számom, és miért mondta, hogy ír (magától, nem én kérdeztem rá)? Ti értitek ezt?

Továbbá: Mit csináljak? Olyan nagyon nem merek lépni, mert nekünk, magyar lányoknak azt tanították, hogy ez a férfi dolga. Vagy ez már idejétmúlt gondolkodás?



2013. nov. 3. 03:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen, rég lejárt gondolkodásmód.
2013. nov. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem most te következel. Valamit lépjél. Például kérdezd meg, hogy nem akar e találkozni veled munka után.
2013. nov. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem érdemes várnom a beígért smsre? :)

Azt hiszem, hogy hétfőn újra együtt fogunk dolgozni, addig még nyugton kellene maradnom, nem?

Amúgy én is elkértem ám az ő számát Z-től, már csak a biztonság kedvéért..írnom kellene neki? Ebben az esetben nem baj, hogy akkor megtudja, hogy én is 'szervezkedtem'?

2013. nov. 3. 03:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne írj neki. Élőben hívd el pl. munka utánra beszélgetni vagy valami.
2013. nov. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy amelyik férfi akar valamit, az cselekedjen, főleg hogy már nem a gimiben vagytok... Azt mondta hogy írni fog, akkor én szépen megvárnám, már ha tényleg írni fog. Ha meg nem, akkor legalább bebizonyosodik, hogy neki is csak a szája jár

Azt nem tudnám megtenni, hogy odamegyek hozzá és pl. azt mondom, hogy "figyi, igaz hogy azt mondtad, hogy írni fogsz, de még nem írtál, így gondoltam inkább én nyomulok rád...." Főleg hogy tudja, hogy szabad a pálya, én biztos nem futkároznék egyik férfi után sem, függetlenül hogy milyen kultúrából jött. Miért én legyek tekintettel az ő kultúrájára és miért nem ő az enyémre azzal, hogy tudja, nálunk a férfinak illene megtenni az első lépést. De nézd, ha neked ennyire kell a pasi, akkor dobd el az elveidet és kezdeményezz te.

Egyébként hány évesek vagytok? Mert a leírás alapján jóindulattal is max. 25-re saccollak titeket.

2013. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én 21, ő 24.
2013. nov. 3. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Hivd meg egy kávéra.
2013. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szombaton megkérdeztem, hogy van-e terve estére, mire zavarba jött, majd hebegett-habogott, hogy nem tudja, megnézi, visszajött egy 5 perc múlva, majd mondta, hogy nem biztos, hogy ráér, mert barátokkal találkozik, bla bla.

De akkor minek mosolyog meg keresi a társaságom folyton? Még a pultos sráctól is azt hallom vissza, hogy folyton rólam beszél.

2013. nov. 13. 00:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd annyiban. A bizonytalanság rosszabb mint akár a rossz hír bizonyossága. Kérdezz rá, hogy miért vacilál?
2013. nov. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én most már hagynám, hogy ő tegye meg a következő lépést. Te már léptél, nyilván fel kellett fognia ebből, hogy nem lenne ellened a társasága. Most visszautasított/nem volt alkalmas, ha tényleg akar valamit, akkor keres egy másik időpontot, és ő fog elhívni. Ha meg ennyire gyáva, akkor csak csodáljon távolról, én biztos nem kínálgatnám fel magam neki tálcán többször, mire megjön a bátorsága... azért már nem a gimiben vagytok :)
2013. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!