Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért nem tudok szemkontaktust...

Miért nem tudok szemkontaktust hosszabban tartani férfiakkal?

Figyelt kérdés

Akárhányszor hajlandóságot látok egy férfiben/fiúban arra, hogy szemezzen velem, én nem vagyok képes viszonozni. Még ha tetszenek, akkor sem.. párszor rájuk pillantok, de nem megy hosszabb ideig és a mosolygás sem megy olyankor (pedig amúgy nagyon sokat nevetek, mosolygok) és hirtelen nem tudom, hogy milyen arcot vágjak :D Hülyén érzem magam

Pénteken is több helyes srác nézett, de én csak lesütöttem a szemem vagy másfelé nézelődtem.

Teendő?



2013. nov. 23. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad.
2013. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudok valamiért így szemezni lányokkal, ugyanez a problémám. :D
2013. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valóban nincs önbizalmad ilyen kis bájosan szégyenlős lehetsz.
2013. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
van akit ez fog meg, és aki tapasztalt ilyen téren észre veszi h. szégyenlősségből teszed ezt :DDD semmi gond, csak kicsit kevés az önbizalom :D
2013. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hogyan szerezzek önbizalmat?


igen, olyan vagyok

de érdekes mert nem minden helyzetben. sőt

2013. nov. 23. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:
önbizalmat h. szerzel? minél több sikerélményed lesz annál több lesz az önbizalmad,
2013. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nem tudsz önbizalmat szerezni.

Ez idővel kialakul az embernek általában.

Én is próbáltam, de nem ment magamtól, most meg kezdem érezni, hogy változok és egyre több lesz 21 évesen.

Általában az önmaguk felé nagyon maximalista embereknek nincs önbizalmuk. Túl sokat várnak el maguktól, tökéletességet és hibátlanságot, aztán amikor jön egy apró tévedés, akkor rögtön gyűlölik magukat, hogy nem tökéletesek és ez önmarcangoláshoz vezet.

Általában ez az önmagunk iránti lenézés a hibás szülői neveléssel kezdődik el, amikor a szülő marcangolja a gyereket.

2013. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az emberekbe bele vannak nevelve ilyen íratlan "szabályok", amiket kifejezetten kényelmetlenségérzettel tud csak áthágni. Ezek a "szabályok" közé tartozik az is, hogy úgy általában idegen emberekkel max 3 másodpercig tartunk szemkontaktust, utána elkapjuk a szemünket, elpirulunk, zavarba jövünk, és a másik ember is ugyanígy nem tudja hova tenni a dolgot.

Namármost, az ugyan jelzés a másik fél részéről, ha sokáig néz, és várja, hogy viszonozd a dolgot, de az általános szemezgetés, így ismertség előtt abból áll, hogy feszegetitek egymás határait, ezt az általános 3 másodpercet kitartjátok, kicsit talán tovább, de akkor zavarba jöttök, lesütitek a szemeteket, félrenéztek, stb. Majd egy kis szünet után ismét a határok feszegetése következik. Az ugye elég bénán jönne ki, ha farkasszemet néznétek, perceken keresztül, pislogás nélkül, nem igaz? :)

Persze, vannak azok, akiknek kicsit könnyebben megy ezeknek a "szabályoknak" az átlépése, főleg, hogy ha valamilyen konkrét szándékuk is van a másik emberrel, de az csak abban merül ki, hogy a határok feszegetése kicsit gyorsabban növi ki magát a következő lépéssé.

A "sokáigaszemébenézek" dolog elég intim és elég bizalmas ahhoz, hogy tényleg csak akkor tudd kényelmetlenségek és zavarbajövések nélkül csinálni, ha pontosan olyan a viszonyod a másikkal- bensőséges és intim, bizalmi és mély ismertségi kapcsolat.

Ezt a mi kultúránk neveli belénk, mert pl ha megnézed, a gyerekek a metrón elég sokat bámészkodnak ide-oda, és elég jól bírják a hosszas szemkontaktust. Kb 7-8 éves koruktól kezdve nevelik rá őket ezekre az íratlan "szabályokra", amiket aztán próbálj megszegni, nagyon rosszul fogod érezni magad. (nekünk feladatunk volt ez idén, hogy nézzük, hogyan reagálnak az emberek egyes ilyen szabályáthágásokra, és bizony, nem voltak kedvezőek a visszajelzések, de a magunk érzelmei sem.)

2013. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Velem is ezvolt de ugymond fejlesztgettem sokat gyakoroltam és mostanra már jobban megy:)) nekem sincs önbizalmat de ezt valahogy sikerült megoldani:) az is igaz hogy nemsokra megyek vele mert oké a szemezés megy de utàna meg nincs merszem beszélni is vele :F
2013. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*:D
2013. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!