Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Legyek őszinte és nyitott az...

Legyek őszinte és nyitott az érzelmekre, de egyben sebezhető? Vagy legyek szemét, aki csak megjátssza az érzéseit, mert ha visszaélnének vele, akkor nem sérül?

Figyelt kérdés

Ha a szívemre hallgatok, azt mondom, egy párkapcsolat csak úgy lehet teljes és tartalmas, csak úgy van értelme, ha tényleg közel engedem majd magamhoz azt a leendő lányt akivel legközelebb ismerkednék. Ha megnyílok neki, ha önmagam adom. Jó lenne végre rálelni arra, aki nem csak igényelné a gyengédségem, de meg is becsülné. Aki viszonozná.


Ha viszont az eszemre és az eddigi csalódásaimra hallgatok, szeretnék manipulatívvá válni. Egy kemény, áthatolhatatlan kérget növeszteni amivel elzárnám magam még a lehetőségtől is, hogy újra átéljem a szakítás utáni fájdalmat. Mert merni kell kockáztatni, persze. Ha elesünk 20x, akkor talpra kell állni és megpróbálni 21-szer, ez is szép szólam.


De még meddig tehetem ki magam ennek?


2014. okt. 1. 17:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez lenne hát a kérdés... melyik hozzáállás a jobb szerintetek? A sebezhető remény vagy a védett cinizmus?
2014. okt. 1. 17:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fogod fel, hogy a kettő között is van lehetőség, nem csak ez a két szélsőséges hozzáállás létezik, akkor ne csodálkozz, hogy sose lesz normális párkapcsolatod...
2014. okt. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Addig teheted ki,míg meg nem találod. Előbb utóbb megtalálod,kérdés a mikor és a hol. :P


Különben én kombinálnám a kettőt. Szépen,fokozatosan,hónapról hónapra engedném egyre közelebb. Értelme pedig tényleg akkor van,ha közel engeded.

2014. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia fiú vagy lány vagy?
2014. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Érzékeny naiv sebezhető voltam ameddig pofára nem ejtettek.. azóta én sem engedek senkit közel magamhoz!
2014. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aha,és pont a " senkit nem engedek magamhoz közel" el szokták elrontani az emberek a dolgot. Lehet épp ezért szalasztasz majd el egy nagy szerelmet/egy jó kapcsolatot.

Tanulni kell a hibákból,vagy abból ha átvernek,de nem szabad a jővőt a régi sérelmekre alapozni.

2014. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Költőnő? ***** válasza:
aki gyáva, annak nem kár boldogság énszerintem. Tény, h ha kiadod magad, potenciálisan sebezhetővé is válsz, de ugyanakkor két ember között csak így van értelme kapcsolatnak. Amúgy van arany középút is.
2014. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindennek ára van,ha próbálkozol veszìthetsz,ha feladod vesztettél,stb.... De a lényeg szerintem érthető.
2014. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 ez nagyon tetszik :)


Pár jó nagy pofáraesés után én kicsit visszavettem a lendületből.

Tudok nagyon szeretni,tudok sokat adni a másiknak, de a korábbiak miatt szerintem sose leszek képes olyan lenni,mint régen.

Tényleg a kettő lehetőség közt valahol, nekem mindkettő túl szélsőséges.

Nem hagyom,hogy megbántsanak, de nem is leszek más ember ,manipulatív főleg nem.

2014. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kettő közt van valahol az igazság. Mert ha túl hamar rázúdítod valakire az érzéseidet, az ugyanúgy elijesztheti, mint ha egyáltalán nem engeded magadhoz közel huzamosabb idő után sem. Ha úgy közel engedsz magadhoz valakit, hogy nem tudod még, érdemes-e rá, kihasználhatnak, ha egyáltalán nem engedsz közel magadhoz senkit, elhidegülnek tőled.
2014. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!