Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Lehetséges, hogy nem ismeri a...

Lehetséges, hogy nem ismeri a "debil" szó jelentését?

Figyelt kérdés
Ledebilezett egy srác, akivel leveleztünk. Elvileg azért, mert leírtam, hogy tudok arról, milyen bunkóságokat követett el más ellen a múltban. Egy olyan srácot képzeljetek el, aki feladta az egyetemet és nem nagyon tud pár mondatot sem helyesírási hibák nélkül leírni. Szóval fura, hogy pont ilyen jelzővel próbált engem sértegetni. Lehetséges, hogy összekeverte a 'dilis' szóval? Vagy tényleg szellemi fogyatékosnak akart engem tituálni?

2014. okt. 6. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a debil egyik jelentése a nagyon buta. Ha debilist mondott volna az sokkal egyértelműbb. Amúgy meg mit tudom én mit ismer, de nem minden orvosi szakkifejezés.
2014. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem vagyok éppenséggel előre ítélő ,de valószínüleg hamarabb mondhattad volna ezt neki Te mint ő Neked. Elképzelhető ,hogy nem ismeri igazán a szavak jelentését ,de hogyha pár mondatot nem tud leírni helyesírási hibák nélkül egyetemista létére..akkor ott tényleg gondok lehetnek :)

18/F

2014. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen a legdurvábbak: "ilyesztő" és "üveggojó" :D Mégsem szóltam meg érte. Szóval nem tud magyarul sem rendesen, ezért is reménykedem, hogy összekeverte egy kicsit a szavakat, és nem szellemi fogyatékosnak nevezett.
2014. okt. 6. 00:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne vedd sértésnek, de miért pont egy olyannal levelezel, aki azon túl, hogy tanulatlan, még primitív és sekélyes is?

Amúgy a "debil" valódi jelentését sokan nem tudják ám, egyszerűen a "hülye" szinonímájaként alkalmazzák. Bár ez sem túl hízelgő értelmesebb körökben.

2014. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg ez jutott eszembe: [link] -- nem az övé véletlenül? :D
2014. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak leveleztünk! Fura, de nekem eszembe sem jutna a debil a hülye helyett használni… Az nem annyira pejoratív szerintem, olyan mint pl. "Te tiszta bolond vagy!" Ez még nem lenne bunkó beszólás.
2014. okt. 6. 01:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre csak azt mondom: bizonyos körökben a kommunikáció stílusa nem üti meg a szalonképes szintet. Adott valaki, aki ki tudja, hogy jutott el az egyetemig, írni is alig tud, a kultúra jó messze áll tőle, szerinted majd pont azon fog morfondírozni, hogy milyen választékosan beszéljen? Az, aki a "kocsma-szintet" képviseli?
2014. okt. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, én is pont erre gondoltam. Hogy ez a szerencsétlen valójában nem is tudta, mit beszél. Csak sértegetni akart valamivel.
2014. okt. 6. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!