Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért érdekel jobban, ha Ő az?

Miért érdekel jobban, ha Ő az?

Figyelt kérdés

Általában úgy szoktam gondolni, hogy mivel emberek vagyunk, ezért nem érdekel ki mit gondol rólam, hogy nézek ki, mennyire áll bénán a hajam, a ruhám, persze nyilván érdekel, nézem magam a tükörben, hogy jól nézzek ki, de mostanában kezdem érezni, hogy mit foglalkozzak én mások véleményével, mikor emberek vagyunk. És ennyi, nem több. Emberek. Egyetlen egy életünk van itt a Földön, ez nem "yolo", hanem ésszerűség. Itt élünk a Földön, ki a fenét érdekel, hogy épp egy hajtincsem rosszul állt, minek akarjak én másoknak megfelelni, minek akarjak én minden pillanatban tökéletesen kinézni. Nem hagyom el magam, odafigyelek hogy jól érezzem magam, csak szeretnék az apró dolgokkal már nem foglalkozni.

Ez eddig rendben is lenne.

Aztán jön az a pont mikor megtetszik valaki és borul az egész elmélet. Jön az izgatottság, vajon észrevesz-e, mi lesz ha egyszer odajön hozzám, és megkérdezi amire olyan régóta várok már. Izgulok, félek, hogy rossz benyomást teszek rá, miközben minden porcikám arra vágyik, hogy megismerjem Őt, és beszélni kezdjek vele éjt nappallá téve.

De az van hogy félek, nagyon félek, stresszelek miatta.


Kérdésem a következő lenne: hogyan küzdhető le ez az izgatottság? Hogyan maradjak ebben a helyzetben is "csak ember"? Nem szeretnék többet mutatni mint ami én magam vagyok, önmagam szeretnék lenni, de ez az izgulás keresztbetesz.

Még nem is beszéltem vele, már azon kattogok, hogy mi lesz ha eljön a pillanat, és ülök vele szemben és rámnéz, és nem tudok megszólalni, vagy elmondom hogy mennyire félek, de miért tekintek rá már eleve úgy mintha valami ítélőm lenne? Ki vagyok én hogy mindenáron tetszenem kell neki. Miért kell ennyire...



2014. okt. 22. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem osztanám meg itt a receptemet. Írj érte.
2014. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem rajtam kívül nem fogja más ezt végigolvasni :D A gondolkodásod nem rossz. Segít az valamit, hogy ha...na jó nem tudok mit mondani, mert fingom nincs, hogy fiú, vagy lány vagy.


Én fiú vagyok és ismerős az érzés, ez bizonyos keretek között természetes, de valahogy tényleg tudatosítani kéne magadban azt, hogy más nem vesz észre rajtad olyan dolgokat, mint te saját magadon. Meglepő, de az agy furán működik. Saját magadat, ha nem vagy elég egoista hozzá, sose fogod megfelelőnek látni. És lehet, hogy ez téged nem érdekel, de tudat alatt akkor is ott van, hogy úgy érzed nem tettél meg mindent azért, hogy megfelelj a másiknak.


Szóval ezt próbáld meg valahogy tudatosítani magadban, hogy ha mondjuk van egy elálló hajtincsed, azt a másik csak akkor fogja észrevenni, ha az orra alá dugod, vagy felhívod rá a figyelmét. Ezért is kár ilyeneken bestresszelni.


Tudom, hogy mondani könnyebb, mint említett, ismerős az érzés, nálam is előfordul ez, de akkor is le kell küzdeni ezt, és meg kell érteni, hogy az agy a pozitív dolgokat keresi először, és ha van rajtad valami pozitív (pl szem), ami eltereli a figyelmedét arról, ami szinte láthatatlan, de negatív, akkor azt a negatívot észre se fogja venni.

2014. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:) Ez kedves, köszönöm, igazad van.

Nem bánom hogy így írtam le és nem csak 2 mondatban, mert akit érdekli az elolvassa, és ha lát a gondolkodásomban valami jót, az már nekem is jó :)

2014. okt. 22. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem írsz, hát nem írsz.


Üdv.


#1-es

2014. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én már megtettem a részem, kiírtam egy kérdést, a válaszod várom, ahogy másokét, a kettes megtette, megköszöntem neki, ez egy kérdezz-felelek oldal, nem pedig egy "nem válaszolok, írj már rám te, mert tudni akarom a neved".
2014. okt. 22. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Ha szeret téged az illető, akkor úgy is jó benyomást fogsz rá tenni ha nem úgy áll egy hajtincsed, ahogy. Ha pedig emiatt nem, akkor jobb is ha elengeded.
2014. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tudom ki vagy, és miért nem írsz. Bebuktál. :D
2014. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írd meg ki vagyok szerinted.
2014. okt. 22. 23:35
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
17 éves vagy és Dél-Kelet Magyarországi.
2014. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyik se talált.
2014. okt. 22. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!