Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért fogadják el könnyebben...

Miért fogadják el könnyebben ha valaki dagadt, ellenben a dohányzással?

Figyelt kérdés

Dohányzok. De az túlzás lenne, hogy egészségtelen az életmódom. Nem vagyok lánc dohányos. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek. Sportolok is. A szájhigiéniára is odafigyelek. Mindig van nálam kézfertőtlenítő és parfüm és cukor vagy rágó is.

Mégis sokan mondják, hogy majd xy meghal rákban, büdös. Nagy az előítélet.


Bezzeg, akin ott a fölösleg, túlsúly, elhízás. Azt fogadjuk el, ne legyünk felszínesek. De nem azért Magyarországon, nem a tüdőrák az első halálozási tényező, hanem az érrendszerhez és a szívhez köthető betegségek. Aki kövér, hajlamosabb a cukorbetegségre, hamarabb tönkremennek az ízületei, nehezen jár.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy összezabál mindent, a gyomorból meg jön fel az emésztett moslék szaga. Azt nem fogja elnyomni a rágó!


Szóval akkor hogy is van ez?



#dohányzás #elhízás. ismerkedés
2014. nov. 27. 20:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Persze van még sok betegség, ami összefüggésben áll a plusz súllyal. Nem akartam részletezni.
2014. nov. 27. 20:29
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Mert ha egy "dagadt" embert ismernek, akkor egy idő után nem fogja őket érdekelni a testalkata. A szaga már annál inkább, mert azt folyamatosan érzed valakin, és nem feltétlenül tudsz mindig hozzászokni.
2014. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De a dagadt emberek gyomrából feljövő erjedt moslék szag sokkal büdösebb! Nem beszélve arról, hogy mennyivel hamarabb megizzadnak. Főleg a bőrrétegek közt és hajlamosak begombásodni is könnyen.
2014. nov. 27. 20:31
 4/22 anonim ***** válasza:
27%

Nyugi én Utalom a dagadtakat,millió ilyen zsir nőt lehetetlent volna Inkabb egy dohanyzo!!!

Amugy elhagytak azert mert dohanyzol,vagy mi a baj?

Nalam befuto lennel!!!!!

2014. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Miért kell lenézni a kövéreket? Attól, hogy valaki kövér, még nem biztos, hogy büdös a szája és izzadságszaga van. Nekem jó pár ismerősöm van, aki kövér, és sem a testük, sem a szájuk nem büdös...
2014. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan betegség, ami túlsúllyal jár, és amúgy is vannak hízékonyabb emberek, akik nem is esznek olyan sokat még sem vékonyak (endomorf testalkati típus). Ez szintén genetika.


Olyan viszont nincs, hogy valaki természeténél fogva egyfajta eszenciális kiegészítőként kívánja a nikotint. Az, hogy rászoktál a te hibád. Undorító szokás. Ráadásul kövér ember csak magának árt, míg a te kipöfékelt közel 4000 féle káros anyagot tartalmazó füstöddel az egész környezetednek ártasz.

2014. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Na ez ironikus.


Egy kérdés arról hogy miért vannak előítéletek meg lenézés egy csoporttal szemben - miközben egy másikkal szemben még inkább előíéletes és lenéző.


Ez már-már SouthPark kategória.

2014. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindenki azért kövér, mert összevissza zabál, ahogy te mondod. Ez genetika. Testalkat. Mi van ha nem tehet róla?


Amúgy szerintem is és a környezetemben élők szerint is gázabb a dohányos. Ja meg a mamám is szív/érrendszeri problémába halt meg, a cigi miatt. Ráadásul öröklődik a családon belül, akik dohányoznak. Szóval, meggondolnám mit mondok. A sport és a gyümölcs meg nem üríti ki a tüdődet.

2014. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem hagytak el miatta. De kaptam már rá negatív megjegyzést.


Nem nézem le a kövéreket. Csak éppen a kövérség témakör nem kelt felháborodást és a média is az elfogadás irányába megy... pedig nagyon is nagy probléma. Esszük a műanyagot és a mérgeket, a gyors kaját, a tápérték szegény szemetet, a kólát.... és akkor a nulla mozgás.

Persze van olyan kövér ember, aki jobban odafigyel a higiéniára, de ettől függetlenül akkor is hamarabb megizzadnak... és a gombásodást nem fogja mutogatni senki.


Ez meg gyenge kifogás! elhiszem, hogy van olyan aki beteg, de attól még nem kell 200 kilónak lennie, plusz ha nem foglalkozik a dologgal, akkor az ízületei is tönkremennek, meg majd 40 évesen infarktust kap. Én is ismerek olyat, akinek ilyen pajzsmirigy problémája van és érdekes módon vékony, mert odafigyel magára. Könnyű azt mondani, hogy beteg vagyok és zabálni a TV előtt. Ismerek ilyet, nem egyet. Pesten egy villamosmegállót nem tud lesétálni.


Amúgy meg azért azt ne felejtsük el, hogy összetetten kéne nézni a világra... én megvesztek egy doboz cigit és elfüstölöm hidd el, hogy sokkal kevesebb káros anyagot bocsát ki, mint a dagadtak gyorsétteremi édesség termékeinek előállításai. A dohánytermék előállítása, nem jár állatkínzással például... gondolok a ketreces csirkékre. Plusz a vegyipar nagyfokú támogatásra a sok E forgalmazásával, előállításával...


Csak gondoljunk bele...

2014. nov. 27. 20:40
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem előítéletes vagyok! Csak éppenséggel lassan az utcán nem gyújthatsz már rá, mert írják a csekket! a kérdés, csak az, hogy miért pártolunk akkor másik rosszat?
2014. nov. 27. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!