Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért hiszik azt a lányok,...

Miért hiszik azt a lányok, hogy mi, férfiak a "szépséghibáik" miatt bűn ronda, kiábrándító, rusnya nőknek gondoljuk őket?

Figyelt kérdés

Mi férfiak el tudjuk fogadni azokat a tulajdonságaikat, sőt, nemhogy elfogadjuk, hanem - őszinte ismerkedés, vonzalom, szerelem stb. lévén - szexinek is gondoljuk, amikre ők allergiásak, amik miatt rusnyának hiszik magukat, s rólunk is ártatlanul feltételezik az elégedetlenséget, s hazugnak, őszintétlennek gondolnak bennünket. Vajon miért van az, hogy a nők nem hiszik el, ha a férfi azt mondja, "te így vagy tökéletes"?


(Egy eléggé szélsőséges esetre példa: a nő folyton elégedetlenkedett önmagával, s emiatt a saját párjának sem hitt. Nem hitte el neki, hogy számára ő, azaz a nő jelenti a tökéletességet. A nő "elkeseredésében" végül megcsalta a srácot, majd miután szakítottak, a nő arra fogta a kapcsolatuk megromlását, hogy a srác nem volt vele elégedett.)


2014. dec. 4. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Magukból indulnak ki! Ők minket rondának látnak 1-2 kisebb hiba miatt is akár!
2014. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert ők - többnyire, tisztelet a kivételnek - egy "szépséghiba" miatt már valóban bűn ronda, kiábrándító, rusnya férfinak tartanak minket. És mivel mindenki magából indul ki...
2014. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Valamiért engem is lepontoztak, amikor azt írtam, hogy szerintem a sminkeletlen, de "hibákkal" teli arc sokkal vonzóbb, mint egy tökéletes, de sminkelt. A hibák teszik emberré az embert, akkora hülyeség eltüntetni őket.
2014. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tetszenek a kérdéseid - úgy ahogy.

Én, nőneműként, azt mondanám inkább, hogy a magazinok/filmek/játékok/reklámok tehetnek róla. Mind nagyon csinos, tökéletes embereket látunk bennük. Igazodni akarunk. (Már aki.)

És ezért olyan mocskosul elégedetlen már a hétéves is. (Mert ami a tévében/magazinban van az a szép, az a jó,azt kö' követni.)

2014. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Mert mi nem vagyunk elégedettek magunkkal, vagyis másnak is nehéz elhinni, hogy valóban tetszik neki az, (vagy legalábbis nem tartja visszataszítónak) ami nekünk nem. Mellesleg sokszor, ha javítható hibáról van szó, még csak nem is esik jól azt hallani, hogy "te így vagy tökéletes", inkább hallanám, hogy nem gond, ezt meg azt kell csinálni, hogy jobb legyen.


De nem tudom, mit csodálkozol, a férfiak is így vannak ezzel szerintem, ha te iszonyú rondának látnád mondjuk az orrodat és meg lennél győződve róla, hogy mindenki a villamoson azon röhög magában, hogy néz ki, elhinnéd egy lánynak, hogy szerinte kifejezetten szexi?

2014. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
A média és a szociális társdalom hihetetlen mennyiségű megfelelési kényszert zúdított a nőkre.
2014. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6


Mert a csávókra nem...

2014. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mert elégedetlenek vagyunk magunkkal és nincs elég önbizalmunk.

pl.: tudom magamról hogy szép vagyok. kapom a visszajelzéseket is és ha belegondolok tényleg egész jó nő vagyok attól függetlenül hogy nincs rajtam pár kiló smink és nem érdekel mi épp a trendi. ezt tudja az eszem.

de...

ha belenézek a tükörbe először a hibáimat látom. lehet hogy senki más nem veszi észre őket rajtam kivül. de ÉN LÁTOM. valószínűleg így van ezzel a legtöbb nő

2014. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
amíg mindenhol azt látni, hogy a férfinak nem kell a nő mert kicsit lóg a melle, felesleg van rajta, stb, addig mit kéne gondolnunk? erre is mindre az a válasz, hogy varrasd fel, add le, de elfogadást még soha sehol nem láttam.
2014. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 Senki sem állította, hogy "a csávókra nem". De, ad 1, a nőkre még a csávóknál is jobban; ad 2, itt most a nőkről van szó - ne akard, hogy mindig, minden rólatok szóljon.
2014. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!