Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hogyan győzzem le a szociális...

Hogyan győzzem le a szociális fóbiát és változtassam meg az életem?

Figyelt kérdés

Én eEAlig vannak barátaim (és akik vannak, azokat sem magamnak köszönhetem). Zárkózom, mindig otthon ülök, sosem mozdulok ki. Ha emberek között kell csinálni valamit (enni, inni, beszélgetni, stb.), akkor nem vagyok a testem ura. Ideges vagyok, reszketek, megmerevedek, izzadok, alig tudok mozogni. A hangom nagyon halk, és amikor próbálok hangosan beszélni, akkor olyan mintha kiabálnék, és megerőltetem magam. Sosem tudtam sehová beilleszkedni. Ez az élet már annyira sz*r, hogy nap mint nap az öngyilkosságon gondolkodok. Minek éljek, ha nem tudom önmagamat nyújtani és boldogan élni? A szociális fóbia teljesen tönkretett...

Van olyan aki ugyanolyan helyzetben volt, mint én és le tudta győzni?? Az életemet mentené meg, ha segítene.



2015. febr. 11. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipoben jarok.....Ongyilkossagot fontolgatom.Ami meg eletben tart az az anyam :/ Miatta nem merem meg tenni.Osszeomlana :/ 27/f
2015. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én pszichológussal és gyógyszerrel jöttem ki.

Ha néha jó szándékból abba akarják velem hagyatni a szeretteim a gyógyszert, akkor csak annyit tudok mondani, hogy nem érdekel hány évet vesz el tőlem a gyógyszer, mint méreg, mert azt az életet nem kívánom, ahogy korábban éltem.

2015. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire jó a gyógyszer? Én komoly szellemi munkát végzek és félek hogy gyógyszerektől eltompulnának szellemi képességeim. Jelenleg ugynis a munkámban lelem egyetlen örömem ha a gyógyszer ezt elveszi tőlem akkor tényleg nem semmi értelme sem marad az életemnek.
2015. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltam én is, meg vagyok még most is néha, de rengeteget fejlődtem az utóbbi időben. nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, de elmondom, nekem mi segített. beleszerettem egy fiúba, egyszerűen kimondhatatlanul vonzódtam hozzá az első pillanattól kezdve, mondhatni ő volt az első igazi szerelmem. de persze nagyon sokáig nem közeledtem felé, mert előtte szinte alig kommunikáltam emberekkel, fiúkkal meg főleg, csevegni, flörtölni nem tudtam, féltem, hogy hülyét csinálok magamból, meg eleve rettegtem, hogy egyáltalán tudja-e, hogy létezem, mert buliba nem járok soha, zárkózott vagyok stb. ez egyetem első évében történt. de annyira megszerettem, hogy nem bírtam tovább, úgy voltam vele, hogy nem érdekel, akkor is megpróbálok nyitni felé, bármi lesz, nem érdekel más véleménye, nem félek és azért is sikerülni fog! lassan kezdtem persze, mert kezdetben attól kivert a víz, ha ránéztem. de olyan nagy hajtóerő volt az, hogy nekem kell ő és csak ő, hogy nem nyugodtam. először csak mosolyogtam rá távolról, aztán köszöntünk egymásnak, így szépen (ez hónapokig tartott, képzelheted, hogy milyen nehéz volt, amikor sosem volt még kapcsolatom, ő meg az egyetem egyik legismertebb fiúja), majd elkezdtünk úgy igazán ismerkedni és ahogy haladt előre ez a dolog vele, úgy lettem egyre bátrabb a többi emberrel, és küzdöttem le a fóbiámat. hiszen ha azzal a személlyel, akit mindennél jobban csodálok, tudok kapcsolatot létesíteni és úgy tűnik, kedvel engem, akkor mással miért nem sikerülne? hozzá kell tennem, hogy nagyon kedves srác volt, és úgy tűnt, nem zavarja, hogy csendes vagyok, és zavarban vagyok a közelében és az alap kommunikációs eszközöket sem tudom, sőt inkább tanítgatott, hogyan kell magabiztosnak, nyugodtnak lenni. szóval, aztán ő volt az, aki bevezetett egy társaságba, ahová már régóta járt, és az rengeteget segített, mert beilleszkedni sem tudtam soha rendesen sehová. de ő ott volt az elején mindig a közelemben, hogy ne érezzem magam egyedül, ne féljek, és bátorított. aztán volt egy nagy áttörés, amikor elmondtam neki, hogy szeretem, hogy mit érzek iránta, de ez már egy másik történet. szóval, összességében a lényeg az, hogy találj valakit, aki segít levetkőzni a gátlásaidat, bízz benne, nyílj ki neki, tehát válassz egy "mentort", hogy így mondjam, aki társasági ember, és meg tudja mutatni ezeket a dolgokat. és ha már egy nagyon fontos ember segít áttörni ezeket a védekező mechanizmusokat, kinyílsz egy számodra nagyon fontos személynek, onnan sokkal könnyebb lesz csak úgy elcsevegni bárkivel. :) 20/L
2015. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Engem nem tompít. Őszintén szólva semmilyen mellékhatásról nem tudok beszámolni.

Több mint húsz évig volt szociális fóbiám. Közlekedés, mozi, színház, vendégség, buli nem mentek.

2015. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos!

Még mielőtt komolyabb baj lenne.

A gyógyszer és a pszcihológus segíteni fog, hidd el!

2015. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hozzátenném, hogy gyógyszert én is szedek (Atarax, nem erős, gyerekeknek is felírják, de hatásos) és nekem rengeteget segített. nem mondanám, hogy tompít, mondjuk én este veszem be, nyugodtam alszom tőle, és következő adagig teljesen jól vagyok. 4-es voltam.
2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj ezzel, hogy bármit is írok ide és bármennyire hasznos, lehet annyira elástad magad, hogy nem tudod ebből egyedül kirángatni magad.


Gondolkodtam, hogy szívesen foglalkoznék ezzel, emberek kirángatása az önbizalomhiányból, mint munka.


De tessék, pár tipp

- leszarni ki mit gondol rólad

- a problémák nem léteznek csak az egód találja ki őket, h megvédjen mindentől ami egy kicsit szokatlan

- ki kell menned az utcára, erőltesd beszélgess a boltos nénivel, beszélgess a vénasszonnyal, a csövessel, a vén papával csak mondd ami eszedbe jut

- meg kell nézned van-e olyan egyed a világon akivel nincs fóbiád, feltenni a kérdést vele miért nincs? és ha van ilyen, akkor pedig a szimpla logika. Ezt át lehet ültetni bárkire, nem csak vele tudsz fóbia nélkül lenni..

- az öngyilkosság nem megoldás, meg kell teremtened a földön a mennyországot, ahogy most a poklot teremtetted. Ezt igenis magadnak köszönheted ezt fel kell ismerned. Senki se születik fóbiákkal. (most nem beszélek fogyatékosságokról illetve balesetekről amik agykárosodást okoznak, feltételezem, hogy ilyened nincs)

- meg kell találnod magadban az értékeket, és büszke lenni azokra.

- ha a külsőddel elégedetlen vagy azt is meg kell változtatnod, ép testben ép lélek, ha boldog vagy a külsőddel a belsőd is könnyebben lesz az


Hirtelen ennyi jut eszembe.

Ne feledd, az élet szép, és bármiben meglelheted a boldogságot ha teszel érte.

Szép napot!

2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is szociofóbiás vagyok de egyre jobban kezelem. szerintem kis lépésekben kell haladni, mindig új dolgokat csinálni amiktől tartassz. már több mint egy évtizede küzdök ezzel,de most, hogy barátom lett (interneten ismerkedtünk meg, igazi csoda volt) egyre motiváltabb vagyok és az elmúlt 1 évben szerintem rengeteget javult a helyzetem.. persze még most is sokmindennel meg kell küzdenem, elmúlni nem múlt el olyan hirtelen mivel ez egy mentális betegség.. szerintem a legjobb ha találsz valami életcélt amiért küzdened kell és akkor jobban össze tudod magad szedni és motiváltabban tudod kezelni a szociális helyzeteket
2015. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!