Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Megmondjam anyunak, vagy...

Megmondjam anyunak, vagy inkább várjak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és arról van szó, hogy féléve járok a barátommal, és azóta már lefeküdtünk több alkalommal is. Anya tud róla, hogy van barátom, de szerintem közel sem gondolja, hogy már le is feküdtem vele. És most elküldött az iskolaorvos hormon vizsgálatra és ahhoz el kell mennünk nőgyógyászhoz is. És nagyon félek, mert a nőgyógyász minden bizonnyal látni fogja hogy már nem vagyok szűz és nemtudom hogy elfogja e mondani anyunak, vagy hogy tőlem megfogja e kérdezni és akkor mégsem hazudhatom azt hogy még szűz vagyok:/. Szerintetek elmondjam anyunak még az orvos előtt? ja és hogyan? csak mondjam meg hogy lefeküdtem a barátommal?

Köszönöm a válaszokat előre is(:


2011. ápr. 6. 16:49
1 2
 11/20 anonim válasza:
30%

17.00-nak:


14 évesen, fél év együttjárás után (megfelelő ismeretekkel és védekezéssel persze), mégis mire várjanak még? Ez azért nem ugyanaz, mint amikor 12 éves gyerekek egyik ágyból a másikba henteregnek, és közben alapvető dolgokról fogalmuk sincs.


Pár generációval korábban a 14 éves lányok már eladósorban voltak, sőt. Nem hinném, hogy ma egy ugyanennyi idős fiatal alkalmatlan volna a nemi életre. Kellő ismeretekkel, védekezéssel, olyan fiúval, akivel fél éve együtt jár, miért ne lehetne együtt? Ha a saját lányom volna, akkor is.


32N

2011. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
A nőgyógyász csak azt látja, hogy átszakadt a szűzhártyád, de hogy mitől, azt nem.
2011. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:58


32 az hogy? gyök alatt? Mert olyan idős "embertől" még nem is lepődnék meg egy ilyen hozzászóláson...

2011. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

14 év körül eladósorban a lányok??? Pfffff ezt honnét szedted?


Ne a rétinégerekből indulj ki, való igaz hogy ők 8 éves koruktól intenzíven szaporodnak, de elég szégyen, ha őket tartod követendő példának...

2011. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
De gondolom majd, ha valami problémád lesz, akkor meg futnál anyucihoz, hogy jaj fertőzést kaptam el, jaj terhes lettem, stb. Gyerekek szexelnek, vicc komolyan. Mivel ahhoz is éretlen vagy, hogy bármit magadnak elintézz, ezért jobb lesz, ha szólsz anyukádnak, mert, ha baj van, akkor is ő tud segíteni. 14 évesen fél év után meg inkább nem mondok semmit, ha az én lányom lennél nagyot csalódnék benned...
2011. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vegyes válaszokat^^, volt egy-két ember aki tényleg segített és nem csak szidott. És nem mindenféle emberrel feküdtem le akiktől fertőzést kaphatnék...csak a barátommal csináltam. de azért köszönöm hogy szántatok arra időt hogy elmondjátok őszinte véleményeteket.
2011. ápr. 6. 19:25
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Jó, ha tudod, hogy a barátod bűncselekményt követett el, ugyanis 14 éven alulival szexuális kapcsolatot létesíteni még beleegyezés esetén is büntetendő.


Természetesen semmilyen következménye nincsen a dolognak, amíg nem derül ki, azóta meg már nyilván elmúltál 14, bárhogy is, 13,5-14 évesen még testileg és lelkileg is fejletlen, éretlen vagy a szexre. Most már persze mindegy, mert túlvagy rajta, azonban egy normális családban nevelkedett lány nem fekszik le senkivel ennyire fiatalon. Ez nem prűdség, meg álszentség, egyszerűen csak kicsi vagy még, a pasid meg iszonyú felelőtlen és meggondolatlan. Talán szeretitek egymást, de nem ez a lényeg.


Ami a kérdésedet illeti, az orvos jó eséllyel látni fogja, hogy már nem vagy szűz, de mivel már elmúltál 14 (?), nem kell hivatalból értesítenie a hatóságokat, persze kérdés, hogy amúgy megtenné-e... Az orvosi titoktartást illeti, a jelenlegi szabályozás szerint az összes betegre vonatkozó adat a beteg tulajdona, azok felett csakis ő rendelkezik. Az orvos csupán adatkezelő, azonban ez nem abszolút érvényű. Egyes esetekben a törvény kötelezővé teszi az adatszolgáltatást, akár a beteg tiltása ellenére is.

2011. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nekem se tudta az első pillanattól anyukám de lehet jobb is ez így. Addig sokkal többször felhozta hogy védekezzünk ha esetleg akarjuk e még fiatal vagyok. Mióta tudja még szerintem egyszer sem hozta fel.:)Szel nem is bántam meg:D:D
2011. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy lesz de innen már nincs vissza út... mond meg anyudnak inkább előbb mint hogy az orvostól tudja meg...mert így lehet nem rágna be rád annyira mert őszintén elmondtad neki. Hát pl. úgy mond el hogy: Anyu mondanom kell vmit.. biztos haragudni fogsz, de ezen már nem tudok változtatni.. és akkor elmondod...:D
2011. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ez mind szép és jó, DE.

A hormonrendszert jelentősen befolyásolja a szexuális aktivitás, valószínűleg azért küldtek el nőgyógyászhoz, mert a nemi vagy serdülőkori testi fejlődésért felelős testi hormonra kíváncsiak.

Ez nem egy rutinvizsgálat, mint az, hogy évente van orvosi vizsgálat az iskolaorvossal.


Nem kéne átvágni a nőgyógyászt - bár valószínűleg magától is tudni fogja. Mondd el anyukádnak, vagy kérd meg, hogy ő ne jöjjön be a nőgyógyászhoz - mondd hogy nem szeretnéd vagy hogy szégyellős vagy.

2011. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!