Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 29 évesen szűz férfiként...

29 évesen szűz férfiként van-e még remény kapcsolatot találni vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

A helyzet adott, ennyi idősen sem volt még soha barátnőm és a jelek szerint már nem is lesz. Átlagos kinézetem van, rendes állással rendelkezem, amit szeretek végezni. Vannak kreatív, értelmes hobbijaim, műveltnek és olvasottnak tartom magamat. Nem iszom, nem dohányzom, vannak erkölcsi elveim. Kiterjedt lányokból (is) álló baráti/haveri köröm van, ennek ellenére soha ne jutottam tovább a baráti alapú ismertségeken és beszélgetéseken, pedig szeretek sokat és jókat beszélgetni, tehát a kommunikációs skilljeimmel nincs gond.

Szerintetek hol lehet a hiba, mit rontok el állandóan (amit lehet észre sem veszek?) Mivel hamarosan betöltöm a 30-at, lehet már eléggé veszett ügynek tűnik ez a project és hiába gondolok néha arra, hogy jó lenne nem egyedül lenni. Tényleg kiöregedtem volna már a társkeresős időszakból és elment a vonat? A "biztos egyszer megtalálod" közhelyekben sajnos már rég nem hiszek, ezek az én élettapasztalataim miatt urban legendnek minősülnek :(


2011. máj. 1. 00:24
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
94%

"A kerdezo helyeben azzal probalnam novelni a vonzeromet hogy felszednek magamra egy-ket "rosszfius" tulajdonsagot is a vallalhato kategoriakbol, szerintem segitene."

Igen, csak ez nem olyan egyszerű, mert akkor az ember szembekerül az elveivel és a saját személyiségével, erőltetetté és mesterkélté válik, ezt pedig a nők egyből kiszúrják.

2011. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:
Egyet értek a legutolsó válaszolóval, ezt akartam én is írni az előző kommentelőnek válaszként.
2011. máj. 3. 00:54
 53/56 anonim ***** válasza:
Amig csak a kifogaskereses megy addig tenyleg nem lesz semmilyen komoly valtozas. Ahogy korabban itt mar irtak, eloszor belul kene rendbe tenni a dolgokat.
2011. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim válasza:

Szia! Nem olvastam el a válaszokat, lehet, hogy elhangzott már, de a válasz igen egyszerű:

*Ha nem tudod egyedül megoldani, fordulj pszichológushoz!*

Ha rossz az autóm, elviszem a szerelőhöz, nem bütykölöm évekig. Ha párkapcsolati problémáim vannak, erre is már megvannak a megfelelő szakemberek.


Való igaz, az önsajnálat és a kifogáskeresés is jelen vannak. Ha készen állsz ezeket befejezni, minden lehetőséged megvan rá, hogy boldog legyél. Hagyjuk a kliséket, a boldogság döntés kérdése.


Olyan terapeutát válassz, akire fel tudsz nézni minden szempontból. Csak egy ilyen ember tud tanácsot adni. Ha elkezded komolyan kritizálni a munkáját, nem számít, hogy igazad van-e. Lépj le, keress másikat. Harmadikat. Tizediket. Vagy add fel. A gyáváknak nem jár a Nő. De más sem.


Ja, és javaslom: Csernus Imre: A Nő; A Férfi; Eric Berne - Emberi játszmák; Sorskönyv. Ha ezek nem tetszenek, válassz másik mestert, van még...


Pszichológiai ismeretek nélkül nem fog menni. Nem csak neked, másnak sem. Annak sem megy, akik közhelyekkel fárasztanak. Csak ők nem is tudnak arról, hogy nekik nem megy. Végülis ők a szőnyeg alá söprés nagymesterei. Aki még a problémát sem érti, annak biztosan nem fog sikerülni.


Nos, belevágsz?

2011. máj. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak: Köszönöm a kendőzetlenül nyers és húsbavágó véleményt és jótanácsokat, de - ha szabad ilyet mondanom - egyáltalán nem értek egyet vele, emiatt nem látom értelmét a "belevágásba". Szerintem te kevered az értelmi/lelkibetegség és az élethelyzet fogalmát erősen, ezért akarsz ennyire "szakemberhez" küldeni. Leszögezem: nem az értelmi képességeimmel vannak problémák, hanem egy szociálisan légüres térben élek, ahol a potenciális partnerek gyakorlatilag levegőnek néznek, ennyi.

Az ajánlott "szakemberek" közül pont Csernus az, akivel nagyon nem értek egyet, nem tudom tisztelni és elítélem a stílusát, az úgymond munkásságát.

Tehát köszöntem az őszinte véleményt, de érdemben nem tudok vele semmire sem vele menni.

2011. máj. 26. 16:26
 56/56 anonim válasza:

Szia!

Ne haragudj az esetleg túlságosan intenzív kifejezésekért. Meglehetősen nehéz levélben tanácsot adni, mert a párbeszéd igencsak korlátozott.


Ha a Csernussal nem értesz egyet, mint írtam, van még rengeteg más szakember is. A lényeg, hogy ha tanácsot kérsz, akkor olyantól kérj, akire fel tudsz nézni. Ezen kívül sajnos a hétköznapi emberek nem igazából tudnak áttörő segítséget nyújtani, ezért javasoltam a szakembert, de ez csak egy javaslat, egy lehetőség, nem "küldelek" senkihez.


Egyébként egy élethelyzettel kapcsolatban is lehet szakembert kérdezni, nem csak hosszabb távú állapotokkal ("lelkibetegséggel") kapcsolatban.

Minden jót kívánok!

2011. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!