Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hogyan kérdezzek rá, hogy...

Hogyan kérdezzek rá, hogy szűz-e még illetve arra, hogy hogyan áll a házasság előtti szexhez?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel jóban vagyok. Mind a ketten vallásosak vagyunk. Nekem soha nem volt kialakult véleményem a házasság előtti szexről, de az élet úgy hozta, hogy máig nem vesztettem el a szüzességemet (24 év).

A lány nemsokára 20 lesz, néhány hónapja szakított a barátjával akivel 3 évig volt együtt. 99% esélye annak, hogy már lefeküdtek (nem tudom csak gondolom a mai viszonyok miatt). De lehet, hogy mégsem. Lehet, hogy vallásossága miatt ellenzi a házasság előtti szexet, lehet, hogy nem ellenzi és már meg is volt neki.


Nem merem előhozni a témát, mert félek, hogy visszakérdez és felsülök. Hogyan puhatolhatom ki, hogy hogyan áll a témához?


2011. jún. 22. 18:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hogy hogyan állok hozzá?

Régebben (úgy 19-20 évesen) úgy gondoltam, hogy csak akkor elfogadható a házasság előtti szex, ha az szerelemből történik, normális keretek között. A futó kalandokat, a prostitúciót, a félre lépést, valamint az extrém szexuális akciókat mindig elítéltem.

Mint ahogy a topicindítóban már említettem, úgy hozta az élet, hogy még 24 évesen is szűz vagyok.

Futó kalandjaim sose voltak.

Volt egy barátnőm, akivel rövid ideig (néhány hónap) voltunk együtt (az együtt kissé túlzás, mert távkapcsolat volt, amolyan se veled se nélküled viszony) a szexig nem jutottunk el.

Aztán ahogy telt-múlt az idő, átértékeltem magamban ezt a dolgot, és annak szeretném magamat odaadni, akit igazán szeretek. Főleg, hogy nem is egy ismerősöm van, akik jegyben járnak és házasság előtti szex nélkül is boldogok. Olyan is van, akik szintén nem feküdtek le házasság előtt, pedig elég sokáig jártak, ma mégis boldogok és már gyerekeik is vannak.

Ha eddigi életem során kibírtam szex nélkül akkor ezután is kibírom.

Ezért már úgy vagyok vele, hogy simán benne lennék abban, hogy házasság előtt ne legyen szex.

Viszont azt sem szeretném, hogy ha esetleg a lány akarja és komolyak a szándékai (alapos megismerés után), hogy ez legyen az akadálya kapcsolatunk további folytatásának. Mivel nagyon válogatós vagyok, kevés lány felel meg az igényeimnek, ezért nagyon nehezen találok olyat akit el tudnék képzelni páromnak. Ezért sem akarnám, hogy esetleg ezen menjen el a dolog.

Tehát látható, hogy nagyon nagy dilemmában vagyok emiatt. Nem tudom egzakt módon kijelenteni, hogy így vagy úgy állok a dologhoz...

2011. júl. 11. 01:59
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, Istent úgy is lehet szeretni és tisztelni, hogy közben szexelsz a pároddal, akit szeretsz. Szerintem ne görcsölj ezen. És tulajdonképp felesleges para ez az egész, hiszen most mondod, hogy nyitott vagy mindkét lehetőségre.


Szerintem ne kérdezz a lánytól semmit, hanem próbáld meghódítani, hogy a barátnőd legyen. Ha már egy pár lesztek, úgyis előkerül majd a szex téma.


Ha a lány várni akar a házasságig, hát várni fogtok. (azt írod, nem lenne gond).

Ha akarja, lefekszel vele. (azt írod, belemennél).

Ezek után szerintem nincs több agyalni való ezen.


Arról nem beszélve, hogy ha napi szinten együtt leszel vele, és érzed a közelségét, lehet, hogy te magad is akarsz majd szexelni.

2011. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!