Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Érthető, ha félek a szextől?...

Érthető, ha félek a szextől? (Lent! )

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, a párom 18. 8 hónapja vagyunk együtt, teljes boldogságban és harmóniában. Ami a szexuális életünket illeti, mivel mindkettőnknek ez az első kapcsolata, javarészt a fokozatosság jellemezi. a 2,5 hónaptól kezdtünk el ismerkedni egymás testével, és most jutottunk el odáig, hogy teljes meztelenséggel, kézzel kielégítjük egymást. Hülyén fog hangzani, de "érezhető a levegőben a szex". Beszéltünk már erről, és tisztázódott, hogy ő is készen áll, ahogyan én is. Úgy érzem ő az a személy, akivel ezt először átszeretném élni. Ami visszatart, és úgy gondolom sokkal inkább a tapasztalatlanságnak, szülői támogatás hiányának, illetve anyukám hasonló helyzetbe kerülésének betudhatóan, mint sem értetlenségnek köszönhetően, az a mindenféle "mi van ha én leszek az a 0,1%, akit nem véd meg az óvszer a terhességtől, ha kiszakad a koton, vagy bármi egyéb kockázat lép fel?" Egyszerű megoldás lenne, ha szedhetnék gyógyszert, ez azonban kivitelezhetetlen, ugyanis egyrészt felhozni sem merném a témát a szüleim előtt(igen, még anyukám előtt sem), másrészt bele sem mennének, csak megpróbálnának keresztbetenni, szétválasztani a barátomtól. Hogyan tudhatnék egy kicsit ellazulni és megszabadulni az efféle gondolatoktól? Ráadásul olvastam egy cikket, hogy azok nagyobb százalékban lesznek az a 0,1%, akikben előtte felmerül bármiféle aggodalom. Kérlek segítsetek! Más is volt/van hasonló aggodalomban?

2012. máj. 19. 21:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Próbálj meg megnyugodni. Ne legyél pesszimista. 17 éves vagy, egy 8 hónapos kapcsolatban már lehet szex, édesanyád is megértheti, szóval szerintem nyugodtan odaállhatnál elé, hogy te neked tablettára van szükséged. ő sem fog szerintem ellene lenni, legalább megmutathatod, hogy igényes ember vagy, és nem felelőtlen liba.
2012. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Figyelj, a félelmeiddel fogod tönkrevágni az egészet, muszáj nem ilyenekre gondolnod. Már csak azért is, mert ha kiszakad az óvszer, van egy gyógyszer, amit nőgyógyász ír fel ilyen balesetek esetén és 48 órán belül kell bevenni, szinte kizárt a teherbeesés. Szóval gondolj arra, hogy ti védekeztek, de ha mégis baj lenne az óvszerrel, van még egy megoldás. Én nagyon gyógyszerellenes vagyok, ráadásul két ismerősöm esett teherbe gyógyszer mellett, szóval az aztán méginkább zsákbamacska.
2012. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
vallási nézetek miatt tabu a dolog, bennük még csak a petting gondolata sem merült, merülhet fel...
2012. máj. 19. 21:29
 4/22 A kérdező kommentje:
Első válaszadó! Az a "Ribanc." ott a végén, remélem az aláírásod akart lenni! :)
2012. máj. 19. 21:30
 5/22 anonim ***** válasza:

Vallási nézetek miatt? Valami zárda ez, vagy mi? Apácáknak kell lennetek?

Nem tudom, hogy hogyan működik ez, de orvos nem adhatja ki, ha egyedül mész?

2012. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Anyagi költségek miatt lenne kivitelezhetetlen, hogy egyedül csináljam végig.
2012. máj. 19. 21:34
 7/22 anonim ***** válasza:

> vallási nézetek miatt tabu a dolog

Az nem megoldható, hogy a szüleid ne tudjanak arról hogy gyógyszert szedsz?

2012. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
nem tudom finanszírozni...
2012. máj. 19. 21:36
 9/22 anonim válasza:

Az 1. hozzászóló elég "vicces".

Szerintem nyugodtan elkezdhetsz szedni fogamzásgátlót, nem kell tudniuk a szüleidnek. Inkább szedj gyógyszert, ami szinte 100%-osan megvéd a terhességtől, minthogy gyerek legyen a vége. Gondolom úgy sem tudtok már sokáig várni a szexszel, és a bogyó a legbiztosabb szerintem.

2012. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem a szextől, hanem a teherbeeséstől félsz, de ezt te is tudod. :)


Az aggodalmad teljesen jogos, viszont a problémádat a fogamzásgátló önmagában NEM fogja megoldani. Ha olyan típus vagy, akkor gyógyszerszedés mellett is parázni fogsz.


Én is ilyen voltam. Annyira féltem, hogy idejekorán teherbe esek, hogy nem igazán tudtam ellazulni.


A kombinált módszer lehet a megoldás neked.

Óvszer + az, hogy ki is húzza, mielőtt elmegy.

Tanulmányozzátok az óvszer használati útmutatóját, ha jól csináljátok, nem lesz baj.

Leggyakoribb hibák:

[link]


+tipp:

Időben nézz utána, hogy a környékeden hol juthatsz hozzá sürgősségi fogamzásgátlóhoz! Ez is növelheti a biztonságérzetedet, ha tudod, hova fordulhatsz baj esetén.


Fogamzásgátlót más okokból nem javaslom. Több a hibalehetőség fiatalon, plusz a fiatal szervezetnek sokkal megterhelőbb, beláthatatlan károkat okozhat.


3-as:


Nem 48 órán belül, hanem 72 órán belül.

2012. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!