Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hány évesen fogadhatò el...

Hány évesen fogadhatò el az első szex? Vagyis mikortol nem durva?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
15 én is akkor vesztettem el.
2013. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14
2013. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elsősorban nem is a korról van szó, hanem inkább arról hogy édes-e mint a méz, vagy csak, jól van próbáljuk ki.....
2013. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jogilag a 14. születésnap után már elfogadható. Egyéb szempontból inkább nem akarnék nyilatkozni.
2013. febr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

attól függ hogy mit nézünk

ha az általánosságot nézzük azokat akik 14-15évesen veszítik el semmire sem becsülik és valószínűleg nem volt mögötte semmi komoly háttér,könnyen adják magukat,de persze itt is van kivétel

szerintem nem a kort kéne nézni hanem azt hogy mennyire komoly a dolog,mennyire szeretitek egymást

azt sem lehet megmondani hogy mennyit kell várni

én 18évesen vesztettem el,a párommal akkor még nem is jártunk,csak tudtuk hogy kölcsönösen szeretjük egymást,úgyhogy az ágyban jöttünk össze

ezt sokan elitlélik de azóta is tart a kapcsolatunk

ezt csak azért írtam le hogy lássad hogy nem feltétlenül kell azt nézni hogy mi a normális és mi az elfogadható

2013. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jogilag 14 felett kölcsönös belegyezéssel már lehet, de sok esetben még 18 évesen sem ajánlott, mert még abban a korban sem tudják sokan azt sem, hogy egy lány hogy lehet terhes!
2013. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
15-16 évesen, de az utolsónak igaza van...
2013. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16 felett nem durva ,de inkább 17-18 évesen
2013. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Házasság után
2013. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Biblia valóban azt tanítja hogy házasság után, de ez nem azt jelenti hogy Isten hatalmas bűnnek tartaná a házasságon kívüli szexet, vannak dolgok amiket sokkal jobban elítél ennél, például aki elvetet egy gyereket, még a nevét is kitörli a gondolataiból, és még az ok nélküli más ember megölésénél is jobban elítéli, (hiszen a vetéléssel saját vérét öli meg tulajdonképpen) és ehhez képest legális dolog az elvetélés..... pedig annál rosszabb dolgot nem is tehet valaki, de sok más dologgal igenis nagyon elnéző tud lenni, aki örök esküt fogad, de közben meg hal a párja, és újra esküszik, azt is elnézi egyfajta emberi gyarlóság képében, tehát Istent nem úgy kell elképzelni hogy minden apró hibáért haragszik, hiszen például egyik főbűnnek számít a falánkság, de akinek gyors az anyagcseréje annak biztos elnézi, meg például azt írja hogy "ne ölj" de biztos ő sem hagyja figyelmen kívül hogy önvédelemről van szó csupán, vagy találomra nyitok tűzet az utcán..... vagy rengeteget számít a szemében az is, ha én másoknak minél több mindent képes vagyok elnézni/megbocsátani, ő is annyira lesz elnéző velem, és ez egy nagyon lényeges dolog!

Tehát rengeteget számít a szemében a más emberekhez való viszonyulás, jóindulat, és a nem elhamarkodott megítélés!

A Biblia az "csak" egy példa, "kép", amiből minél több mindennek próbáljon megfelelni az ember, tehát aki azt mondja hogy csak szigorúan házasság után, különben értéktelen ember vagy azt nem az Isten mondja! Hanem egyes megrögzött emberek! Az Isten szemében a más emberek gyors megítélése ilyen dolgokban, még nagyobb negatív pont!

Isten szerint a házasságon kívüli szex nem elfogadhatatlan! Egyszerűen csak nem helyes, és a nem helyes és az elfogadhatatlan között hatalmas különbség van! Hiszen, szexelhet valaki életében először, házasságban, ha egyébként másokkal egy önző, lenéző és kapzsi ember.....

Tehát Isten az összképet nézi, és ha valaki egy jóindulatú, vendégszerető, barátságos, nagy lelkű ember másokkal, azzal még, rosszabb dolgokat is lehet kompenzálni, mint a házasságon kívüli szex.

Az állati vér fogyasztását például sokkal jobban tiltja, mint a házasságon kívüli szexet! Pedig a véres hurka és egyéb véres ételek fogyasztása még csak nem is olyan élvezetes.


23/F

2013. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!