Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon durva első autónak...

Nagyon durva első autónak olyan kocsit vennni, ami 8-10 L-t fogyaszt?

Figyelt kérdés
Még csak 17 vagyok, de már most gondolkodom az autó dolgon. Borzasztóan tetszenek a 2001-2005-ös Hyundai Santa Fe-k, de elég sokat fogyasztanak. Ha dolgozom a továbbtanulás mellett, akkor fent tudom tartani ?
2012. máj. 9. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed egy olyat venni, akkor valószínűleg tudod tankolni is.
2012. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 pagan ***** válasza:
te tudod hogy meddig ér a takaród:),részmunkaidős állással nem vállalnám be,nem csak tankolni kell egy kocsit hanem szervizelni is,az enyém is 8 litert bever ,olykor többet is,nehezen de fenn tudom tartani,sok mindenről lemondva persze,én azt tanácsolom gondold át azért a dolgot
2012. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed tankolni, akkor vedd csak meg ha az kell. Vagy vedd meg, és akkor mész vele amikor van pénz üzemanyagra. Vagy megveszed, és veszel egy biciklit / 50köbcentis motort, és ha nem szakad az eső akkor nem kell neked beülni a kocsiba ha egyedül mész. 10 perces utakra felesleges beindítani az autót. Milyen évjáratú autóra gondolsz és milyen keretek között?
2012. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne durva? Zsiguli még többet megeszik :-)


Szerintem felejtsd el. Biztosítás, súlyadó v most már teljesítmény adó (nem tudom) + benzin... Elég sokba lenne.

Inkább valami kisebb, könnyebben fenntartható. Vagy benzin+gáz.

2012. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Benzin + gázzal könnyebb lenne ?

Egyébként a kocsira a pénz nem csak úgy varázsoltam, hipp-hopp, hanem már három éve gyűjtögetek (nyári munka, kajapénz, stb). Csak suliba járnék a kocsival meg havonta egyszer egy nagyobb útra. Nekem kell az a kocsi !

Ilyen kicsi városi autót nem akarok venni. Rondák és baromi formátlanok.

2012. máj. 9. 15:53
 6/23 anonim ***** válasza:

Jótanács kocsivásárláshoz:



Olyat vegyél amit le bírsz tolni egyedül az útról, mert a kutya sem fog segíteni, ha lerohadsz valahol.


Olyat vegyél, ami nem nehezebb 800 kilónál, mert ha hiszed ha nem a könnyebb autók sosem ragadnak be sehova sem, vagy ki is jönnek onnan könnyedén.


Legyen rendes alvázmagassága, legalább 30-40 centi a földtől.



Láttam már széttuningolt krómfelnis agyonültetett, 1100 kilós autót "megfenekleni" járdaszigeten, hogy kötéllel alig bírták lehúzni róla kisbusszal, mert mind a négy kerék a levegőbe lógott, a kocsi hasa meg felfeküdt keresztbe a betonra.


Hát a röhögőgörcs jött rám :D

2012. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
nekünk zsiguli annyit eszik hogy hajjajj....utánfutóval főleg :D
2012. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen jobb ha rálőcsölöd vkire az autó fenntartását. Most annyira be vagy sózva, hogy amid van autóra költenéd, de azért másra is kell a pénz. Én 17 évesen addig hajtottam apám autóját, amíg volt benne benzin, aztán ment az Apa, nem megyünk el tankolni? :)
2012. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni fenntartani.Csak a biztosítás rá mivel gondolom friss jogsis vagy/leszel kb. 25.000 negyedévente.Akkor ott van a teljesítmény adó és gondolom nem 1.3-as motorral van szerelve ez sem, plusz a benzin.Emelett én első autónak nem vennék ilyet az biztos de te tudod.
2012. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
első autónak miért nem ?
2012. máj. 9. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!