Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szerintetek nem bizarr dolog...

Szerintetek nem bizarr dolog 13 évesen szexelni?

Figyelt kérdés
Hallom ezeket a sztorikat, hogy ez meg az 13 évesen vesztette el a szüzességét és őszintén szólva én nagyon bizarrnak tartom és én a gyerekemet biztosan nem engedném 13 évesen szexelni. Megmondom őszintén én még 13 évesen babáztam, nemhogy a f%szon járjon az eszem. Hogy megy ez a dolog? Ennyi idősen házibuliba titokba csinálják? Felfogni nem tudom, de szerintem ez egy súlyos probléma a világban. Nem tudom, hogy én vagyok-e rosszul nevelve vagy mi, de egy gyereknek a szex miért kell?
2013. aug. 8. 08:58
1 2 3 4
 31/33 Szergej55 ***** válasza:
28-as válaszoló: CSAK TE nevelheted a gyerekedet normális embernek. Hagyhatod a tévére is a dolgot, mint ahogy az ezeknél az embernek született valamiknél történik, de ha rendes értékrendet nevelsz a csemetébe, nem lesz ilyen, ebben biztos lehetsz. Rajtad/rajtatok múlik minden!
2013. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Igazából inkább az bizarr, hogy egyes szülők – akinek nem inge ne vegye…. – milyen prűden kezelik az övön aluli kérdéseket. Nem (csak) az a baj, hogy túl korán kezdik, hanem az, hogy a legtöbbnek semmilyen infója nincs azon kívül, amit a „tapasztalt” kortársaktól kap, ill. amit a médiából lát.

Anno pl. nálunk annyiból állt a felvilágosítás az iskolában (gimnázium 4. évfolyam, azaz eleve kicsit megkésett a dolog…), hogy bevonult egy nőgyógyász, aki egy órán keresztül magyarázta az abortusz lehetséges kockázatait, szövődményeit… Nem csak tiltani, meg rémisztgetni kellene, hanem felkészíteni. Nem az a lényeg, szerintem, hogy féljen az ember a terhességtől, betegségtől, meg úgy általánosságban a szextől, hanem az, hogy megtanulja kezelni a problémákat, szituációkat. A „nem engedem meg a lányomnak” semmit sem ér. Nem fog engedélyt kérni, hanem csinálni fogja, a szülő feladata pedig az, hogy elmagyarázza, hogyan is működnek a dolgok. Ha kevésbé lennénk prűdek, akkor talán kevesebb lenne itt a lehetek-e terhes, hogyan használjam a tampont/óvszer, normális-e ha… kérdés és a szorongó, problémákkal küzdő kamasz.

2013. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Nem
2017. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!