Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért több valaki attól, hogy...

Miért több valaki attól, hogy már nem szűz és vajon miért ér kevesebbet pl. : egy 18 évesen szűz ember?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt. Valahogy nem tudom eldönteni, hogy mit gondoljak a szüzességről addig, míg ezt a kérdést megválaszolva nem látom.
2013. okt. 22. 19:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Meglehetősen. A hiba nem az Ön készülékében van. Hidd el, anyukádnak van igaza. Igaz, nem a korban. A 18 csak egy szám. Azzal veszítse el az ember akit arra méltónak talál és ne azért és akárkivel, mert ez a "nyomás" jön a többiek felől. Ez csak ostoba csoportszellem. Te is birka akarsz lenni?


Néha érdemes az idősebbekre hallgatni.

2013. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
vagyis inkább felelőségteljesent akartam mondani az értelmesen helyett
2013. okt. 22. 20:05
 13/21 anonim ***** válasza:
Máris jobb. Igen. Ha gimnazista vagy, megnyugtatlak: az a korosztály nagyon ostoba. Sajnos még az egyetemista réteg sem bölcsebb. Meg az átlag ember sem sajnos. Ne akarj rájuk hasonlítani. Merj különbözni tőlük!
2013. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem akarok birka lenni.

Egyébként én is elgondolkoztam azon, hogy engem hogy neveltek, talán ezért vagyok ilyen félénk. Az a baj, hogy én jó kislány akarok lenni és anya meg túlzott szigorban nevel.

2013. okt. 22. 20:07
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, középiskolába járok.
2013. okt. 22. 20:10
 16/21 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs semmi gond szerintem. Ha találsz később egy RENDES férfit, hidd el: nagyon sokra fogja értékelni. Én legalább is biztos sokra értékelném.


Azok pedig akik ezért nem állnak "szóba" veled, nos pont ők azok, akik szóra sem érdemesek. Lehetnek jóképűek, helyesek, ha a fejükben fűrészpor van...

De ezt jobban csak idősebb korodban fogod látni szerintem.

2013. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez szerintem bonyolultabb dolog annál, mint hogy csak a médiára vagy a nevelésre "kenjük". A lényeget abban látom, hogy vannak dolgok, amiket társadalmilag "elfogadottnak" és "normálisnak" tartanak. Nos, a legtöbben azt tartják "normálisnak", hogy 18-20 körül az embernek már "illik" valamiféle tapasztalattal rendelkeznie. Akinél ez ilyen-olyan okból kimarad, azt gyakran nem tekintik normálisnak. (Mondjuk az már más kérdés, hogy szerencsétlen honnan szerezzen tapasztalatot, ha mindenki elutasítja, de ugye ezzel a "normálisak" nem törődnek, hanem ide-oda dobálják a másikat, de azért leereszkedő vállveregetéssel hozzáteszik, hogy "ne aggódj, neked is biztosan eljön.) Az valamilyen szinten talán érthető is, hogy társadalmilag "átlagosnak" tartják azt, hogy egy 18-20 éves embertől számíthatunk már valamiféle (szexuális) tapasztalatra. A gond - szerintem - ott kezdődik, hogy segítségnyújtás és elfogadás helyett megvetés és kiközösítés lesz azoknak az osztályrésze, akiknél ez valamiért kimaradt, így persze a szerencsétlen tovább görgeti maga előtt a problémáit, sőt egyre többet gyűjthet be, egyre rosszabbul érezheti magát, hiszen ő senkinek se kell, senki se tudja őt elfogadni és szeretni. Nem tagadom, hogy a médiának és a nevelésnek is van szerepe mindebben, de szerintem annál sokkal bonyolultabb az egész. Mondjuk a 70-80 évvel ezelőtti világot prűdebbnek gondoljuk, pedig a frászt, talán sokkal könnyebb volt elveszteni a szüzességet, és most már a magánélet sem annyira magánélet, sokkal nagyobb a társadalmi nyomás a gyerekek között is, régebben valószínűleg kevesebbet beszéltek arról, hogy melyik fiú melyik lányt, meg nem nyalták-falták egymást az utcán, szóval sokkal több volt a "nyílt titok", ma meg már gyakorlatilag minden mások szeme előtt zajlik. Arról nem is beszélve, hogy talán a mai társadalom még betegebb úgy en bloc, mint a korábbiak, talán ezért is van, hogy olyan sok a frusztrált gyerek (és felnőtt), olyan sokan érzik tehernek a szüzességet, és ezért is tudják azt nehezebben elveszíteni. Bocs, ha sok volt a szöveg, de talán érthető a mondókám lényege.
2013. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Oh Ha Ni válasza:
Én pont, hogy azt látom, hogy azokat istenítik, akik fiatalok, és még érintetlenek... Soha életemben nem hallottam még olyat, hogy valakit azért csúfolnának, mert szűz! Csak az interneten olvasni ezt az általánosítást lépten-nyomon!
2013. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én azzal zárnám ezt be, hogy:

Ez mindenkinek a szent magánügye végső soron. Sem a közösségnek, sem a rokonoknak, sem senkinek nem áll jogában megmondani, hogy NEKED mikor lehet/kell/érdemes/szabad/stb elveszíteni vagy megtartani. SOHA ne más véleményén múljon, hogy mihez kezdesz. Ez a TE életes és a te... szüzességed, vagy mi. Sem nem teher, sem nem ciki. Aki az ellenkezőjét állítja, az egy majom/tapír/idióta. Nem érdemes lesüllyedni a szintjére.


Az én véleményem az, hogy én biztosan sokra értékelném, de nagyon, ha a feleségem szűzen jönne hozzám. De én vallásos vagyok, így kivétel. Erről mindig is megoszlottak és fognak is a vélemények. Ilyen a világ. Csak drukkolni tudok, hogy helyesen dönts.


22/F

2013. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2013. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!