Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 14 éves vagyok és elvesztettem...

14 éves vagyok és elvesztettem a szüzességem, természetesen szerelemből. ítélkezés nélkül válaszolnátok egy pár dologra?

Figyelt kérdés
légyszi ne ítéljetek el és komoly válaszokat várok!! A szüzességem elvesztése előtt 1 hónappal jött meg az első menstruációm és kérdezni szeretném hogy ezért lesz bármi fajta kiterjedése a menstruációm beállásának illetve a teherbeesés esélyeinek ? (persze védekezünk gumival közbe!!) És még, hogy egy nőgyógyász mennyire írna nekem fel ebben az esetben fogamzásgátlót? (ez még csak egy feldobott ötlet, hogy elmennék nődokihoz gyógyszerért)A nőgyógyászhoz 14 évesen muszáj elkísérnie valakinek ? Egyedül is mehetek vagy kellene szülő? Vagy szimplán egy felnőtt is megtenné ?

2014. jan. 19. 01:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Sikeres IQ teszthez kötném a legális szexuális együttlétet.
2014. jan. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szülő kell és 14 évesnek, ha nem sík hülye a doki, nem ír fel hormon alapú gyógyszert.
2014. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
én egyáltalán nem ítéllek el főleg ha szerelemből tetted, szerintem csak szülővel mehetsz el nőgyógyászhoz és ajánlom is azt hogy menj el, nem árt ha megvizsgál úgy tudom, hogy ilyen fiatalon nem ajánlják a fogamzásgátlást hanem inkább az óvszert mert sok mellékhatása van, de lehet hogy felír csak nem szokták ajánlani, ne aggódj nem fogsz teherbe esni ettől! 18/L ( szűz vagyok)
2014. jan. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a megértésed 18/L és szerinted ha csak egy felnőtt kísérne el aki az anyám lehetne az is megtenné?? habár ha a fogamzásgátló tabu akkor húznám még egy picit a nődokit.... u.i: a többi kérdésemre esetleg valaki nem tud választ adni fontos lenne :)
2014. jan. 19. 01:29
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem ítéllek el! Sőt még akkor se ítélnélek el, ha.nem szerelemből vesztetted vólna el, mert szerintem az egyetlen ami számít, hogy érett fejjel, felelőség tudatosan mennyen bele az ember az első alkalomba. Persze ezt egy 14 évesről nehéz elhinni...
2014. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
14 évesen a doki csak akkor ír fel fogamzásgátlót, ha tényleg komoly hormonproblémád van és előtte jó ideje rendszeres volt a ciklusod. De ezt bemagyarázni nem tudod neki. Bár akkor sem biztos, hogy fogamzásgátlót. Ha egy hónapja jött meg először, pláne ne kavard meg vele.
2014. jan. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Szerintem fog bezavarni a szexuális életed a hormonháztartásodba, azt írod az előtt jött meg egy hónappal az első menzeszed, mielőtt elvesztetted volna. Szóval még nem volt ideje beállni semminek. Azt gondolom tudod, hogy mennyi idő alatt kell beállni neki, azt tanácsolom, hogy mindig nagyon figyeljetek a helyes védekezésre, mert te még nem tudod kiszámolni,hogy mikor kéne megjönnie, amíg nem állt be. Egyébként van, akinek be tud zavarni az első együttlét a menzeszébe. Gondolok itt arra, hogy valaki menstruál már 10 éve és időbe jön meg neki mindig, aztán lefekszik a párjával és pl késik egy hetet, vagy fáj neki ahogy megjön, máskor meg nem. De ezek is átmeneti állapotok, míg megszokja az új helyzetet a tested. A teherbeesési esélyed pedig attól függ, hogy van-e peteérésed. Ha nincs peteérésed, akkor hiába fekszel le a barátoddal, nem lesz baba. De nem tudhatod mikor van peteérésed, ezért fontos a védekezés. Fogamzásgátlót normális nőgyógyász nem fog felírni egy 14 évesnek,még be se álltak a hormonjaid, máris le akarod állítani őket? Ugyanis a fogamzásgátló leállítja a hormonokat,mesterséges terhességet szimulál. Van, akinek többet be se indul a peteérés, ha abbahagyja a gyógyszert. Nézz utána milyen esetekben nem lehet szedni: migrén, trombózis hajlam, ki hogy járt, miután abbahagyta, mert mindig benne van a pakliban, hogy te is így jársz. Szerintem gyerekként el kell kísérnie a szülőnek, hiszen nem vagy felelős a döntéseidért, de a szülőd igen.

24/N

2014. jan. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
*nem fog bezavarni
2014. jan. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is mehetsz nőgyógyászhoz, de elvileg csak akkor írhatna fogamzásgátlót, ha már legalább 2 éve rendszeresen menstruálsz.
2014. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem ítéllek el, én 13 éves voltam, mégsem bánom. Fogamzásgátlót biztos nem fog feliratni, mert nem menstruálsz elég régóta, nem is állhatott még be, így lehet, hogy hat hónapot is ki fog hagyni, de pl nekem sosem maradt ki, nem késett a szüzességem elvesztése után sem és még az esemény utáni sem kavart bele, pedig azt is 13 évesen vettem be. Csak annyi változott nálam, hogy kevesebb ideig vérzek mióta nem vagyok szűz, de jobban görcsölök.
2014. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!