Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Óvszer vs. Fogamzásgátló?

Óvszer vs. Fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Melyik jobb?

Melyik hány %-ban véd ha most fogom elveszíteni?

Köszi: lány/17


2010. ápr. 8. 23:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen hosszú távra tervezel. Ha tudod, hogy a pasidnak nincs betegsége, mindenképp tablettát ajánlok, ha esetleg alkalmi szex lenne, inkább gumival védekezzetek. Gumi nélkül élvezetesebb - egy lánynak is. Az, hogy melyik mennyire biztonságos, attól függ, jól használják-e. Ha igen, nagyjából ugyan annyira véd mindkettő. Olvasd el előtte hogy kell felhúzni szabályosan a gumit, ha tablettázol, azt meg minden nap nagyjából ugyanakkor vedd be, csak akkor veszélyes, ha egy napot kihagysz.
2010. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nem kell mindig ugyanakkor bevenni, csak az a lényege, h ne legyen több, mint 12 óra az eltérés. a minipillekre vonatkozik az azonos időben való bevétel.
2010. ápr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

ez rád van bízva. vannak akik az óvszerre esküsznek, de ők általában tablettaellenesek, és vannak akik a tablettára esküsznek, ők meg próbálták az óvszert és nem jött be nekik.

szóval ez tök rád van bízva. ha nem vagy tabiellenes, akkor tabletta. ha azvagy, akkor óvszer. előbbutóbb úgyis felmerül benned, ha óvszerrel védekezel, h vajon milyen lehet nélküle? és akkor elkezditek majd azt h bedugja 5 mp-re, aztán 10-re, aztán majdcsak elélvezéskor húzza ki, aztán jön majd a kérdés, hogy: Lehetek terhes? ezt megelőzendő, szedj tablettát!!!

2010. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
utolsó, igazad van!!!!!
2010. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Amúgy is... ha "most" tervezed elveszíteni, akkor már kicsit késő lenne elkezdeni fogamzásgátlót szedni...
2010. ápr. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az előző pasimmal tablettát szedtem, mert sűrűn tudtunk találkozni, és 3 éves kapcsolt volt, tehát hosszútávú. A mostani barátommal csak ritkán tudunk találkozni (sajnos), olyankor pedig óvszert használunk. (nem akarok gyógyszert szedni, havi kb. négy alkalom kedvéért, gyógyszerhez én akkor térek vissza, ha már legalább fél éve tart és nem havi, hanem heti négy alkalom van, DE mindig van itthon eseményutáni biztos, ami biztos, ha az óvszerrel esetleg probléma akad)

Egy szó, mint száz: Rád van bízva. Az óvszer első alkalomra a legjobb, csak ne felelőtlenül használjátok! Később, ha úgy érzed menj és írass tablettát.

(egyébként szerintem a tabletta az nagyfokú bizalmat követel a barátoddal szemben, hiszen esetlegesen máshonnan összeszedett betegség ellen nem véd...)

2010. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Én azt mondom, hogy ovszerrel kezdjétek. Ha megbizható és ismeritek egymást hoszabb ideje jöhet a fogamzásgátló.


Az ovszer: 99%

A fogamzásgátló: 99.99%

2010. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Első alkalomnál szerintem maradjatok az óvszernél, sokkal egyszerűbb a beszerzése, mint a tabinak (nőgyógyász, vérvétel, stb - és még drága is) Nem mellesleg, ha tabit íratnál ki, ahhoz még hozzá kellene szoknia a szervezetednek, valamint az első hetekben mindenképpen javasolt az óvszer használata is mellé, hiszen akkor még nem alakul ki biztosan a védelem. Szóval az óvszert nem kerülheted el úgysem. :) Tabit szerintem csak akkor írass ki, ha már elég ideje együtt vagytok, megbízol benne és tudjátok, hogy mi kell a másiknak. De nem éri meg akkor sem, ha csak ritkán találkoztok, olyan alkalmakra jobb az óvszer, mint ahogy fentebb is írták. :)


Sok sikert!

2010. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

gumi 85%-ban biztonságos ,tabletták 95-97%ban

viszont a gumi az véd a nemi betegségektol is

2010. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!