Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Mit gondoltok arról, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, hogy valaki nem vállalja fel a másságát? Transznemű

Figyelt kérdés
Egy biológilag fiú nemű, de közbe a lelkében, agyában magát lánynak érzi és ezt elnyomja és egy egész életet a férfi testben ragadva él le miközben belülről nő?

2020. aug. 31. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
azt hogy ne nyomja el, legyen az, akinek érzi magát
2020. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Ez egy betegsèg, pszichológus segíthet.

Teljesen érthető ha nem vàllalod fel.

2020. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es, amihez nem értesz, ne üsd bele az orrod... illetve egy szövegértésre írasd be magad..
2020. aug. 31. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Mi az oka annak, hogy nem vállalja fel? Ha a környezete miatt, azt teljesen megértem, rengeteg transzfób ember van és a jelenlegi magyarországi politikai helyzet sem kedvez a transzoknak. Bár szerintem inkább próbálja meg máshol, ahol elfogadóbbak az emberek, mert az elfojtás rengeteg szenvedéshez vezethet.
2020. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Semmit.

Keressen fel egy szakembert, mint az összes többi diszfóriában szenvedő beteg.

Abban nincs sok érdem, ha az illető megreked egy rossz szituációban pusztán azért, mert nem mer segítséget kérni.


Az meg hogy úgy gondolkodik mint egy nő... Melyik? Én? A nagyanyám? Erzsébet királynő? Egy thaiföldi kislány, akit 6 éves korától kemény fizikai munkára fogtak?

2020. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amugy elmondanám ha egy transzexuális ember el megy pszichologushoz ő állapítja meg, hogy tényleg az és utána mehet nem átalakító műtétre
2020. aug. 31. 23:15
 7/10 harminezer oxigén ***** válasza:
93%

Szia!

(nem tudom hogy, magadról írsz-e, remélem nem gond hogy egyesszám második személyben válaszolok)


Az tudom tanácsolni ha, ez gyötrelmet és szenvedést okoz neked akkor, ne fojtsd el és vállald fel mert, ha sokáig így teszel az csak tovább megmérgez belűről, (tapasztalat).


Ha a környezeted miatt érzed úgy hogy, nem vállalhatod fel pl. család, barátok, akkor próbálj meg lelkileg felkészülni a legrosszabbra (kitagadás) és úgy coming-outolj a család/barátok előtt (gondolok itt akár arra is hogy, el kell menned otthonról, ha meg a barátaid nem fogadják el ezt akkor nem is voltak a barátaid)


A pszichológust, pszichiátert én is csak javasolni tudom, nem fog elmebetegnek tartani mert, nem vagy az. Viszont sokat segíthet az önelfogadás terén és ha szükségét érzed a tranzíciónak akkor abban is tud segíteni (egyébként is szükséges a megkezdéséhez a két szakvélemény)


Sajnos az #5-ös jól írja hogy, a mostani politikai helyzet nem kedvez nekünk, gondolok itt pl. a nemrég elfogadott törvényre, a kormánypárti politikusok LMBTI+ ellenes megnyilvánulásaira stb.

De ez nem lesz mindig így és remélem minél hamarabb változni fog ez. És ezek a dolgok ne riasszanak vissza attól hogy, önmagad legyél és hogy, boldog életet élj, ezt te is megérdemled.


Niki

2020. szept. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Elnyomni semmiképp nem jó. Az még több problémát okoz. Mindenképp próbáljon meg az ilyen ember egy szakorvossal konzultálni. Tudom, ha a család és a barátok a kérdés, az már nehezebb. Főképp a család. Nem tudni, mennyire támogatóak. No meg a hazai helyzet. Javaslom, ha lehet, az illető próbáljon meg külföldre költözni, egyrészt ott a társadalom is elfogadóbb és a nemváltás is lehetséges. Én nem vagyok transz, de nekem is volt elnyomnivalóm, de amióta előjöttem vele, kevesebb súly van a vállamon.
2020. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Only E/3 (nem rólam van szó. Én nem vagyok transz)
2020. szept. 2. 06:04
 10/10 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Szia.


Rendben és bocs.


Üdv

Niki

2020. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!