Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Valaha el fogja fogadni az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaha el fogja fogadni az igazságot az anyám? (coming out)

Figyelt kérdés

Biszex srác vagyok, és nem régibben coming outoltam a családomnak. Az édesapám jól fogadta a dolgot, és rendesen tudtunk beszélni róla. Az anyám viszont már kevésbé. Ő nem akarja el hinni. El kezdett beszélni azokról a lányokról, akiknek udvaroltam, és kérdezte belegondoltam-e, milyen a fiú szex. Mondtam, hogy igen, illetve említettem a volt fiúszerelmemet, meg mondtam, hogy van biszexualitás, és, hogy az állatoknál is van. Nem sikerült meggyőzni, szerinte valaki telebeszélte a fejemet. Illetve olyat is mondott, hogy nekem kéne rendet tennem a fejemben, és nem neki. Azt, hogy ez nem így megy, nem fogadta el.

Amúgy nem dobott ki engem, meg másról normálisan lehet vele beszélni, de ennél a témánál nem tud engedni. Van rá esély, hogy ez megváltozzon?



2020. nov. 22. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell róla beszélni, ennyi.

Mivel bi vagy, nem sok esély van rá, hogy megszokja (utána elfogadja).

2020. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Te mikor fogod elfogadni, hogy anyád a fiát heteronak szeretné látni?
2020. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez sajnos nem olyan dolog, amin meg tud változni az ember véleménye (ugyanúgy, mint a szexuális identitása) és nagyon jó esetben is csak eltűrni fogja tudni a másságod, de elfogadni soha.
2020. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyszer hazaviszed a pasidat, kénytelen lesz elhinni.
2020. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Mivel nemrég mondtad el neki, még a tagadás fázisában van. Ez egy védekező mechanizmus ami segít megküzdeni a nehézségekkel. Bele telhet néhány hónapa, rosszabb esetben pár évbe, de előbb-utóbb el fogja fogadni. Csak időt kell adnod neki.
2020. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet. Van rá esély, hogy nem fog változni a véleménye, azonban adj neki időt, most ez a legfontosabb. Idővel talán lassan fokozatosan elkezdhetsz vele beszélgetni erről. Ha látja hogy komolyan gondolod és nyíltan tudtok beszélni, az mindkettőtöknek segít. Másképp nőtt fel, más a norma. Ragaszkodik hozzád és még most képtelen feldolgozni, hogy az egyetlen pici fia (ha van tesód akkor is, mert egy anyának minden gyereke az egyetlen, mert sose lesznek egyformák), akiről azt hitte, hogy mindenkinél jobban ismeri, nem az akinek megismerte. Fel kell dolgoznia, hogy eddig nem voltál őszinte, hogy miért nem merted korábban elmondani, magát a tényt, amit elmondtál neki. Ez több tényező mint gondolnád, de szeret téged és most időre van szüksége.

Mindezt úgy mondom, hogy tapasztaltam. Én lányként vallottam be itthon. Az én szüleim is nehezen fogadták el, és elmondták mindazt, amit bennük ez kiváltott. De meg tudtuk beszélni, és most minden a helyén van.

2020. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!