Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Miért van az, hogy sokan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sokan elítélik a heteroszexuálistól eltérőket?

Figyelt kérdés
A környezetemben nagyon elítélik a homoszexualitást, és a biszexualitást, az aszexuálisokkal meg kvázi semmi hajuk nincsen. Miért?

2022. febr. 18. 10:46
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
8 a természetben is van homoszexualitás, ez nem emberi privilégium.
2022. febr. 18. 11:34
 12/33 A kérdező kommentje:
7mert a gyilkosság az bűn. Megölsz valakit. A 0edofil bánthatja a gyereket.egy meleg semmi rosszat nem tesz, szóval nagyon nem lehet 9oet 1 kalap alá venni.
2022. febr. 18. 11:36
 13/33 anonim ***** válasza:
4%
Mert senki sem kíváncsi erre a szarságra az utcán, a médiában, és a social médiában. Erre nem gondoltál? Ha nem lenne ráerőltetve a normális emberekre kutya nem foglalkozna velük. Abszolút hidegen hagytak a melegek az lgbtq előtt, amióta divat lett zsigerből utálom őket. És ezt elég sok heteróról el lehet mondani.
2022. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
13 nem az lmbtq-ra gondoltam, hanem a normális melegekre.
2022. febr. 18. 11:55
 15/33 anonim ***** válasza:
60%

A kutya se kíváncsi arra, hogy tömött buszon tőled 10 centire a heteró pár kinek mit dug le a torkán, persze ha szólni merek mindenki fel van háborodva.


A látens melegek szoktak ilyen szinten gyűlölködni. Nekem teljesen mindegy, hogy két felnőtt ember fogja-e a kezét az utcán vagy nem.

2022. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a legtöbb közösség nehezen fogadja el a másságot. És ez nem csak a heteroszexuális-homoszexuális ellentétben ütközik ki. Például megfigyelted, hogy már fiatal korban is mindig van 1-2 gyerek, akit kiközösítenek az óvodában/iskolában csak azért, mert valami miatt más, mint a többi? Nem feltétlenül kell negatívan eltérnie az átlagtól: kiközösíthetik azért is, mert okosabb az átlagnál, vagy annak ellenére különösen nagy gondot szentel a tanulásnak, hogy pl. az osztály zöme pont azon verseng, hogy ki tanul kevesebbet, ki hülyébb, stb.

Emiatt is a legtöbb ember szeret belesimulni a tömegbe, átlagosnak lenni, nem kitűnni, így kisebb eséllyel fogják kiközösíteni. A normális kifejezés egy közösségben álltalában nem azt jelenti, hogy valakivel minden rendben van, hanem azt, hogy megfelel az adott közösség normáinak, belesimul a tömegbe, átlagos. Ha olyan társaságba keveredik valaki, ahol majmok módjára viselkednek, de ő megtartja emberi szokásait, akkor ő ott abnormálisnak fog számítani és ki fogják közösíteni csupán azért, mert más.

Mivel az ember zöme heteroszexuális, és társadalmilag ez elfogadott, ezért ha valaki homoszexuális, ezzel eltér az átlagtól, ezért abnormálisnak fogják látni, már más, mint ők. Az ismeretlentől meg ugye automatikusan félünk (úristen, ha a gyerekem kézenfogva sétáló homoszexuális pért lát, biztos ő is azzá fog válni/ a földönkívüliek jönnek és leigázzák majd a Földet) és veszélyforrásnak tekintjük és a legrosszabbra számítunk.Vagy kicsit kevésbé szélsőséges példa, hogy ha olyan embert látsz pl. az utcán, aki furán viselkedik (pl. kiabál a semmibe) akkor nem mész oda, hogy megkérdezd, mi baja, kell e segítség, hanem automatikusan elkerülöd, mivel nem tudod mire vélni a viselkedését, nem tudod, mire számíthatsz tőle, és attól tartosz, hogy esetleg veszélyt jelenthet rád. Összességében tehát ez egy fajta önvédelmi mechanizmus is. Ha valakit nem tudok megérteni, mert annyira különbözik tőlem, akkor védekező álláspontra térek, mivel nem tudhatom, hogyan fog reagálni/viselkedni különböző szituációkban.

Szerintem a legtöbb ember, aki nem gondol bele mélyebben, és nem szentel neki nagyobb figyelmet, hogy másokat megértsen, vagy csak szimplán nem annyira empatikus, nincs annyi érzelmi intelligenciája, az az ösztöneire hallgatva irtózik/kerüli a másságot.

2022. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
16 köszi, végre valaki normális választ is tud adni. 🥰
2022. febr. 18. 12:33
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Visszatérve az aszexuálisak miért okék, a homoszexuálisak pedig miért nem kérdésre: szerintem az aszexuálisokat azért fogadják el könnyebben, mivel semmi olyat nem tesznek, amit te sem. Így nem tűnnek ki a tömegből, jó esetben ha szembe jön veled egy aszexuális, nincs a homlokára írva, így nem is fogod tudni, hogy ő ebben eltér tőled.

Mondjuk ha valaki azt hirdetné magáról, hogy ő aszexuális, valószínűleg ő is kapna néhány keresetlen megjegyzést (úristen, te impotens, töketlen pasi/frigid nő).

Másfelől szerintem egyesek egy homoszexuális esetében attól félnek (amúgy szerintem oktalanul), hogy majd valamelyik megpróbál hozzájuk szexuálisan közeledni, ami számukra kellemetlen lesz. Pedig amúgy valljuk be, hogy kellemetlenül közeledni heteroszexuális emberek is tudnak, szerintem ez inkább személyiségtől függő tényező. Míg egy aszexuális beállítottságú személy esetében ettől nem kell tartani... Kb. szerintem a legtöbb ember letudja annyival, hogy "olyan mint én, csak nem szeret szexelni" ami bizonyos társdalmi elvárásoknak nem felel meg (ugye akkor vagy nagy bika, meg domináns hím, ha minden nőt megdöngetsz a láthatáron) viszont nem félnek attól, hogy bármilyen veszélyt jelenthet rájuk nézve. (Sőt, pl. az aszexuáis haverod esetében valószínűleg kevésbé fogsz tartani attól, hogy elszereti a nődet/pasidat.)

2022. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
6%
A természetben is van indokolatlan gyilkosság, tehát akkor ez is helyes?
2022. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
19 a természetben nincs olyan.
2022. febr. 18. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!