Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » A leszbikusok miért mondják...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leszbikusok miért mondják azt nagyon gyakran, hogy biszex lánnyal sosem kezdenének kapcsolatot, mert "sok a rossz tapasztalat"?

Figyelt kérdés
Biszexuális 21 éves lány vagyok. Azt sem értem, milyen rossz tapasztalatok - nekem leszbikusokkal, biszexekkel és férfiakkal egyaránt volt rossz tapasztalatom, mégsem mondom azt, hogy ezzel vagy azzal többet nem terveznék hosszútávra, mert egy vagy két "egyed" nem úgy viselkedett, ahogy nekem tetszett volna. :)

2016. máj. 10. 19:15
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
83%

HA jól figyeltem, általában az a gondjuk, hogy a biszex lányok nehezebben köteleződnek el mellettük, plusz mindig ottvan egy kis féltékenység, h jöhet egy pasi, akivel....ez meg az jobb.

26/F

2016. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan sztereotip butasag a biszexekkel kapcsolatban, hogy parkapcsolatban megbizhatatlanok mert vonzodnak a masik nemhez is szexualisan es biztos megcsalas lesz a vege.

Gondolom akinek van egy csopp esze az nem igy gondolkodik.

2016. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hosszútávon előbb-utóbb igénylik a kukit is.

Nyitott kapcsolatba meg nem akarnak belemenni, hogy a lány ezt az igényeit is kielégítse hébe-hóba.

2016. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a legtöbb lány a társadalmi elvárások, kényelem, barátok, stb. miatt a könnyebbik utat választják, és úgyis férfi mellett kötnek ki előbb-utóbb. Főleg, ha család a terv.
2016. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg sok biszex csaj csak játszadozik a leszbikkel, érzelmileg is. Közben komolyat meg fiúval képzelnek el. Kivétel persze van.
2016. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok olyan lány is biszexnek hívja magát, aki csak kapni szeret, és ilyen szempontból a másik fél neme mindegy, vagy aki élvezi a szexet nővel is, de szerelmet csak férfiak iránt érez. És a valóban biszex lányok egy része is hajlamos inkább mégis a férfiak mellett dönteni, mert társadalmilag elfogadottabb, és a családalapítás is könnyebb. Ez nem egy-két egyed, hanem egy tendencia, amivel mindannyian találkozunk.

Ettől függetlenül a bifóbia még helytelen dolog, és törekednünk kéne rá, hogy legalább mi, LMBTQ emberek ne húzzunk szét.

Nekem is volt olyan barátnőm, akin egyszerűen érezni lehetett, hogy valójában hetero, csak korán kezdte a szexuális életet, sok valódi trauma érte, és rettegett a férfiaktól. Attól, hogy passzívan élvezte a szexet, és teljesen örömtelenül viszonozni is hajlandó volt, és biztonságban érezte magát a kapcsolatunk intim és őszinte érzelmi közegében, még nem lett biszex. Csak meggyőződése volt, hogy férfiakkal nem menne egy ilyen kapcsolat (amiben annyiból van valami, hogy a férfiak többsége nem nagyon képes ilyen elmebeteg önzetlenségre egy párkapcsolatban - de személyesen is ismerek ellenpéldát).

Persze, lehet, hogy valójában az egész mögött a leszbik kisebbségi komplexusa van, meg az irigység, hogy egy binek van "választása", de én személy szerint egyik tézissel sem értek együtt/tudok együttérezni, szóval inkább az álbi jelenségre tippelek.

2016. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagyrészt egyetértek a 6-os válaszolóval. Még annyival kiegészíteném, hogy szerintem sok leszbikusnak az is baja a biszexuálisokkal ezeken kívül, hogy leszbikusként sokkal nehezebb elviselni, ha hoppon maradsz, hogy az illető, akiért elhagytak egy férfi. Ugyanis egy férfivel nőként nem tudsz versenyezni. Még egy nőnél lehetsz jobb nő, addig egy férfinél nem lehet jobb férfinak lenni. És ez az ami szerintem jobban fáj, mert utólag úgy érezheted, hogy sosem lettél volna elég jó neki, ha mégis egy férfit választ, tehát hazugságra épült az egész kapcsolat, még ha ez valójában nem is így volt.


Úgy érzem, ha a párom úgy döntene, hogy mégis férfival szeretne lenni, nyilván elengedném, mert szeretem és így jó neki, de sokkal jobban fájna, mintha egy nőért hagyna ott.


19/L/L

2016. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!