Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Igaz, hogy a biszexuálisaknál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a biszexuálisaknál van, hogy csak a saját vagy sokkal inkább a saját nemükhöz vonzódnak? Bármint olyan időszak?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam róluk, olyan oldalt is, ami azt írta, hogy ez a váltakozó időszak eltolódhat a homoszexuális irányba, majd visszatér kb az eredeti állapotba, de a heteroszexuális irányba ritkán szokott. Ez miért lehet?


Valahol így definiálják.


"Biszexualitás

Azokat jelöli a szó, akik a saját nemük és a másik nem iránt egyaránt szexuális vonzalmat éreznek. A biszexuálisok jelentős része életük egyes időszakában főként a homoszexuális ingerekre reagál. A biszexualitás a nők között gyakoribb."



2017. júl. 6. 23:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez mitől lehet? Egy bi fiú barátom is mondta, hogy van, amikor csak a pasik izgatják szexuálisan. Ez náluk miért változik? Legalább is a legtöbb biszexnél.
2017. júl. 6. 23:33
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolom valami hormonszinttől függhet. Én is így vagyok, de az okát még sosem kerestem :-D
2017. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Velem is előfordul, hogy inkább a férfiak indítanak be, de akkor is jöhetnek a nők is. Kicsit többet kell "dolgozniuk" hogy beindítsanak. Nem tudom, hogy ez mitől van. Lehet, hogy a gének játéka, vagy valami más.
2017. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Nálam ez a lelki állalotomtól is függ :D Pl ha rosszabb passzban vagyok, akkor inkább a hölgyek társaságát élvezem jobban :D L/Bi
2017. júl. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Beleszeretek valakibe, és hozzá vonzódom,akár férfi,akár nő. Ilyen egyszerű.
2017. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt egy olyan oldalon olvastam, ahol kifejezetten a biszexualitással foglalkoznak, külön a nőivel, külön a férfivel. A nőknél tényleg érzelmi alapon történik, tehát tényleg ahhoz is fognak vonzódni pl akibe szerelmesek. Ezt a váltakozó dolgot meg pasiknál figyelték meg. Érdekes. Utolsó két válaszoló gondolom, hogy hölgy.:)
2017. júl. 7. 10:53
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az, hogy valaki a szerelméhez vonzódik, nem női dolog, hanem ettől szerelem a szerelem. Olyankor nincs a világon senki, aki jobban megmozgatná az embert akár szexuális, akár bármilyen értelemben, mint imádata tárgya, minden csak vele lehet az igazi.

Ezt az ingadozást magamon is megfigyeltem már, de nálam simán eltolódik hetero irányba a dolog (ami nem azt jelenti, hogy a nőkre rá sem tudok nézni olyankor, csupán kevesebbet gondolok rájuk, nem annyira nézegetem őket meg magamnak), illetve kvázi-leszbi fázisaim is vannak. Ha szeretek pl. egy férfit, akkor is előfordul, hogy adott időszakban a saját nemem indítja be jobban a fantáziám, de ez csak általános szinten érvényesül, egyikük sem érhet fel Hozzá. Akkor érzem intenzívebben a váltakozást, amikor érzelmileg teljesen független vagyok.

Remélem, nagyjából érthető voltam.:D

2017. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Miért, az miért van, hogy aki heteró vagy meleg, az egyszer a barna hajúakhoz vonzódik, aztán esetleg a szőkékhez jobban, aztán meg a vörösekhez? Az embernek változik az ízlése az élete során, ráadásul többször is. Mindig mást találunk vonzónak. A biszexuálisoknál sincs ez másképp.
2017. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nálam speciál nincs ez, hogy egyszer a szőkék, egyszer a barnák. Általában csak a barnák jönnek be.


Ez az összehasonlítás nem volt jó. Senki sem mondta, hogy ez baj, csak kérdeztem, hogy ez igaz e. Meg hogy miért van, hogy a homoszexuális irányban inkább szokott tolódni, mint a heteroszexuális irányba. Ezt több biszextől hallottam igaz, csak férfiaktól, mert nőkkel nem beszélgetek ilyenekről.

2017. júl. 8. 14:44
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

#9, szerintem az nem igaz, hogy csak a homo felé van eltolódás, hetero irányba nincs, nem tudom, ki találta ezt ki. Lehet, hogy valakinek ez a személyes tapasztalata, de fölösleges kivetíteni mindenki másra is, én pl. nem ezt látom magamon, de már le is írtam.

Hogy miért van így, azt fölösleges megkérdezned, senki sem tudatosan alakítja az ízlését. Biztos megvan a maga pszichológiai háttere, de ez irányba nem sok kutatásról tudok még.:D

2017. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!