Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Úgy érzem, hogy valószínűleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy valószínűleg biszex vagyok, ennek a dolognak milyen ágait ismeritek? 18/L

Figyelt kérdés

Szűz vagyok, sosem volt még párkapcsolatom sem. Viszont volt egy lány aki nagyon közel került hozzám. Ő leszbikus volt, ő volt az aki meg ismertette velem ezt az egészet. Semmi undorítót nem látok a leszbikus párokban. Ha lenne egy barátnőm nekem az akkora boldogság lenne mintha fiún lenne.

Viszont tudom hogy a heteró élet az elfogadott,ezért elsősorban fiúval szeretnék kapcsolatot. Mivel egyszer majd családot is szeretnék. Próbálom elnyomni magamban a lányok iránti érdeklődésem. Ez nem mondom hogy nem fájó pont de így kell lennie. Úgy tudom hogy a biszexualitásnak vannak fajtái. Én nem sokat találtam ezért teszem fel a kérdést: engem melyik részhez sorolnátok? Nem tudom miért érdekel, csak szeretném tudni. Legyetek szívesek nem kigúnyolni ezekért a dolgokért. Köszönöm hogy elolvastátok. :)



2018. márc. 29. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mit értesz a "fajtái" alatt, de:

Egy ezzel foglalkozó tudós szerint úgy kell elképzelni a biszexualitást mint egy skálát, aminek a két végpontja a hetero és a homoszexuális. (szerinte egyébként az emberek nagyrésze valahol a skálán van és valójában csak kevesek azok akik tisztán heteroszexuálisak de erről persze a legtöbben senkinek nem beszélnek szóval a külvilág heteronak gondolja őket)

Vannak emberek akik pont középen helyezkednek el, vagyis érzelmileg és szexuálisan is ugyanúgy vonzódnak mindkét nemhez. (A laikus emberek egyébként azt gondolják hogy ezt az egy "típust" fedi a biszex szó) De olyanok is akadnak akik pl 70 százalékban az ellenkező nemhez vonzódnak csak ritkán a sajátjukhoz. Van aki meg pont fordítva. Olyan is van aki nagyon közel van a heterohoz de egy icipit mégis izgatja a saját neme. Van aki a homohoz van nagyon közel és csak nagyon picit érdekli az ellenkező nem. stb. Szóval ez egy nagyon széles skála. Ezért mondják hogy a világ nem csak fekete fehér (hetero vagy homo) de még csak nem is szürke (ebben a példában aki ugyanannyira vonzódik mindkét nemhez)

Vannak akik csak szexuálisan vonzódnak a saját nemükhöz , vannak akik érzelmileg is. De akár olyanok is lehetnek akik csak érzelmileg vonzódnak a saját nemükhöz. Meg ezeknek is a fordítottjai.

Ezekre a "fajtákra" gondoltál vagy hogy értetted?

2018. márc. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is. A százalékos besorolást sosem értettem.
2018. márc. 30. 00:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Miért nem érted?
2018. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vagy mostmár így érted?
2018. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy csak mondanak egy számot hogy "én 60%-ban biszex vagyok" vagy vannak szempontok mi szerint besorolnak?
2018. márc. 30. 00:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja nem ez csak egy körülbelüli érték amivel nagyjából meghatározod mennyire vonzódsz (hány százalékban) a saját nemedhez. Tehát aki ugyanannyira az 50-50 és ehhez mérten aki kicsit jobban az már 60-40...

Vagyis Kinsey csinált egy 0-6ig terjedő skálát ha gondolod besorolhatod magad, de szerintem felesleges, én legalábbis nem szeretem beskatulyázni magam.


[link]

2018. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Erről még sosem hallottam. Köszönöm. :)
2018. márc. 30. 00:44
 8/15 SZücsöm ***** válasza:
100%

24/F

1. Derítsd ki a szexuális identitásod. Nem mindegy hogy leszbi vagy bi vagy.

2. Ne törődj azzal mi az elfogadott azzal törődj hogy mit érzel.

3. Nem kell elnyomnod mivel semmi rosszat nem teszel azzal ha lányokhoz vonzódsz. 3. A család vállalással semmi gond nem lehet ha bi vagy (és jó párt találsz akit ez nem zavar), ha viszont leszbikusként szeretnél 1 teljes mértékben egészséges családi környezetet megteremteni gyerekkel ... az nem tudom hogy lehetséges e.

4. Nem vagyok biztos benne hogy milyen fajtákra gondolsz de ennyiből amúgy se nagyon lehet következtetni semmire főleg hogy ahogy fentebb írtam szerintem te se vagy biztos az identitásodban még.


Bár ezeket a sorokat mint hetero férfi írom de ezt úgy hogy egy régebbi "ismertség" óta nekem a sportos enyhén (épp 1 csipetnyit) fiús biszex csajok valamennyire a gyengéim.


Amúgy ezt az 1 fajtát ismerem (sportos,társaságkedvelő,szabad szellemű,humoros,nem szereti túlzottan a kenceficéket,ápolt de soha az életben nem fogsz rajta műkörmöt látni stb,a mindennapi ruházata is ez az uniszex fajta (nem tudom jobban megfogalmazni) pl farmer,sport cipő, "sima" (de nem férfi) póló,de eszt mind úgy hogy nem esik át a ló másik oldalára és nem játszik és nem is hasonlít férfira."aranyos" feminin arc,vállig vagy kicsit tovább érő haj.Ja és minimális hipszterség.(eszt se tudom röviden jobban megfogalmazni)

2018. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 SZücsöm ***** válasza:
Ez a százalékolás meg szerintem 1 hatalmas baromság. Ha valaki tényleg bi akkor a végső soron a pár/partner választásnál nem az illető neme fogja a legnagyobb jelentőséget élvezni,hanem egyéb kritériumok.
2018. márc. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok azzal hogy mindkét nemhez vonzódom. Voltam már szerelmes lányba és fiúba is.Én ezt bűnnek érzem. Mintha nem szabadna ilyenekre dondolnom. Nem értem miért vagyok ilyen. Nem tudok tenni ellene.
2018. márc. 30. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!