Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a traumámon?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl a traumámon?

Figyelt kérdés
amikor 12 éves voltam, az unokatestvérem(ő akkor 16 éves volt) szexuálisan zaklatott az interneten. eleinte kedveskedett, aztán egy idő után állandóan képeket kért rólam, és mondogatta hogy miket tenne velem ha most szemtől szemben állnánk egymás előtt. ez csak pár hétig ment, később letiltottam. eleinte nem nagyon foglalkoztam vele, csak hónapokkal később éreztem hogy valami nincs rendben velem. az időt már nem tudnám visszaforgatni. esetleg veletek, vagy ismerősötökkel is történt már ilyen? ők mit tettek?

2021. júl. 30. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt velem ilyen, de ha rendes hatékony és mielőbbi megoldást szeretnél a problémádra, ne vacakolj, menj el szakemberhez, pszichológushoz!
2021. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de ezt azért nem biztos, hogy zaklatásnak kéne beállítani. Ez simán csak tuskóság. Nem zsarolt (legalábbis nem írtad, hogy azt tetted volna), nem ment oda, és markolászta meg a fenekedet, csak közeledni próbált feléd a maga primitív módján. Gondolom, akkor eszed ágába nem jutott megmondani neki, hogy hagyjon békén, különben szólsz a felnőtteknek.

Félre ne érts, nem vonom kétségbe, hogy ez trauma volt. De azért egy bénácska kistini bepróbálkozását ne emeljük már azzal azonos szintre, mint amikor valaki lefog, és megerőszakol.

Egyébként én eg pszichológus felkeresését javaslom. Meg talán azt kéne tudatosítanod, hogy nem történt semmi visszafordíthatatlan katasztrófa, és végső soron nem tett veled semmit.

2021. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keress fel egy szakembert, ne egyedül küzdj a démonjaiddal. A leírás alapján ha ez ennyire intenzív hatást váltott ki belőled tartok tőle hogy sajnos még más is van (amit vagy nem írtál itt le, vagy ott bujkál a tudatalattidban mérgezve a jövődet).
2021. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam sose ilyen helyzetben, de szerintem fordulj szakemberhez. Az a biztos megoldás.
2021. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
#2 Tévedsz, ez nem "csak tuskóság" meg közeledés. A zaklatásnak számos formája van, a kéretlen fogdosás csak az egyik. Ha közlöd valakivel, hogy ilyen meg olyan szexuális dolgokat csinálnál vele, az is vastagon zaklatás.
2021. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kéne fordulnod. Az unokatestvéred szüleinek is szólnod kéne, hogy ilyen történt és a szüleidnek is el kéne mondanod.
2021. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Gyerekek... hova jutott ez a világ! A szexuális közeledés bűn lett... azért jó lenne már határt húzni ennek metoo baromságnak.
2021. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Ez még viccnes is rossz, pláne hogy a történet alanya egy 12 éves kislány.
2021. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Én a világról beszéltem. Ma már mindenkit feljelentgetésre buzdítanak, akire egyszer is rámosolygott valaki.
2021. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
#9 Hülyeséget írtál, felesleges magyarázni ezt a hatalmas öngólt. A kérdés nem "a világról" szólt, és egy 12 éves gyereknek szexuális ajánlatot tenni nem rámosolygás.
2021. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!