Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Milyen érzés szégyenlősnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés szégyenlősnek lenni, szégyelni a tested?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy milyen szégyelni az embernek a testrészeit. Mindíg is természetes volt számomra a meztelenség, nem kötődött hozzá soha semmilyen szexuális töltet. Ezért nem is tudom, milyen érzés lehet szégyenleni a mellem, vagy a nemi szervem, mert nekem az ugyanolyan testrészem, mint a fülem vagy az orrom, amit mindenki láthat. Ezért azt sem értem, hogy mások miért szégyellik a testüket láttatni, miért nem mernek elmenni egy nudista strandra, stb.

A szex más dolog, azt imádom és élvezem is, de sem férfi, sem nő esetében ennek nincs köze számomra a meztelenséghez.

Szóval mondja már el valaki, hogy milyen érzés az, ha az ember szégyenli a testét vagy annak egy részét?



2023. okt. 30. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A szégyen félelem az elutasítástól. Aki szégyelli a testét, attól fél, hogy ha mások meglátják, akkor kinevetik, kicsúfolják, a háta mögött kibeszélik. Ennek enyhébb formája, ha valaki amiatt érez szégyenérzetet a teste miatt, mert a fedetlenséggel viselkedési normát sért.
2023. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
A szégyenlősség az gyerekeknél van!!! A szemérmesség meg normális emberek tulajdionsága, tudod, az emberi méltóság és becsület velejárója!!! Akár hívő akár hitetlen valaki, törvény írja elő hogy a nyilvános pucérkodás büntetendő. Elég így? Épeszű ember szemérmes.
2023. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 BoxerBoi szállít egy remek példát arra, hogyan traumatizálja a közösség a tagjait: nem normálisnak bélyegzi, büntetni rendeli, bomlott elméjűnek titulálja őket, hogy azok az elutasítástól való félelmükben önként takargassák magukat. Az ember szégyenérzet nélkül jön a világra, de addig érik negatív élmények neveltetése során, amíg megtanulja, hogy nem tanácsos fedetlenül lenni, különben vegzálni fogják. Azt egyébként már megbeszéltük, hogy önmagában az, ha valaki nyilvános helyen ruhaviselés nélkül van, nem büntetendő.
2023. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Azt egyébként már megbeszéltük, hogy önmagában az, ha valaki nyilvános helyen ruhaviselés nélkül van, nem büntetendő."


hát egész eddig több kérdésben is pont azt bizonygatta mindenki, hogy pedig büntetendő. akkor most már hogy van ez?

2023. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

#4 nem mindenki bizonygatta, hanem egyetlen user, aki itt is felbukkant (de ő jó sok hozzászólásban, hogy hihetőbbnek tűnjön a baromság).


Nincs olyan jogszabály, amelyik kifejezetten a nyilvános ruhátlanságot rendelné büntetni. Elég furcsa is lenne (be lehetne zárni az összes nyilvános uszodát, sportlétesítmény öltözőjét, szaunát stb.).


Ha valaki úgy van nyilvános helyen a születéskori természetes állapotában, hogy azzal nem zavar senkit, akkor nincs gond.


Ha viszont valaki mondjuk vasárnap délelőtt a katolikus templom előtt hódolna a naturizmus szenvedélyének, az bizonyára kimerítené a közerkölcs megsértését.

2023. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
hát ez most nem lett sokkal érthetőbb. de mondjuk az is igaz, hogy nagyon gumijogszabály ez az egés téma, vagyis gumijogszabályok, mert aztán kedvtől függően ugyanaz a cselekmény lehet garázdaság, közerkölcs megsértése vagy szeméremsértés, és mindehhez csak az adott rendőr pillanatnyi kedve kell.
2023. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Ha jól tudom akkor büntetendő, ha szexuális indíttatásból történik. Természetesen nem fogok kimenni az utcára meztelenül, mert tiszteletben tartom a többi ember prűdségét, de ha lehetne, akkor úgy járkálnék, mert akkor érzem jól magam, ha minél kevesebb ruha van rajtam. Ez nem okoz szexuális ingert egyáltalán, csupán szabadabbnak, természetesebbnek érzem magam úgy.
2023. okt. 31. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is így tudom, de sokan belemagyarázzák az egyszerű meztelenségbe is a szexualitást. Annyira szeretem a magyar jogszabályokat, ha akarom így, ha akarom úgy ... ahogy tetszik.

Így lesz mondjuk egy sima éjszakai meztelen fürdőzésből is a jó isten tudja mi, kb a jó nagy semmi és a szeméremsértés között bármi.


Az azért elég általános tapasztalat, hogy a prűdség győz, és ennek megfelelően a létező legnegatívabb megítélést fogják ráhúzni az illetőre.

2023. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Mindig szégyelltem a testem főleg azért mert mindig megaláztak és beszologadtak.


Mára már "megszoktam" nem járok olyan helyekre ahol vetkőzni kell és mindig hosszú ujjúba és nadrágba vagyok.

nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!