Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Lehet-e teljesen kiküszöbölni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e teljesen kiküszöbölni a kísértéseket? (Keresztény szemszögből)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy tini srác vagyok, és pár hónapja adtam át az életemet Jézusnak. A barátnőm szintúgy keresztény, és nyilvánvalóan várunk házasságig. De történt már köztünk egy-két kisebb dolog (nem kell olyan komolyra gondolni). És a cél az, hogy ezeken együtt átmenjünk, de itthon folyamatosan úgymond “kanos” vagyok. Régebben sajnos rengetegszer csináltam önkielégítést különböző módszerekkel, és az ördög azt akarja, hogy ebbe az életembe visszamenjek, de én nyilvánvalóan tudom, hogy Istennel mindenen át tudok menni. Ki lehet-e küszöbölni teljesen ezeket?

#önkielégítés #Kísértések
ápr. 3. 17:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Isten nem adott volna vágyat, nem adott volna ösztönöket ha azt akarná, hogy várj a házasságig. Ne rontsd el az életed, a szex, az önkielégítés természetes, az élethez tartozik, mint az evés is, viszont egyiket sem érdemes túlzásba vinni, mert mindkettőnek megvannak a veszélyei.
ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

Nagy gond a valláskarosultság!


A legrosszabb dolog, pedig a vak hit!

ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Isten alkotta a szexet; minden, amit Isten alkotott csodálatos, beleértve a szexet is. A szex gyönyörő, persze házasságon belül, és ha ezt mondja a Világ Alkotója, az úgy is van. Akkor lesz a két ember eggyé, amikor szexelnek, ezért is való házasságba. A szex nemcsupán arra megy ki, hogy orgazmust okozz a másiknak, vagy, hogy te élvezz el, hanem bizalmat, hűséget és mély elköteleződést okoz a partnered iránt.

Btw, itt egy pár igevers, ami ellentmond a te álláspontodnak:

1 Korinthus 6:18

1 Mózes 2:24

Efézus 5:31

ápr. 3. 18:05
 4/34 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Igen, sajnos sokan nem értik mi a különbség a vallás, és egy személyes kapcsolat kozött Jézus Krisztussal. Jézus nem azért halt meg, hogy elindítson egy vallást, a vallást mi emberek alakítottuk ki az évszázadok során (inkvizíció, hagyományok, jelentéktelen szertartások), Jézus egy személyes kapcsolatért halt meg a golgotai kereszten a bűneink miatt. Én sem a kereszténységet, és az egyházat követem, én Jézust követem. Egy idióta lennék vallást követni. Vallás által nem lesz örök életem. :D
ápr. 3. 18:13
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

A kísértésnek az a lényege, hogy nem lehet kiiktatni. (mint ahogy a bűnt se)

Ha valami trükkel ki lehetne, nem lenne értelme.

Ha egyedül vagy egy szigeten, akkor is ott az önkielégítés vágya.

Küzdeni lehet ellene folyamatosan.

ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%
Szegénykém. Nem kérdező, nem az ördög késztet maszturbálásra. Ez a papok hazugsága. Isten ilyennek teremtette a tested, és úgy szeret ahogy vagy, maszturbálással együtt. Emiatt ne legyen bűntudatod, ez megint a papok trükkje hogy iranyithassanak Isten helyett.
ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
72%
#4 amúgy minek neked örök élet? Az végtelenül unalmas
ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy értitek a dolgokat. Nem mindegy hol töltöm el az örökkévalóságot a két hely közül. És tudom, hogy Isten szeret engem úgy, ahogy vagyok, de ha át adtam neki az életem, miért csinálnék olyat, ami ellene megy? És btw, semmi köze a dolognak a papokhoz, Jézust is kísértette az ördög 40 napig.
ápr. 3. 18:46
 9/34 anonim ***** válasza:
60%
Ki mondta hogy ellene megy? Ezt csak a papjai találták ki. Isten elfogad olyannak amilyen vagy. Az ösztöneiddel együtt. Miért akarná Isten hogy sanyargasd magad? Isten jóságos, nem gonosz.
ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Egyébként a válaszolók hány százaléka Jézus követő?
ápr. 3. 18:59
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!