Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Lehet-e teljesen kiküszöbölni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e teljesen kiküszöbölni a kísértéseket? (Keresztény szemszögből)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy tini srác vagyok, és pár hónapja adtam át az életemet Jézusnak. A barátnőm szintúgy keresztény, és nyilvánvalóan várunk házasságig. De történt már köztünk egy-két kisebb dolog (nem kell olyan komolyra gondolni). És a cél az, hogy ezeken együtt átmenjünk, de itthon folyamatosan úgymond “kanos” vagyok. Régebben sajnos rengetegszer csináltam önkielégítést különböző módszerekkel, és az ördög azt akarja, hogy ebbe az életembe visszamenjek, de én nyilvánvalóan tudom, hogy Istennel mindenen át tudok menni. Ki lehet-e küszöbölni teljesen ezeket?

#önkielégítés #Kísértések
ápr. 3. 17:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
15%

Szia!

Ez nagyon nehéz téma. Én 19 éves koromig rengeteget maszturbáltam, és több lánnyal is voltam, sokat jártunk buliba, éltem ezt a fajta életet. Eztuán egy családi eseményt követően lettem vallásos. Most 22 vagyok, és nem szexeltem azóta, nem is szeretnék a házasságig (jelenleg fél éves kapcsolatom van, aki egyetért ebben velem), de a maszutráblással meggyült a bajom.

természtesen nem akarok, és sokáig el is tudom nyomni, de másfél-2 hetetne annyira erős lesz a vágy, hogy egyszerűen muszáj megtennem.

Közben úgy érezem, hogy ez a világ legjobb dolga, a kielégülés pedig fantasztikus, de utánna rögtön jön a büntudat is.

Próbálom csökkenteni, elterelni a figyelmem, sport, kultrúra, templomi közösségek, de nagyon nehéz. remélem te találsz valami jó megoldást erre, ha így van, kérlek oszd meg velem is majd.

sok sikert!

ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
#21 tehát abszolút természetellenes. Biztos hogy ezt akarja Isten?
ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
#21 a bűntudatod nem Isten hanem a Sátán műve. Ül és röhögve figyeli ahogy kínzod magad. Isten ugyanis nem gonosz míg a Sátán igen.
ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

#21

A tanácsom az, ami biztosan be fog válni, hogy felejtsd el a vallást, és építs egy kapcsolatot Jézussal! Jézus nem azért halt meg, hogy csak vasárnaponként foglalkozz vele. Ha úgy érzed nem tudod tovább kibírni, és önkielégítést akarsz végezni, és el is végzed, akkor hogyan akarsz előrelépni a hitedben? Isten elé helyezed magadat és az igényeidet. Én is megszámlalhatatlanszar csináltam ezt régebben, onnan tudom, hogy milyen. Tanultam belőle! Remelém te is fogsz tudni!

ápr. 14. 14:40
 25/34 anonim ***** válasza:
Milyen Isten az aki azt várja Tőled, hogy fontosabb legyen számodra saját magadnál? Csak kérdezem!
ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

#25

Nem akarlak megbántani, de a kérdésednek semmi értelme. A testet, amiben élsz, Istentől kaptad. Ennyit mondok, a többin gondolkodj el.

ápr. 15. 14:51
 27/34 anonim ***** válasza:
Tehát Isten képtelen volt olyanra teremteni, hogy az neki tetsző legyen? Olyanra alkotott, hogy egy folyamatos kínlódás legyen az életem és Ő elvárja Tőlem ezt a szenvedést? Ne haragudj de ha így állsz hozzá, lenézed Istent.
ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Szerintem Isten szeret minket úgy ahogy vagyunk, és az, hogy kínozd magad, mert csak úgy juthatsz a mennybe, az a sátán bosszúja
ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Mózes első könyve, skacok! Mi emberek választottuk ezt. Nekünk, embereknek szabad akaratot adott Isten. Isten nem egy diktátor, aki azt akarja minden áron, hogy kövesd Őt. Teljesen rádbízza a döntést. Isten az emberi életet nem végesnek teremtette, de a bűnbeesésünk miatt az lett. Előre meg lett mondva: ha eszel ebből a gyümölcsből, meg fogsz halni. Igaz, hogy Isten szeret engem, bármi van, de az is meg van írva, hogy nem mindenki örökli meg a Mennyek Országát, aki azt kiáltja Uram, Uram…
ápr. 15. 21:46
 30/34 anonim ***** válasza:
Fenntartom
ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!