Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Erdekel meg vkit az h bűn a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erdekel meg vkit az h bűn a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
én 17 vok,még szűz,2évvel ezelőtt még azt terveztem h a nászéjszakámon lesz az első.hát ma már előbbre tervezem,de még mindig akadályoz,h tudom,bűn!lehet h túl vallásos nevelésban részesültem.de régebb büszkék voltak a nők,ha szűzen mentek ferjhez.s most?régebb a fehér menyasszonyi ruha az ártatlanság szimbóluma volt...v ha legalabb a "mai fiatalok" nem tudnak a nászéjszakájukig varni,legalább miert nem várnak 16éves korukig?!miert kell 13 évesen nekifogni?!elhiszem h kivancsisag,de akk is!meddig fog ez fajulni?érdekel a véleményetek!
2008. júl. 3. 17:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt egy osztálytársam, férfi az illető, aki mindig azt mondta, hogy nem fog szexelni a házassága előtt. Sőt nősülés után is csak gyerekcsinálás céljából. Szóval van akit még érdekel.
2008. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
66%

Kiábrándító, de azért volt régen ez az eszmény, hogy minimalizálják az "apátlan" teherbeesések számát. Ugye férj nélkül egy gyereket felnevelni teljes anyagi csőd volt (most is az). A mai fogamzásgátlók mellett ez a dolog elavult, csak vannak, akik túl ortodoxok ahhoz, hogy ezt észrevegyék.


Persze nem jó a ló túloldala sem: a szexuális szabadság addig fér bele a "ne paráználkodj"-ba, amíg az érzelmeket és nem a puszta ösztönt szolgálja (tehát ha szerelmes vagy, szeretkezz nyugodtan. Azért ez a neve).


És azt se hidd, hogy régen ezt mindenki tartotta. Nyugodtan nézz utána a Kodály és Bartók által gyűjtött népdalok szövegezésének, olyanok vannak benne, amikbe még egy mai világon edződött ember is bele tud pirulni.


A biblia egy zseniálisan jó dolog, akár van Isten, akár nincs. Ahogy a tora és a korán is. Egy tanult szociológus sem tudta volna a társadalom fejlődéséhez és növekedéséhez elengedhetetlen szabályokat jobban összefoglalni. De ez régen íródott, úgy, hogy a régi népek legbutább emberei is megértsék és tartani tudják. Meg kell látni a lényeget a sorok között és a szerint élni. E tekintetben pedig a házasság előtti szexualitásra vonatkozó dolgok idejétmúltak.


Uff, én beszéltem.

2008. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

hmm...erdekes. nalam ez ugy van, hogy amivel nem artasz sem masnak sem magadnak az nem bun, barmit is irjon a biblia. az erkolcsi szabalyaid embersegedbol fakadnak s nem masok kepzelgeseibol.

amugy eddig csak a mostani baratnommel volt ugynevezett parazna :)) testi kapcsolatom es ugy tervezem, hogy massal nem is lesz. ha ez osszejon akkor felesleges az en esetemben a hazassag elotti szex bunkent valo felfogasa, hiszen voltakeppen sajatakaratombol mar most is hazassagban elek, csak meg a pap nem tudja, de Isten IGEN :D

2008. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a vallás eleve... szal mért ne lehetne saját vallásunk? Mért ne tehetnénk azt, amibe mi hiszünk? Ki akadályoz benne..

Másrésztől szerintem ha valaki szerelemmel veszíti el, (egyetértek, minimum 16) akkor az nem bűn.

Ez ne tartson vissza, ha egy férfit annyira fogsz szeretni, hogy hozzámész, ráadásul gondolom nem 1 év után, akkor nem jelent semmit az a kijelölt nap, mikor elmentek nászútra. Az az éjszaka attól még lehet ugyanolyan gyönyörű, és mellesleg addig még tapasztalatot szerzel!!! Ami nem gond, sőt, előny, gondolj bele, így talán még szebb is lehet!

2008. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves lány vagyok. Vallásos vagyok és régebben szüzen akartam én is férjhez menni. 21 évesen viszont találkoztam az elsö szerelmemmel és vele lefeküdtem. Most együtt élünk, de nem tervezek egyelőre házasságot. Tudod, miért gondolom azt, hogy nem bún, mert én nem érzem, hogy paráználkodnék. Ő nekem az első és neki is én voltam az első, szeretjük egymást és Istennel is nagyon jó a kapcsolatom. Paráznaságnak én azt tekintem, aki összevissza mindenkivel, a többi pedig képmutatás lenne.
2008. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
igaza van a csajnak, en is igy latom!
2008. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
96%
Én is vallásos vagyok, és a házasság utáni sex abban más,hogy akkor már Istenttől megáldott az a kapcsolat.aki ezt nem tudná annak elmondom,hogy az abban nyilvánul meg, hogy két testből Isten áldásával egy lesz, mikor kilépnek a templomból már nem beszélhetünk róluk "két emberként" hanem egy testként.Régen nem volt tisztességes az együttélés házasság nélkül.Azért nem mert a házasság az nem egy papír csupán aminek ma hisszük hanem Isten áldását adja a kapcsolatunkra és ezért "bűn" a házasság előtt sex, mert nincs rajta áldás.A sexet meg elviekben nem örömszerzésként kaptuk hanem azért,hogy szaporodjunk(bűnben foganunk).A legnagyobb probléma, hogy ma már minden akörül forog,hogy boldog legyen az ember bármi áron, és erre megfelelő eszköz a sex.Ebbe nem megyek bele csak el akartam ezt mondani.Az az igazság, hogy 16 éves szűz lányként én sem hiszem,hogy kibírnám a házasságig.Sajnos:(..LEpontozhattok nyugodtan..ez az én véleményem
2008. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

A helyesírásommal meg vagyok elégedve. És nincs sok beleszólásod abba, hogy rövidítsek, vagy ne! Szerintem nem arról szól ez az oldal, hogy megmutassuk, mennyire vagyunk tisztába a helyesírás alapszabályaival, mert ha erről van szó, állok elébe!

Köszi a 20 éves lánynak a válaszát és az előtte illetve utána lévő válaszadóknak:D

A helyesírás-mániásoktól kérdezem: Meg vagytok most elégedve???:P

2008. júl. 3. 22:00
 19/44 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó válaszadó!
2008. júl. 3. 22:01
 20/44 anonim ***** válasza:
71%
Az ember nem állat, hogy csak szaporodási céllal végezzen nemi tevékenységet. Aki ezt mégis így gondolja azt nem tartom teljesen 100-asnak. Ha már megadatott nekünk (meg még kb 3 állatfajtának), hogy élvezzük a szexet, akkor csinálhatjuk is pusztán azért, hogy jól érezzük magunkat, akár szaporodási cél nélkül. Innentől pedig mindenki saját ízlése, és erkölcse szerint dönti el, hogy mikor, kivel szeretne lefeküdni.
2008. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!