Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Titetek nem aggaszt ennek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titetek nem aggaszt ennek a "modern" nőgyűlölő "kultúrának" a terjedése, amit a PUA, a Férfihang, a RedPill és hasonló oldalak terjesztenek?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, de hiszek a nemek egyenjogúságában.


Az angol nyelvű internetet böngészve rábukkantam, hogy egyre több olyan internetes közösség és oldal van, amik "férfijogi aktivistának" vallják magukat és mellette dehumanizálják a nőket.


Van pl. a PUA, "Pick-up Artist" magyar megfelelője kb. a "nőcsábász" lehet. Ez egy egész közösség, olyan férfiakból áll akik tárgyként kezelik a nőket és pszichológiai manipulációkon alapuló tanácsokat osztogatnak egymásnak, hogy hogyan lehet lefektetni a nőket egy klubban, kocsmában stb. Az egyik fő alakuk egy Roosh V álnevű angol-perzsa ember, aki konkrétan azt akarja legalizáltatni, hogy magánterületen legális legyen a házastárs megerőszakolása. Azaz, ha a férj kanos lesz, akkor a feleségnek kutya kötelessége szexelni vele.


Van egy "red pill" (piros pirula) nevű közösség is. Ez a Mátrix-filmekből származó "piros pirula" analógiájával élve olyan férfiakból áll, akik azt vallják, hogy ráleltek a nagy összeesküvésre, korunk legfontosabb igazságára, hogy a nők semmibe nézik a férfiakat és a szexet büntető-jutalmazó rendszernek használják, hogy manipulálják őket. Vannak olyan tagok, akik szerint az Újkor meg a Középkor volt a jó, amikor érdekházasságok voltak és 30 éves pasikat adtak hozzá 13 éves lányokhoz, mert ez a társadalmi rendszer biztosította, hogy minden férfi puncihoz jut.


Magyarországon egyik pozitív hozadéka volt a kommunizmusnak, hogy sokkal előrébb jártunk a női egyenjogúságban, mint a Nyugat. Itt ha egy nő nehézgépkezelő, villamosmérnök, vagy autószerelő, senki se furcsállja, ahogy az se furcsa, ha egy férfi ápoló vagy óvóbácsi. Viszont már nálunk is jelen van egy Férfihang nevű weboldal, ami ezeket a "PUA" nézeteket terjeszti. Itt a gyakorin is jelentek már meg hasonló hangvételű témák.


Ti mit gondoltok erről? Szerintem ez egy hatalmas társadalmi visszalépés. Pár lökött rükvercbe tette a váltót és sajnos sokan követik őket :(



2016. jún. 24. 20:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
14%
A pua alap eszmélye jó dolog volt de nagyon félresiklott. Főleg itt kis hazánkban.
2016. júl. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
20%
Engem a hübrisztofília és a genderfasizmus zavar.
2017. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Én férfi vagyok, de hiszek a nemek egyenjogúságában."---akkor te red pill-es vagy!


Ők harcolnak az egyenlőségért:

-azonos büntetés és jutalmazás

-azonos jogok, válásnál, gyerekelhelyezésnél, tartásdíjnál

-apasághoz való jog

-azonos döntési jog a gyerekvállalás során

-jogvédelem, más gyereke után ne keljen tartásdíjat fizetni (pl. én fehérként fizettem a fehér exem fekete gyereke után!)

2018. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!