Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Velgyn fogamzásgátlóval...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velgyn fogamzásgátlóval menstruáció eltolás?

Figyelt kérdés

Szombaton megyek nyaralni és pont szombaton jönne meg a menstruációm, aznap, mikor elkezdeném az új levelet.

Ha csak egy darab placebo tablettát szedek be, és utána azonnal elkezdem az újabb levelet, meg fog jönni, vagy csak a teljes levél beszedése után?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. júl. 23. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog megjönni,pasiként azt mondom,hogy vedd be a következö adagot!
2019. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Placebot minek veszed be előtte?

Ha el akrod tolni, ugyanúgy szeded tovább a hormonos tabikat, mintha nem lenne szünet, csak egy másik levéllel folytatod. De ez szervezet függő is, volt ismerős akinek ugyanúgy megjött és igazából semmit nem ért az egész eltolási rituálé. Én ezt a verziót nem tapasztaltam saját bőrömön.

2019. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azt írja a betegtájékoztató, hogy nem ajánlott azonnal elkezdeni az újabb levelet, azért szeretnék legalább egy nap szünetet tartani.
2019. júl. 23. 21:40
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát persze hogy nem ajánlott nem véletlen van ez így kitalálva.. Nem egészséges ezzel játszogatni. Ha teheted inkább használj tampit tudom hogy az sem leányálom de talán egy picit jobb mint össze-vissza piszkálni a hormonokat. Meg ki tudja milyen kellemetlen mellékhatásokat produkálhat.
2019. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Igazából én a sajátomból indulok ki. De a placebonak amúgy semmi értelme nincs.. ha beveszed, ha nem nem történik semmi.

Az tény, h ez nem egészséges, sőt maga a gyógyszer sem az... nem is szabad ezt a tologatást sűrűn csinálni. Ha már tolni akarsz, én nem hagynék ki egy napot sem. De igazából neked kell tudni.


“A menstruáció előbbre hozatala vagy késleltetése


Abban az esetben, ha a hét más napjára kívánja időzíteni a menstruáció kezdetét, a kívánt számú nappal lerövidítheti a gyógyszerszünet hosszúságát. Minél rövidebb azonban a gyógyszerszünet, annál nagyobb a második csomag ideje alatt jelentkező áttöréses, ill. pecsételő vérzés valószínűsége (éppúgy, mint a menstruáció elhalasztása esetén).


A menstruáció késleltetése céljából a tabletta szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kell megkezdeni az új csomagból. A menstruáció a második csomagban lévő összes tabletta bevételéig késleltethető. A menstruáció késleltetése során áttöréses vagy pecsételő vérzés előfordulhat. A Lindynette tabletta megszokott módon történő, rendszeres szedése a 7 gyógyszermentes nap beiktatását követően folytatható.“

2019. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Talán még annyit tennék hozzá: nem tudom milyet szedsz vagy hogy milyen tapasztalattal vagy vele de ha most beszedsz egyszerre két levelet és ezt többször elsütöd akkor egy idő után előfordulhat hogy a szervezeted bedobja a törcsit és nem lehet babád. Hallottam már ilyet de ez is emberfüggő
2019. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ha nem veszek be placebot, hanem azonnal elkezdem a következőt, de a nyaralás után megtartom ezt a 4 nap szünetet, akkor elméletileg akkor kéne megjönnie?
2019. júl. 23. 21:57
 8/18 anonim ***** válasza:
6 és 4 voltam
2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6-os:

Velgynt szedek, de még csak ez a második levelem, és semmiképp nem csinálnám ezt, ha nem pont egyszerre lenne a nyaralással..

2019. júl. 23. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen
2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!