Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lenne, ha így szedném a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne, ha így szedném a fog. Gátlót rögtön az elején? Hatna? (hosszú)

Figyelt kérdés

19 múltam, anyával beszéltük, hogy kéne fog.gátlót szedni, mert 2 hónapja vagyok együtt a barátommal és praktikusabb lenne. Még nem szedtem sosem, nehezen is veszem rá magam. De kiderült, megyünk nyaralni barátomékkal, persze pont azalatt az 5 nap alatt jönne meg júniusban. Anya mondta, menjek el mihamarabb a házidokihoz beutalóért laborhoz, hogy most a májusi mensikor kezdhessem a tabit (kb. máj. 25-én kell megjönnie). "Szerencsémre" pont a nyaralás első napja körül vagy azalatt jönne meg. Úgy gondolta anya, hogy rögtön toljam el a menstruációmat, elsőre 2 levelet szedjek és csak utána tartsak szünetet. Ez nagyon nagy gond lenne rögtön kezdésnek? A tabi hatna már a második levélnél, gumi nélkül szeretkeznénk?

Másik kérdés: nem lehetne, hogy a házidoki felírja simán a tabit, hogy hamarabb elkezdhessem biztosan, és majd csak később menjek el nődokihoz? De ha rögtön elmegyek nődokihoz, megvizsgál, akár azonnal átbaktathatok a házihoz felíratni a bogyót, vagy valami eredményre kell várni? Ha igen, az kb. mennyi idő?


Bocsánat a béna kérdésekért, de egyáltalán nem vagyok otthonos még benne...


Köszi!

19/L



2014. máj. 12. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
fogalmazás gátló? o_O
2014. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell várni semmire, felírja a nőgyógyász ott helyben is a gyógyszert akár.
2014. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, eredményre. Arra, hogy egyáltalán szedheted-e, vagy belehalhatsz (trombózis).
2014. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlót...


És eredményt mikor tudnék? A vizsgálat után mikor? Vissza kellene mennem vagy azonnal?

2014. máj. 12. 23:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha indokolt az APC rezisztencia vizsgálat (mindenkit el kellene küldeni rá), annak az eredménye 2 hét alatt van meg.

A májfunkcióé másnapra.

A rákszűrésé 1 hónap, de azt az esetek többségében nem szokták megvárni.


Háziorvos nem írhat semmit fel. Csak majd később, ha "szakorvosi véleményed" van a nőgyógyásztól arról, hogy mit szedsz.

2014. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Basszus... Akkor esélytelen, hogy most a májusi mensikor kezdjem a tabit??? :o Csak a nyaraláskorin fogom tudni?! :o :( Neee... Mondjátok, hogy van esély most kezdeni...
2014. máj. 12. 23:16
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok valamit: még ha meg is kapod addigra, a vérzés "eltolásának" van egy olyan "veszélye", hogy közti vérzés jelentkezik az egész hónapban! Ha most kezded a gyógyszert, akkor erre jóval nagyobb esélyed van.

Magyarán simán járhatsz úgy, hogy szeded és mégis vérzel. Nem csak a nyaralás alatt, hanem egész júniusban.


De menj, nyugodtan intézd már holnap!

Egyébként meg ha felelőtlen orvost kapsz ki, vagy te döntesz úgy, hogy nagy ívből tojsz arra, hogy milyen következményei lesznek, akkor megoldható, hogy már a recepción hozzád vágjanak egy receptet mindenféle vizsgálat nélkül. A magyar gyakorlatban sokszor előfordul.

2014. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ilyen link lenne az a nőgyógyász, bár nem ismerem. De ha rendesen ki is vizsgál, meglesz az eredmény kb. máj. 25-ig? Lesz esély rá?

(megjegyzem nővéremet alaposan kivizsgálta tudtommal)

2014. máj. 12. 23:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Van addig annyi, amennyit mondtam (2 hét)? Majdnem. Plusz a legtöbb bogyót a menstruáció 2-5. napján is el lehet kezdeni, bár akkor nem egyből, hanem kicsit később véd.
2014. máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát nem napra pontosan jön meg, van hogy 32 nap, van hogy 31, van hogy 36 nap. A mensinaptár előrejelzése szerint 25-én esedékes (bár pszichésen sikerülni szokott tolni 1-2 napot). Szóval ma van 25-ig pont 13 nap... A nőgyógyász csak szerdán du. rendel, de bejelentkezni elvileg nem kell, szóval holnapután elmehetek. Pörögnek a napok :S
2014. máj. 12. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!