Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a velemenyetek a hormonment...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a velemenyetek a hormonmentes spiralrol?

Figyelt kérdés
Nagyon hormon ellenes vagyok, ovszer mellett viszont parazok,h.nem szakad-e ki. Akinek van/volt ilyen, mi a tapasztalata?

2019. júl. 25. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy csak szülés után raknak fel spirált.
2019. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem gond, mar szultem.
2019. júl. 26. 03:01
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Felrakják szülés előtt is. Biztonságos, hatékony és nem terheli a szervezetet. Nőgyógyász rakja fel, megvenni neked kell, 5 évig véd.
2019. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Miért vagy hormonellenes? A spirálból speciel pont jobb a hormonos.


1. Hormonmentes spirál jellemzően erősebbé, hosszabbá, görcsösebbé teszi a menstruációt. Ezzel szemben a hormonos spirál gyengébbé teszi, sokszor teljesen elmulasztja a vérzést.


2. Hormonmentes spirál mellett gyakoribb a kismedencei gyulladás és tályog, mert a jelzőszálon keresztül feljutnak a kórokozók, míg a hormonos spirál a méhnyaknyákot is megváltoztatja, a spermiumok mellett a kórokozók feljutását is gátolja, így emellett nem fordul elő gyakrabban ilyesmi.


3. A hormonos spirál csak egyféle hormont tartalmaz ( tablettával ellentétben), így nem okoz trombóziskockázat növekedést és szoptatás alatt is használható.


4. A progeszteron kifejezetten jó hatással van a méhnyálkahártyára, véd a méhnyálkahártyából kiinduló rák ellen.


5. Kifejezetten jó hatású a változókori vérzészavarok esetén.


6. Mivel főként lokálisan hat, a keringésbe csak nagyon kis mennyiségben jut, általában nem okoz mellékhatásokat.

2019. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom a hormonmentest (sem). 1 barátnőmnek évekig fenn volt, véletlenszerűen elöntötte a vér, borzasztóan görcsölt tőle. A dokija azt mondta, hogy normális.. Aztán egy másik orvos is megnézte, annyira begyulladt a méhe, hogy kérdéses, hogy lehet-e gyereke.



A gumi meg nem szakad ki, ha megfelelően haasználjátok. Akinek itt "kiszakadt", az nem is használt, csak ciki bevallani..

2019. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!