Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátló megszakítással együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi a véleményetek erről a módszerről? Van aki használt így hormonmentes fogamzásgátlót?


A sima megszakítás nem védekezés,soha nem merném bevállalni! A gumival páromnak gondjai vannak (nem csak kitalálja, sajnos tapasztalom én is) emiatt voltak már problémák kapcsolatunkban,mert hiába nem éreztetem vele, pocsékul esik neki..


Ezt a védekezési módszert NEM szándékozom hosszú távon alkalmazni, ha valóban jobb neki gumi nélkül, gyógyszert szeretnék íratni.


(Kérlek ne gyere a pharmatex mama kifejezéssel, mert ők biztos nem megszakítás mellett,illetve nem helyesen alkalmazták a készítményt. Guminak se kisebb a pearl indexe tudtommal és nálunk 2 év alatt soha nem "baleset")


Köszönöm a segítő válaszokat!



2019. máj. 4. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Az óvszer pearl indexe kisebb, mint a spermicidé.


Ha nem baj, ha véletlenül becsúszik a baba, akkor nyugodtan használjatok spermicidet, felnőtt emberek vagytok, a ti felelősségetek eldönteni.

2019. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Soha nem láttam értelmét, hogy mindig úgy legyen együtt egy pár, hogy a legjobb résznél meg kelljen szakítani. Idővel a nemi élet kárára megy.

Vagy ő forduljon pszichológushoz, hogy ne legyen baja az óvszerrel, vagy szedj te fogamzásgátlót és akkor baba sem lesz és a nemi életet is élvezni tudjátok.

2019. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Próbálhattok valami mást is pl pesszárium stb.
2019. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig semmi problémánk nem volt.
2019. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló tudtommal a spermicid más tészta.. Utána néztem a pearl indexnek és kisebb a rizikó, mint óvszernél, ráadásul ott nem megszakítás mellett írja.

Azért szerintem ezt már nem hiába hívják fogamzásgátlónak, nem igaz? Az előváladék sem minden esetben tartalmaz spermiumot, ha igen, az is rendkívül elenyésző. Azt nem tudná gátolni egy ilyen készítmény?


Nem tudom melyik válaszoló hozta fel: igen, a tabi lenne a hosszútávú módszer, csak ki akarjuk próbálni egyáltalán így működne-e. Mivel ha nem, páromnak lehet tényleg szakemberhez kellene fordulnia, addig én pedig nem váltok gyógyszert.

2019. máj. 5. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:

A Pharmatex spermicid, lehet ezt szépítgetni oda vissza.


De ha te elolvastad, és ilyen biztos vagy a dolgodban, akkor hajrá.

2019. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát jó, akkor legyen spermicid.

Nem ezen van a hangsúly. Nem az volt a kérdésem hogy a spermicidek közé soroljuk e :D valahogy ezen az oldalon egyből mindenki annyira offenzív hogy az hihetetlen.. A lényegi részét ott írtam le, hogy megszakítással és megfelelő használattal(!)! majdnem hogy biológiai csoda lenne teherbe esni.


Két végletet látok. Van aki első használat után teherbe esett mellette és elmondja mindennek, van akinél éveken át nem lett gond pedig nem is szakították meg.. Én ebből arra következtetek 2 féle ember van: a felelősségteljes és a felelőtlen. Nem hiába van előírás mellékelve gondolom. Nem egy ismerősöm használta, volt aki 2 terhesség között és azt mondta egy volt a baj:macera. És akinek nincs türelme kivárni a hatóidőt, nem figyel oda, megeshet a baj.


De ez voltaképp mindennel így van. Óvszernél is, helyes alkalmazása mellett nincs gond. Nálunk soha nem volt, barátnőméknél gyakran ment a 72 órás futkosás. Gyógyszert ha valaki nem szedi jól ugyanez stb.

2019. máj. 5. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk egyelőre az sem biztos, hogy akinek ez két évig tökéletesen működik, annak lehet-e egyáltalán gyereke.


Ismerek olyat, aki fennen hirdette, hogy a megszakítás teljesen jó, csak normálisan kell csinálni, merthogy ő már vagy 10 éve így szexel. Aztán amikor elkezdtek próbálkozni a gyerekkel, akkor derült ki, hogy nincs vele minden rendben.


Az, hogy spermicid, a pearl index szempontjából fontos.

2019. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na igen, de ugye a megszakítás önmagában mindenhogy felejtős.. nem értem hogy képes valaki belemenni és nyugodtan élni a hétköznapjait, én ki nem bírnám.


Egyébként én a Pharmatex hivatalos oldalát néztem pearl index szempontjából.

2019. máj. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!