Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy héten belül megoldható a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy héten belül megoldható a fogamzásgátló beszerzése?

Figyelt kérdés
Jövő kedden megyek dokihoz, következő kedden jön meg. Csak ugye elvileg vérvétel is kell, aztán visszamenni a dokihoz. Van még valami vizsgálat? 1 hét alatt lezongorázható?
2019. júl. 26. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvben belefér.
2019. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem majdnem egy honap volt mire megjött a vérvételi eredmény.
2019. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, a vérvétel lehet buktató. De nincs kizárva, hogy időben meglegyen.
2019. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én háziorvostól kértem beutalót vérvételre és az sztkban masnapra meglett és a dokinak jo volt mert ugy kertem a beutalot hogy mondtam mihez kell.
2019. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csináltasd meg a labort előre, a háziorvostól kérhetsz beutalót. Így szedés előtt egy lelkiismeretes orvos elsősorban a trombózis hajlamot, és a májfunkciót nézeti meg a teljes vérkép mellett.
2019. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Hiába mondja itt egy csomó ember gyakorin: trombózishajlam vizsgálata nem szükséges fogamzásgátló felírása előtt. Sőt, egy rutin labor sem. Normális anamnézisfelvétel, meg egy éven belüli rákszűrés, ha élsz már nemi életet, ennyi.

Van, aki elküld laborra, de mint írtam, nem elvárás, nem protokoll. A normális kikérdezésnek amúgy több értelme is van. Jóval több.

2019. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6: nem, valóban nem elvárás, nem protokoll. De egy normális doki odafigyel rá, mivel a gyógyszer fokozza a hajlamot!
2019. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

És? Tudod mennyi minden fokozza a hajlamot? Ha semmi más rizikófaktor nincs, akkor thrombophilia vizsgálat nélkül egy egészséges nőnek nyugodtan felírható.

Tisztában vagy vele, hogy a terhesség és a gyermekágy nagyobb rizikót jelent, mint a fogamzásgátló szedése? És leszűrjük az összes terhest/gyermeket tervező nőt? Nem. Akkor?

2019. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno megcsinálta a dokim. Plusz évente májfunkció, és szemészet.

Az utóbbin én is csodálkoztam. Igazából nem értem, miért akadsz ki rajta, hogy lelkiismeretes dokik odafigyelnek erre is.

2019. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem kiakadás. Csak egyre gyakrabban olvasom, hogy ha egy doki nem küld el ilyesmire, akkor "szarszemét", meg "menekülj", és "kókler" holott az összes ezzel foglalkozó cikk leírja, hogy thrombophilia szűrés nem szükséges.
2019. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!