Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy héten belül megoldható a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy héten belül megoldható a fogamzásgátló beszerzése?

Figyelt kérdés
Jövő kedden megyek dokihoz, következő kedden jön meg. Csak ugye elvileg vérvétel is kell, aztán visszamenni a dokihoz. Van még valami vizsgálat? 1 hét alatt lezongorázható?
2019. júl. 26. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
És sok helyen egyébként nem is lehet csak úgy thrombophilia vizsgálatot kérni.
2019. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#10: az összes???


[link]


Lehet jönni a pontos anamnézis felvétellel... De mutass nekem egy nekem egy olyan 16-17 éves lányt, aki tudja, mindegyik nagyszülőjéről, dédszülőjéről, hogy miben halt meg, illetve volt- trombózisa. Rákérdezel, azt fogja mondani, hogy nem!


Én 47 éves vagyok, tudom, hogy anyukámnak volt, és abba is halt bele - értelemszerűen 20 évesen nem tudtam, hogy ez 20 évvel később be fog következni. Apai nagymamámról tudom, hogy sokáig élt, az anyai meg 55 évesen meghalt infarktusban. De a többiekről semmit! Az én dokim anno (már nem szedek gyógyszert) ezért is küldött el mindenkit!

2019. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

1. A Blikk nem szaklap.

De egyébként még ez is leírja: "jelenleg az említett vizsgálatok nem kötelezőek, így a társadalombiztosító nem is támogatja az elvégzésüket – egyébként nemcsak itthon, de sehol a világon. Ez azt jelenti, hogy csak saját költségen végezhetők el, ráadásul nagyon sokfajta lehet a trombózishajlam okozója, így a kivizsgálás sem egyszerű."


És azért nem kötelezőek, mert nem költséghatékonyak. Ha valakinek nincs más rizikófaktora és mondjuk van egy Leiden heterozigóta mutációja, akkor jó eséllyel még fogamzásgátló szedése mellett SEM fog trombózist kapni. Mint mondtam, egy terhesség nagyobb kovkázat, és terhesség alatt sem lesz mindenkinek trombózisa. Ennyi erővel tényleg vizsgáljuk ki az összes gyermektervező és terhes nőt, hiszen nekik még nagyobb a kockázatuk...


És egyébként első fokú rokonnál számít a dolog, azt meg jellemzően tudni szokták. Azt pedig, hogy dohányzik-e, csak tudja már. Az orvos meg csak meg tudja már mérni a súlyát meg a vérnyomását pl. Azt is csak tudja már a páciens, hogy milyen betegségei vannak és milyen gyógyszereket szed.


És ha elsőfokú rokonnál nem volt trombózis, nem dohányzik, nincs magasvérnyomása meg mondjuk autoimmun vagy egyéb hajlamosító betegsége és nem 150 kilósra hízott, akkor olyan elenyésző a kockázat, hogy nem éri meg szűrni.


Tessék, egy szakkönyv ide vonatkozó részlete: "Tekintettel arra, hogy 1000, Leiden mutációval rendelkező tablettaszedő között évente csak hárommal több a VTE események száma a Leiden negatív tablettaszedőkéhez képest, az 1000-ből 997-nél nem alakul ki trombózis a Leiden mutáció mellett sem. Ilyen módon nagyon sok hamis pozitív, és mivel számos, jelenleg még nem kimutatható hajlamosító tényező létezik, sok hamis negatív eredményt kapnánk a szűrés során".


Én nem azt mondom, hogy fel se ajánljuk senkinek, aki akar, az menjen el, csináltassa meg, én is megtettem. De attól kóklernek, szar orvosnak, felelőtlennek meg egyéb hasonlóknak bélyegezni az orvost, mert ezt nem tette meg, nem túl igazságos.

2019. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Közben voltam dokinál. Megvizsgált, átbeszéltük a fontos dolgokat és mivel elmondtam, hogy kb 1 éve voltam laboron, minden rendben, így fel is írta a gyógyszert, nem kell vérvételre mennem.

Elolvastam a betegtájékoztatót, semmi olyan probléma nem áll fenn, ami gondot okozhat. A felmenőim között sem. Ok, itt-ott egy kis magas vérnyomás, de nekem pl még nem vollt ezzel gondom.

32, nő

2019. júl. 29. 21:35
 15/16 A kérdező kommentje:
Rendszeresen mozgok, vékony vagyok, nem iszok, nem dohányzok. Trombózis nem fordult még elő, nagyszülőknél sem. A doki szerint teljesen rendben vagyok, ha bármi mellékhatást érzek, keressem fel.
2019. júl. 29. 21:39
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#13: mai kérdés, csak eszembe jutottál...


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1006547..

2019. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!