Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek hatásos a tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hatásos a tabletta?

Figyelt kérdés

Életemben először szedek fogamzásgátlót. Nem sikerült elkezdeni a mensi első napján, mert a gyógyszertárba csak rendelni tudták a tablettát, de harmadik napján elkezdtem, tisztában voltam vele hogy egy hétig így nem hat. Nagyon pontosan betartva az időpontot beszedtem a 21 szemet, bármiféle kihagyás nelkül, azonban időközben a tabletta 9-15. napjai között antibiotikumot szedtem, clarithromicyn hatóanyaggal, ami tudtomma mint a legtöbb antibiotikum gynegíthet a hatáson, de nem függeszti fel a hatást mint a penicilin és a doxiciklin. Az antibiotikum után még tehát 5 fogamzásgátlót bevettem, mire jött a 7 nap szünet. Állítólag a 7 nap alatt is hatásos hiszen egy szem nem csak annyi hormont tartalmaz ami egy napra elég. A 7 napos szünet után 3 tablettát már bevettem, mire a barátommal először voltunk úgy együtt hogy az ejakuláció az aktus közben a hüvelyben történt meg.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a fogigátló hatásos volt ezeket a körülményeket figyelembe véve? Kicsit izgulok, mert először szedek tablettát.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2019. júl. 6. 12:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj igen, az antibiotikum mellett szedtem probiotikumot is, tehát vélhetően a visszapótolt bélbaktériumok tudtak segíteni az antibiotikum kúra alatt is a fogamzásgátló hatóanyagának felszívódni.
2019. júl. 6. 12:55
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el a betegtajekoztatot, nem ugyanolyan minden gyógyszer...
2019. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én simán telibe vertelek volna már a 7 nap szünet alatt is,hogy tocsogott volna a puni.Az hatot,ne aggódj.Tudni illik,hogy csak a tüszőrepedés során eshetsz teherbe ami a ciklus majd felénél van,s csak 3 napig termékeny többnyire.
2019. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A fogamzásgátló trombozist és mellrákot okoz
2019. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés. A megszakítás nem védekezés, tehát kiegészítő védekezésnek sem felel meg. Ha a kúra után eltelt 1 hét és azután történt az együttlét, akkor biztonságban vagy.
2019. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Trombózishajlam vizsgálaton voltam, mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert.


Kedves utolsó válaszoló, köszönöm! :) igen, 2 hét is eltelt az antibiotikum után, ami miatt kétség merült fel bennem az a közben lévő 7 napos szünet, de reméljük hogy akkor a védelem ugyanolyan magasfokú volt mint amilyennek lennie kellett

2019. júl. 6. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem az első napon kezded el, akkor eleve nem véd teljesen az első hónapban. Akárhány orvossal irattam fel, mindegyik azt mondta, hogy az első levél alatt használjunk óvszert, hiszen nem tudhatod, hogy hogyan reagál a szervezeted rá. Így, hogy még antibiotikumot is szedtél, én nem lennék nyugodt a helyedben.
2019. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy hónapot vártunk, ez már a második levél alatt történt, viszont annak az elején.
2019. júl. 7. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!