Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszarium tapasztalatok?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszarium tapasztalatok? Könnyen meg lehet tanulni a felhelyezést?

Figyelt kérdés

Az nőgyógyász hogyan tud megtanítani a felrakásra?

Én szívesen kiprobalnam hormon mentes de biztonságos védekezési formaként, csak félek hogy nem tudom megfelelően felhelyezni! Honnan tudom hogy a helyén van e, vagy elcsúszott? Illetve, ugye méhszájhoz kell felnyomni, de én nem tudom pontosan hol van az enyém. Meg lehet ezt tanulni?

Légyszi aki tud ossza meg a tapasztalatait.



2019. aug. 25. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm szokta magának felhelyezni, de ritkán használjuk, mert macerás.

Viszonylag könnyű berakni, de sok hátránya van, nem véletlenül nem túl elterjedt.

-nem lehet tövig hatolni, mert a pénisz beakad, kutya pózban nagyon kényelmetlen

-utána benn kell hagyni 6órát, ami nyomja a barátnőmet belülről és ez kellemetlen, ilyenkor nem is szoktunk kimozdulni, illetve aludni se tud vele, tehát este is kizárt

-sok spermicidet kell berakni aktus után, ez pedig csípi, második menet is kizárt

-egyszer előfordult, hogy nehezen tudta csak ki venni, mert mélyebbre került

-el is mozdulhat

2019. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ohh igen ettől tartok én is :/

Milyen fajtát használ?

Én sem tudom elkepzelni hogy ne érezze a partnerem hogy ott van hiszen az egész hüvely nem túl hosszú.

2019. aug. 25. 21:38
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy az #1-es válaszoló is leírta, csak önállóan pesszáriumot ne használj magában, csak kombináltan spermicid zselékkel, mert elcsúszhat, elmozdulhat.

Ha hormonmentes fogamzásgátlót szeretnél használni arra a legeslegjobb az óvszer.

2019. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen vennék hozzá spermicidet.

Az óvszerben a partnerem nem érez semmit, lelankad illetve engem is kidorzsol. De a 'legjobb' hogy eddig 5-ször szakadt el, fogalmam sincs mitől. Ebből 3 vadonatúj Durex, illetve 2 Lifestyle.

2019. aug. 25. 21:59
 5/14 A kérdező kommentje:
Igazabol legnagyobb bajom az óvszerrel hogy ennyiszer elszakadt és mi van ha pont nem megszakitassal csinaljuk és akkor szakad el? :/
2019. aug. 25. 22:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értem az első válaszolót. Mi mindig is pesszáriumot használtunk, megszakítással kombinálva.

A felhelyezés körülbelül 20 másodpercig tart: spermicidet 3 csíkban rá + betenni mint egy tampont. Nem kell nőgyógyásznak megmutatni.

Utána egyikünk se érzi hogy bent van, se szex előtt se utána.

A spermicid rá kerül a pesszáriumra, nem kell utána még többet hosszáadni, de még ha kéne is, amit én használok egyáltalán nem csíp. 6 órán keresztül bent kell hagyni igen, de semmi különös fájdalom vagy hasonló nincs.


Őszintén csak ajánlani tudom. Én a caya pesszáriumot használom, azelőtt még tampont se próbáltam soha és elsőre sikerült betenni.

2019. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most olvasom hogy hatrahajlo mehnel mem alkalmazhato a caya :( de a femcap az igen. A kettő hasonló nem?

Amúgy köszi a válaszokat :)

2019. aug. 25. 23:10
 8/14 anonim ***** válasza:
A femcap méhszájsapka nem pesszárium. Annak ha jól tudom kicsit nehezebb feltenni, de egyébként nincs tapasztalatom vele.
2019. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"Igazabol legnagyobb bajom az óvszerrel hogy ennyiszer elszakadt " Akkor keresd meg az okát, hogy miért vagytok ilyen kotonszaggatok? Valamit rosszul csináltok!
2019. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hat ez jo kérdés... Átlagos mérete van, en eleg nedves vagyok, szóval nem tudom. Ráadásul nem tinik vagyunk és nem is kezdők. Egyszerűen lehet hogy pech széria volt. Bár egymás után ennyiszer... Mindenesetre ezek után SZÁMOMRA nem tartom megfelelő módszernek.

Azt olvastam igen hogy a femcap felhelyezése nehezebb. Hát nem is tudom, van türelmes és nyitott nődoki aki tényleg segít ezekben? :/

2019. aug. 25. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!